Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

U mě řeším jen buď Bronco a nebo SCX10 II. Defendera ne, jezdí jich mraky.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Výběr modelu

když se podíváš na testy různých podvozků, tak jsou Axial i Traxxas ( (TRX-4 ) v podstatě srovnatelné a nejde jednoznačně říct, který je lepší ... v terénu se pohybují oba stejně, překonají a nepřekonají stejné překážky. Mám oba a proti Axialu ( první verzi ) mám hlavně to, že má blbě vyřešený ( malý ) rejd a trochu chybí dvoustupňová převodovka. U Axialu II je ten rejd lepší, takže těžko srovnávat. Boční náklon je lepší u Axialu, ale když sundáš boudy a necháš jen podvozky, vyjde to nastejno - prostě bouda na TRX-4 je dost vysoká a těžší a tak to těžiště je výš, ale za to podvozek nemůže. Portály jsou bezva, ale není to všelék a Axial i bez portálu přejede to stejné, jen se někdy trochu opře o břicho, ale to je ve srovnání prkotina.
Každý má trochu jiné priority a pro mě osobně je důležité, do jaké míry půjdou upravit nápravy TRX-4 na 6x6, popř. 8x8. Zatím jsem to nezkoumal a doufám, že se s tím někdo ozve, kdo to vyzkouší.
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Vyjde to asi na stejnou. S tou dvourychlostní převodovkou a dify zase TRX bude lepší na lesní cesty, kdy celkově ústrojí bude méně zatěžované než na tvrdo zamklé nápravy, ne? Nebo SCX je má odemklé?
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:Taky teď řeším co. Mexe je mi líto dávat do terénu, to je prostě poličkovka...
Myslím, že tohle není pravda. Modely tohoto typu proste do terénu patří. Ano, chce to jezdit "hlavou", neprojedou to co lexanky s velkými koly, ale na poličku nepatří...

Loskuták píše:S tou dvourychlostní převodovkou a dify zase TRX bude lepší na lesní cesty, kdy celkově ústrojí bude méně zatěžované než na tvrdo zamklé nápravy, ne? Nebo SCX je má odemklé?
Na lesní cestě s nízkou trakcí je to při expedičních rychlostech jedno. Kdyby mělo SCX odemčené dify, nic by neprojelo...
Také z maketového pohledu, kolik Defendrů (příp. Bronco) má portály?
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Já zase neřeším až tak moc realitu. Mě spíš baví něco s vetsima kolama. Jsem zvyklej na Summita
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Výběr modelu

V nápravách se u axialu nemá co vysrat tam nic neni jen dvě kola ocelovej váleček a poosy...
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:Já zase neřeším až tak moc realitu. Mě spíš baví něco s vetsima kolama. Jsem zvyklej na Summita

Pak je ale trochu zvláštní si pořídit Mexe... velký kola mají obecně nevýhodu v tom, že musíš vyhledávat náročný terén (z vlastní zkušenosti, lesní cesta je "nuda"), a přitom koncepce expe auta není moc vhodná na rychlost (jet rychle taky není zábava).
Na druhu stranu rozumím, když někdo postaví výkonnou a šikovnou truggy, např. Peetovo Honcho tady na fóru, kde se řidič nebojí každého překulení... RTR ale mají z tohoto pohledu moc kompromisů.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

virtual píše:
Loskuták píše:Já zase neřeším až tak moc realitu. Mě spíš baví něco s vetsima kolama. Jsem zvyklej na Summita

Pak je ale trochu zvláštní si pořídit Mexe... velký kola mají obecně nevýhodu v tom, že musíš vyhledávat náročný terén (z vlastní zkušenosti, lesní cesta je "nuda"), a přitom koncepce expe auta není moc vhodná na rychlost (jet rychle taky není zábava).
Na druhu stranu rozumím, když někdo postaví výkonnou a šikovnou truggy, např. Peetovo Honcho tady na fóru, kde se řidič nebojí každého překulení... RTR ale mají z tohoto pohledu moc kompromisů.

Ono zase ten TRX4 není zas takový lesopes. Píšou u toho Bronca, že kola jsou tuším 118 mm, moje kola jsou 96 mm. Takže 22 mm zase není moc. Já prostě nevím, mě prostě lákají větší kola, ikdyž jen o 2 cm. A co se týče rozdílu mezi Mexem a třeba tím TRX je dle mého jen ten kov, nic jiného. Aspoň co jsem viděl, prostupnost atd je snad stejná. Já osobně MEX nevidím jako pupek světa:)))
Třeba zde srovnání, já osobně nevidím rozdíl...
https://www.youtube.com/watch?v=fpEMpI9TqGo
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

No, nechám si toho Mexe a ještě prikoupim něco většího
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Výběr modelu

Coooo ? mex a trx4 že maj stejnou prostupnost ? tak to bych se hádal, znám obeje ale stejnou fakt nemaj....
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

martan2002 píše:Coooo ? mex a trx4 že maj stejnou prostupnost ? tak to bych se hádal, znám obeje ale stejnou fakt nemaj....

Vycházím z různých videí, kde je srovnávají. Takže jak to tedy je?:))
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:Ono zase ten TRX4 není zas takový lesopes. Píšou u toho Bronca, že kola jsou tuším 118 mm, moje kola jsou 96 mm. Takže 22 mm zase není moc... Aspoň co jsem viděl, prostupnost atd je snad stejná. Já osobně MEX nevidím jako pupek světa:)))

A co máš za Mexe? Tak ho do terénu nastroj (kola, nárazníky, naviják, slidery, fendry atd.). Na videu je silně upravený TRX s ABS kastlí, to je trochu něco jinýho, "dospělý" Jeepy používají 37" i 40" pneumatiky, internet je plnej úprav na rockcrawling, inspirace pro zajímavou stavbu je mnoho. Nicméně si kvůli větším kolům kupovat další model, navíc RTR, je docela zbytečný.
TRX má těch kompromisů (jako ostatní RTR) dost - sice má odolnou lexanku a obrovský (neproporční) kola, přitom má vysoko těžiště, uzamykatelný diferáky jsou cool, ale serva navíc komplikují elektroinstalaci (a zase je to váha), to samé převodovka. Nakonec pak šikovně postavený celokovový model s ABS boudou může v terénu projet stejně, a přitom bude vypadat víc scale.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

No a jaký je zásadní rozdíl mezi Mex a SCX, kromě materiálu? Mě třeba SCX přijde lepší v tom, že si na to můžu dát karoserii jaká se mi zamane, což u Mexe není možné. Je tedy lepší auto lehčí či těžší?
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

zasadny rozdiel teda je. ten material ti robi tuhost a zaroven vahu a teda vsetko ostatne je s tym spojene. Sice z Mexom mozes jazdit ako prasa, ale bude to viacej boliet ako s ostatnymi. MEX a RC4WD su scale expedicaky, pricom TRX4, SCX10-2, Vaterra su viac take polocrawlery. Kazde sa da upravit,dokonca aj na mexa vies dat 115mm kolesa. je to cele o tom, co chces.
Su tu na fore modelari, co si vyrabaju svoje podvozky, lebo chcu nieco specifickeho a to co ponuka trh pre nic nie je dostacujuce, alebo nie je podla ich predstav. Niektory si upravia to, co je na trhu.
napriklad: ja mam 9 offroad modelov, z toho 1x SC, 1x trophy, 1x rock bouncer ( abo nieco take ), 1x vaterra ( zuzena a znizena ), 2x Mex a 3x domaca vyroba. Urcite su tu modelari, co maju viac toho, to len ako priklad. Ani jeden model nepredavam, lebo kazdy jeden mam specificky urobeny na nieco. Z toho 2x maju 100mm pneu, 3x 106mm, 1x115 a 1x125mm. kludne mozem povedat, ze tie, co maju 100mm pneu, tak s tymi sa najvac v terene vyhram. Ale ako vravim, je to na kazdom jednom, ci ho bavi expedicna jazda, ci rockcrawlinkg alebo nieco ine. Vsetko z krabice sa da upravit tak, aby to bolo co najblizsie k ocakavaniu a potom je to na jazdcovi aku trasu si v terene vybere. niekedy je vaha modelu vyhodou, niekedy zase nie. dolezite je poznat svoj model a podla toho jazdit. ja osobne v portaloch nevidim az taku vyhodu a ani v tych uzavierkach.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Loskuták píše:No a jaký je zásadní rozdíl mezi Mex a SCX, kromě materiálu? Mě třeba SCX přijde lepší v tom, že si na to můžu dát karoserii jaká se mi zamane, což u Mexe není možné. Je tedy lepší auto lehčí či těžší?

Co se nejvíc líbí tobě musíš vědět sám. Já bych si Mexe nekoupil, především kvůli kombinaci čtyřlinku vepředu a serva v rámu. Chtěl jsem ale ukázat, že i Mexe můžeš nastrojit na agresivnější vzhled - oříznout blatníky, přizvednout podvozek, použít větší kola (ke karoserii YJ tak kolem 105 mm, aby se z toho nestal monster truck), tak jako se upravují velké offroady... a nemusíš rovnou kupovat nový model. Pokud bys chtěl dávat hardbody na SCXII nebo TRX, viz to video s Jeepem JK unlimited, tak budeš řešit obdobné problémy - jak uchytit kastli, jak napasovat interiér, vybrat vhodnou velikost pneumatik (k JK zhruba 106-110) atd. ...a nakonec to pojede dost podobně.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“