Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: stříkání linku a klece

maju npodobnu, ju mam na krawleri: http://www.kovanet.sk/images/vzorkovnik%20alkyton.JPG
je to RAL6018 a v skutocnosti je to take:
http://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_f ... 59941#foto
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: stříkání linku a klece

Jde hlavně o to, najít tu správnou barvu. Když existuje barva na plechovky, na igelitky, na textil ... tak určitě existuje barva na ten houževnatý plast. Stálo by to za to se poptat v nějaké větší reklamní agentuře, která tiskne na reklamní výrobky ( také na ty igelitové tašky ), co je to za barvu a jestli by trochu nevěnovali na vyzkoušení, popř. přímo na místě to vyzkoušeli.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: stříkání linku a klece

To nebude len o farbe. Take igelitove folie, alebo tasky, sa potlacaju na priemyselnych strojoch, kde farbu miesa, riedi a davkuje pocitac.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: stříkání linku a klece

A já bych to prostě neřešil. Chceš barvu, tak to nabarvi. Nejlepší by bylo jí pořídit v plechovce a prostě to budeš občas natírat, nebo zakapávat místečka štětcem. Já to takto dělám léta u nárazníků a nášlapů. Mám to omlácené každou jízdu, tak nějaký čas jezdím s omlácenou patinou a pak to před akcí vezmu štětcem. Při nějaké větší renovaci, to zase obrousím a stříknu sprejem pro dobrý pocit, jak je to souměrně hezké, než se to zas omlátí.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: stříkání linku a klece

Taurus84 píše:To nebude len o farbe. Take igelitove folie, alebo tasky, sa potlacaju na priemyselnych strojoch, kde farbu miesa, riedi a davkuje pocitac.

To je jasné, ale ty barvy určitě existují. Jen je potřeba najít ten správný typ. Osobně používám sítotiskové barvy Marabu Marastar SR a jsou výborné - pro modelářské účely. A takových speciálních barev je spousta, na určitý druh použití. Když v reklamních agenturách tisknou na takové problematické materiály, tak k tomu žádné a hlavně moc drahé průmyslové stroje nemají. Jen je potřeba se tam zeptat a nebo třeba zajít do prodejny těchto speciálních barev. Hlavní problém je v tom, že tyto barvy se neprodávají v malém množství a tak nejmenší možné balení vyjde třeba na 5 000,-Kč. Proto je lepší zajít do té agentury, kde se nějaké zbytky určitě najdou. Mám třeba doma ještě barvy Wiederhold, které se používaly v tiskárně Rudého práva. Barvy jsou ve formě pasty a i když jsou už přes 30 let staré, stále jsou výborné a není problém s jejich použitím. Pořád jsou kvalitnější, jak třeba Humbrol nebo Revell.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stříkání linku a klece

:-D tak panove, malovat modely barvou z tiskarny rudyho prava, to je, prosim, punk :-D
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: stříkání linku a klece

HC punk :-D
Ale opat raz vidno kvalitu vyrobkov, vyrobenych za minuleho rezimu.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: stříkání linku a klece

Ono to s předchozí totalitou až tak moc nesouvisí - jedině tak, že tenkrát Rudé Právo mělo možnost se dostat ke kvalitním zahraničním barvám a ostatní tiskoviny se musely spokojit s kvalitou RVHP.
Ale souhlasím s tím, že tenkrát se výrobky dělaly s daleko větší výdrží, než dnes. A je celkem jedno, jestli to byl šroubovák, barva a nebo lokomotiva.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: stříkání linku a klece

Samozrejme som nechcel vychvalovať minulý režim, ale narážal som práve na tú kvalitu
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: stříkání linku a klece

Kluci všem děkuji za názory a rady,nejvíc se mi líbil Miro a Pitaw příspěvek a je to fakt, nedělám si lestenku na políčku, takže s oděrky se musí počítat ;-) štěteček mám,tak jednou za čas půjde auto na kosmetickou údržbu :-) takže jsem si vzal klec a Linky dnes do práce, lehce je obrousim , doma je pak vezmu základem a vrch,pak sem hodím výsledek ;-)
Ještě jednou díky za rady ;-)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“