happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

stříkání linku a klece

Zdravim vás, potřeboval bych poradit, jsem začátečník, rozebral jsem své SCX10 abych udělal údržbu a to komplet, a k mé otázce na vás zkušené, chtěl bych nastrikat Linky,jsou origo axial hliník, a klec, je to Honcho, umyl jsem a teď, stačí jen odmastit a striknout klec - základ na plast a pak vrchní, u linku klasika základ a pak vrchní, nebo to mám cele přejet smirkem, nebo aspoň brusnym rounem, zdrsnit?

Moc díky za rady
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: stříkání linku a klece

Nevím jak ostatní, moje zkušenost je taková, že na tom plastu nic držet nebude, zkoušel jsem to několikrát, tváří se to odhodlaně ale nehtem to všechno sundáš. :NO:
bflmpsvz
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: stříkání linku a klece

Už mi psal i Joseph a říkal to samé :-(
Takže buď vyrobit novou klec z drátu a nastrikat a nebo vymyslet jinou kombinaci barev:-(
Ale asi zkusím tu klec vyrobit ;-)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: stříkání linku a klece

este by som skusil Alkytol. Je to viaczlozkova farba, ale tiez to nie je odolne voci vsetkemu
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stříkání linku a klece

No, taky je dost pruzna. Buchnes vo kamem a odpadne ti to z cele casti klece.


Az ji budes mit z dratu (podiv, jak je ta plastova pekne tlusta, kdyz to budes chtit zachovat tak to bude mit 2 kila.. Leda mosazny trubicky s tlustou stenou... To zas leze to penez :mrgreen: ), tak pokud to nebude praskovym lakem tak se to brzicko taky otluce. Zaklad plus nejakej sprej a treba i lak a obouchas to co nevidet. Takovej kvalitni sprej, kterej by v domacich podminkach celkem drzel, bude taky stat ranec..
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: stříkání linku a klece

Sakra chlapi, vy mi zkazite každou radost :-( :-)
O ty tloušťce už jsem taky přemýšlel ;-(
Asi mi nezbude nic jiného než změnit barevnou kombinaci ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stříkání linku a klece

A o tom to je. Kdyz neco chces, tak snad nebudes ustupovat!! :NO: hledej reseni. Zkus to namazat nakou barvou a ono ti to ukaze. Nebo jdi do kovove klece, preci se pro par prispevku, ktery jen upozornujou ze na tom plastu to moc nedrzi a z kovu to holt vazi, nevzdas ideje! :FINE:

Sis napsal o konzultaci, ta prisla, uz vis na co si davat bacha tak smele do toho! To sou mi reci ze to radsi nechas tak... :-D
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: stříkání linku a klece

Mira - povzbuzovač fóra :-D
Poradiš, odradiš a pak popichnes - směle do toho, přece to nevzdaš
To je ta voda na mlýn kolikrát i pro mě :OK:
Zkus pajet ocelovou trubičku, bude na hmotnost +- to sami, jak tlustostěnná mosazná. A možná díky té váze budou i tlumiče fungovat jak mají. Tak, DO TOHO!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: stříkání linku a klece

:NO: No, já bych šel asi jinou cestou. Jak moc nutně potřebuješ jinou barvu ochranné klece? Ten materiál má dobré vlastnosti, je lehký, pevný, pružný, když ho nahradíš ocelí, mosazí, docílíš akorát toho, že se ti zvedne váha modelu a zvýší těžiště - výsledek - častější pády na budku, delší kotrmelce ze svahu a následně stejně zdeformovaná klec a její výměna. Jak budeš jezdit? Budeš jezdit "scale" - vybírat cestu, přemýšlet kudy jet - udělej si klec s PSH trubek. Nebo budeš jezdit jako "prase" a hrát si na borce, pak nechej tu původní, přežije všechno.
Ale je to jen můj názor, mohu se mýlit :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: stříkání linku a klece

A co zkusit tohle ? Bude to asi dost přílnavý a odolný když je to na disky kol.
http://www.aci.cz/univerzalni-dily-chem ... 41784.html
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: stříkání linku a klece

milan008 píše::NO: No, já bych šel asi jinou cestou. Jak moc nutně potřebuješ jinou barvu ochranné klece? Ten materiál má dobré vlastnosti, je lehký, pevný, pružný, když ho nahradíš ocelí, mosazí, docílíš akorát toho, že se ti zvedne váha modelu a zvýší těžiště - výsledek - častější pády na budku, delší kotrmelce ze svahu a následně stejně zdeformovaná klec a její výměna. Jak budeš jezdit? Budeš jezdit "scale" - vybírat cestu, přemýšlet kudy jet - udělej si klec s PSH trubek. Nebo budeš jezdit jako "prase" a hrát si na borce, pak nechej tu původní, přežije všechno.
Ale je to jen můj názor, mohu se mýlit :-D

A proto má Milan kovovou klec Wraith.... :-D :-D
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: stříkání linku a klece

Tahle debata nemá smysl, stejně jako ta s CC, zkušení borci kteří to všechno mají za sebou mlčí, já ve snaze pomoci jsem se nechal vyprovokovat, kašlu na to, dělejte si to jak chcete, po roce zbytečné práce se všichni vrátí k osvědčeným metodám. Já tady končím.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: stříkání linku a klece

ja nechapem o com to tu je. Linky tak ci onak odrie. Klietku nech da do buzirky a nahreje teplovzdusnou pistolou a ma ju jak novu, vsak predsa to nie je z jednoho kusu. Ked sa to orype, tak nozikom rozreze a natiahne novu buzirku.
To tu chcete teraz vymysliet nanotechnologiu, ci ako to mam chapat.
Ked nechce mat viaczlozkovu farbu, ani plastidip ani buzirku, tak nech si tu klietku a linky kupi nove. :-I
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: stříkání linku a klece

Miro- Teda umíš hecnout ;-)
Mám bazarové Honcho a dělám údržbu, tak jsem si to rovnou chtěl udělat k obrazu svému a proto jsem založil tohle téma, nechci buzirky apod na klec, jak to bude vypadat. Je mi jasné že jízdou se to odre, asi jako všechno, jen jsem chtěl slyšet váš názor a rady.
happyman
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 02.03.2016 16:58
Bydliště: Bílina - severní cechy

Re: stříkání linku a klece

Nevím jestli dělají dvoslozku, chci fosfor zelenou, kouknu na to ;-)

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“