Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

To je jedno, klidne mekkou, je uvnitr modelu schovana a netrpi...
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Tak jsem dostal uplne necekane moznost vyzkouset v Nemecku par aut i s vykladem a ukazkou vcetne Bombera a Cherokeeho SCX10 II a konecne mam jasno, co chci. Urcite neco expedicniho smerem k c2 kategorii. Bohuzel TRX4 nikdo nemel a navic Cherokee byl dost upraveny, takze ani nevim, jak by se zaklad choval. Plus jeste jedna Toyota na zakladnim podvozku MST CFX (taky moc prijemny). No a taky bych rad za nejakou dobu zkusil nejakou tu c2 trat (c3 na zivo je neskutecny, ale pro me zatim uplne mimo :-) ). Takze ted zvazuju, po vyjasneni priorit, jestli vzit TRX4 (s vymenou serva a BEC pocitam a prevodovka v zakladu by byl faj bonus a differaky na hrani taky dobry) a nebo se pustit do SCX10 II kitu a zacit skladat tady podle nejakych doporuceni (urcite bych chtel 2 rychlostni prevodovku). Umel by nekdo doporucit? Ktery z tech podvozku ma vetsi potencial do budoucna tim c2 smerem? Pripadne uplne nejaky jiny napad?
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

SCX, TRX. vaterra maju 2rychlostne k dispozicii, su na trhu.
Vazne je to len a len na tebe. ja mam vela modelov, vela som sskusal a mozem ti povedat, ze ani jeden nebol rovnaky. Ja mam modely ucelove, cize presne na jeden ucel boli postavene a vsetko je tmu podriadene. Ale doslova, na svete mozno nenajdes 2 rovnake modely, mozno asi ani z krabice
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Jasny, ja ani tak necekam, ze mi nekdo rekne, ze je jeden z nich nejlepsi. Spis, ze se tady dozvim nejaka pro a proti, hlavne kdyz ted vim, co chci. Zas to neni malo penez, tak si pak nechci rikat, ze jsem to blbe promyslel. Jinak koukam, ze v C2 startuje prevazne scx10. Ma k tomu nejake lepsi dispozice? Nebo je jen tim, ze je TRX a MST CMX (s tim se mi jezdilo vazne pekne) novejsi a lidi je nemaji pripravene? Urcite bych rad taky casem zkusil pro zabavu neco :-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

Lidi jsou spokojeny se vsema zminenejma. Scx10 prvni generace je nejrozsirenejsi podvozek, uz je tu mnoho let tak se vi, ze se tomu leccos kazi. Zase se taky vi, jak na to, no a v novych modelech scxII a soudobe zminene konkurence jsou nejvetsi "zrady" odstraneny uz tovarne. Napr u toho scx zmizelo lite prime ozubeni kola a hrusky difu, ktere se opotrebovavalo, je tam obrobene ocelove a hypoidni - oproti minule generaci mnohem mensi, s vystupem vys a naveky. Vepredu to delalo na kolech Acka tak je tam lepe nasazene Ccko na naprave. Atd. Takze vyvoj se dostavil a to, co jsme tady resili leta, je vyreseno defaultne.
A to u vsech.
Cili si klidne kup MST, ne ze na to prsknes lexan, kup nakou pevnou peknou boudu :FINE: at mas tu skejlovku a este si vyhrajes.
Cili si klidne kup TRX, bude sranda s tema uzaverkama, stejne budes ale za chvilicku (prakticky okamzite po prvni jizde) resit tlumice, kola, gumy, poladit kastli, doplnit navijaky, zkratka vyhrajes si :-D
Kup co se ti libi, v cem se nejvic zhlidnes, jestli s kastli nebo bez a udelas si a jakou.... .... .... vsimni si ze finance ti jako rozhodujici nikdo nepise :-D protoze to je takovej kolotoc, ze je uplne jedno, jestli to na zacatku stalo 8 nebo 15 :-D (pochopitelne jestli nemas 4, to jdi na bazar, kup vytluceny holy scx10 1gen a vis co? Budes spokojenej taky :FINE: )

Tady na foru si domluvis vse. Prodej, nakup dilu, tuningovy dil na cokoliv v mnoha obmenach, vyroba cehokoliv - laser, plech, psh, nerez, karbon, jsou tu lidi co ti vyrobi vlastni napravy, maj s tim eshop, dalsi co ti vyrobi karoserii treba tvyho staryho wartburka. Domluvis tu uplne vse a jakejkoliv problem s cimkoliv co poridis vyresis. Tak si to prohlidni z toho hlediska jak k tomu chces pristoupit a musis mit uz jasno :-D
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Vazne moc diky - clovek sem dorazi, pomoi par "blbych" otazek si ujasni co chce a hned je to snazsi. Rano sem vyuzil toho, ze byl doma klid, prosel jeste nejaky recenze a hlavne videa s TRX4 a SCX 10 II a je rozhodnuto. Pujdu cestou toho SCX 10 II kitu. Sice bude na dyl, ale aspon se na tom clovek neco nauci a ve vysledku budu mit auto dle mych predstav. TRX mi pocitove prislo takovy krabicoidni (s tema cernyma oknama a zas nechci hned zahazovat kastli s doplnakama) a furt sem mel pocit, ze se prevrati. Coz je sice blby duvod, ale z pohybu SCX 10 II sem mel daleko lepsi pocit, libi se mi vic a kdyz je to jinak "jed
no" :-) Tak ted jeste projit cely vlakno o scx 10 II stavbach a vybrat osazeni. Jeste jednou moc diky.
!
koko
Nově příchozí
Příspěvky: 13
Registrován: 09.11.2017 15:34
Bydliště: Praha 4

Re: Výběr modelu

Já jenom doplním za mně jako začátečníka zajímavý poznatek k tý 2 rychl. převodovce. Koupil jsem z bazaru expedičku s tou nejlevnější převodovou za 300,- z BG, noname motorem tř. 500 a reglem za 10 dolarů. (Jinak vše ostatní na autě je o 2 třídy lepší.) Přesto má auto neuvěřitelný rozsah rychlostí, od jízdy kdy se kola sotva točí, až po 12 km v hod (měřeno GPSkou). To už je auto sotva ovladatelný a na cestě v lese uhání jak raketa...
Jen jsem využil plně možností programovatelnýho rádia, který mám na lítání - expa a dvojí výchylky. Takže ta dvourychlostní převodovka není úplně nutná.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

no s tou prevodovkou zalezi. Ide presne o teren v ktorom jazdis. napriklad pri nasich expedickach, uzavierky na TRX4 nevyuzijes, lebo je taky teren, ze proste jazdis cely cas s uzavretymi. 2 stupen je obcas super, ked potrebujes ten rozbeh a rychlost, takisto ked ides po rovinke, tak ti to setri baterie. Podalsie, ked mas napriklad iny motor, tak je to pomalsie. Mam vaterru a tam je to ok.ale napriklad pri Mex mozes mat 35T a ide to pomalsie a dokonca v jednom mam 55T a to ide maximalkou krokom. ked ti spadne napatie v baterii, tak uz prisposobujes rychlost chodze modelu. ale ano, seriovo su tie modely dostatocne rychle aj na 1vy stupen
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Výběr modelu

Mack píše:Tak jo, zatím zkusím počkat a kontrolovat bazar, mezitím se budu kochat zde co kdo máte :)

market-f19/p-axial-scx10-discovery-3-t18767.html a pak že nerostou ... :)
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Taky teď řeším co. Mexe je mi líto dávat do terénu, to je prostě poličkovka a přemýšlím nad Bronco TRX4 a nebo SCX10 II. Chci větší kola a trošku scale vzhled a mít možnost více karosérií.
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Výběr modelu

axial vs traxxas to jsi musí každej rozhodnout každý sám u mě 60:40
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Výběr modelu

Za me raději trx4
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Loskuták
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 20.10.2017 21:22
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Výběr modelu

Osobně se přiklanim asi k SCX10, prý je to ověřená klasika a druhá řada už poměrně vychytaná. TRX ale taky nemusí být špatné. Jen nevím, zda toho Defendera či počkat na Bronco
Traxxas TRX-4 Defender 1/10 Brushless
Losi Night Crawler SE 1/10
Losi Rock Rey 1/10 Brushless
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Výběr modelu

Jezdím různé axíky už 10 let a mám srovnání s traxxasem, je fakt že traxxas je vymakanej co se týče těch uzávěrek a tak, ale to zároveň dost limituje možnost úprav. Jízdní vlastnosti jsou horší u traxxase v prudkých výjezdech a hodně špatně dává boční náklony díky vysokému těžišti. Jako model RTR je to pěkný, já mám ale jasno, axial.
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
haiso
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2037
Registrován: 02.12.2013 21:43
Bydliště: Příbramsko

Re: Výběr modelu

upravovat se dá všechno Libore... koneckonců axíka upravuji také dost podle toho co s ním chci jezdit :wink: s RTR budkou souhlas ohledně težiště ale s jinou budkou to není s těžištěm zas tak zlý.. kadý auto má něco.. je to na každým co chce.. to vybírání je dycky težký znám to :mrgreen: :mrgreen:
= když chceš něco osvědčenějšího / jednoduchýho >SCXko
= když jsi hračička a baví tě technické věci > RTX4ka
btw tunit budeš u každýho auta věř nám :-D
>VanquischPhoenix>C3Flatgekko>AX Wraith>Waterra TwinH>Bombič>TRX4 JK>Losi RockRey<
[url]http://rohaweb.wordpress.com/[/url] - [url]http://haiso.rajce.idnes.cz/[/url]
Brdské lesy hír
:arrow: viewforum.php?f=82

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“