Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: cfx nebo cmx

No to já teda znám dost lidí, co pustilo mexe a šli do něčeho použitelnějšího


Měl jsem Tamiya CC01 měl jsem Axial první verza tedy cf 100 ax 10 a na Mexe nedopustím http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... ed-edition mam tento ale věc názoru každého, každopádně Mex je nejbytelnější a spolehlivý . :-I
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
jirkan
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 22.03.2017 18:22
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy

Re: cfx nebo cmx

Taurus84 píše:
sWiNe píše:No to já teda znám dost lidí, co pustilo mexe a šli do něčeho použitelnějšího ...


Samozrejme záleží od využitia. Neviem ale, či chce chalan jazdiť trial.

Trefil jsi hřebíček na hlavičku, trial opravdu jezdit nechci :-( za svých 45 let modelaření (od 8 ) jsem si užil závodění až až....a tuším, že trial je závodění...fakt jen s pár lidmi se zúčastnit expedice, v klídku a pohodě a od toho se odvíjí i model.....spíš leštěnka, určitě ne s lexanovou boudou....rád stavím a vymýšlím, ale na celý podvozek si netroufám. Asi se přikloním k cmx.
jirkan
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 22.03.2017 18:22
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy

Re: cfx nebo cmx

Mr-Monty píše:
No to já teda znám dost lidí, co pustilo mexe a šli do něčeho použitelnějšího


Měl jsem Tamiya CC01 měl jsem Axial první verza tedy cf 100 ax 10 a na Mexe nedopustím http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... ed-edition mam tento ale věc názoru každého, každopádně Mex je nejbytelnější a spolehlivý . :-I

Mex se mně moc líbí, ale je to trochu o financích 8o
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: cfx nebo cmx

jirkan píše:
Mr-Monty píše:
No to já teda znám dost lidí, co pustilo mexe a šli do něčeho použitelnějšího


Měl jsem Tamiya CC01 měl jsem Axial první verza tedy cf 100 ax 10 a na Mexe nedopustím http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... ed-edition mam tento ale věc názoru každého, každopádně Mex je nejbytelnější a spolehlivý . :-I

Mex se mně moc líbí, ale je to trochu o financích 8o

Ono to nemusí být úplně pravda. Pocitej se mnou. Cfx (s motorem, reglem a loziskama) 8500
Pěkná ABS bouda 2300 a víc
Beatlock 1000 a víc
Servo cca 500 i víc
Nějaký Scale doplňky (snorchl, naviják, rampa, rám třeba i se zahrádkou...) i 3000
No a určitě jsem na něco zapomněl (baterky a nabíječku a rádio nepočítaje) a jsi na pomalu 15500 ;-) - vlastní zkušenost
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
jirkan
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 22.03.2017 18:22
Bydliště: Kostelec nad Černými Lesy

Re: cfx nebo cmx

Takhle doslova jsem to nemyslel. Jak jsem psal, tak pár let modelařím, takže zabývat se baterkami, servy, nabíječkou, rádiem a réglem je pro mě zbytečné, mám to doma. Spíš jsem myslel finanční rozdíl mezi Mexem a cmx (cfx), pokud neberu toho nejlevnějšího Mexe a zda je adekvátní cenový rozdíl těchto podvozků v jejich kvalitě a jízdních vlastnostech Třeba se ale mýlím....Mexe jsem "živého" neviděl. Vše mám načerpáno pouze z tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: cfx nebo cmx

Podstatný rozdiel medzi Mexom a CMX je vo váhe šasi. Poctivé zvárané železo oproti montovanému C-profilu. Váha podvozku sa prejaví na jazde terénom, pričom podľa môjho názoru sa auto na podvozku MEX správa reálnejšie. Pri triale je to skôr nevýhoda, ale pokiaľ si chceš užiť scale jazdu, tak si MEXa zamiluješ. A myslím si, že na tom budú podobne aj ostatné druhy zváraných / home-made šasi. Aj Lee má tuším v ponuke univerzálny zváraný podvozok (prípadne Ti spraví na mieru), alebo na rcoffroad.eu nájdeš také šasi za pár drobných (v porovnaní s Leem, alebo RCmodelex). Ja osobne dokonca premýšľam nad ďalším projektom, pre ktorý by som si chcel vyrobiť vlastné šasi a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že ak budem mať nástroje a možnosti, tak pôjdem do železnej pásoviny. Ak máš malý budget, je to úplne najvýhodnejšie.

Na koniec Ti pridám video, ktoré som natočil potom ako som dokončil môjho Mexa. Na konci som omylom narazil v plnej rýchlosti do betónu. Auto si odnieslo škrabanec na pevnostnom nárazníku. Montovaný C-profil by to asi ťažšie rozdýchaval ;-)
[youtube]S0fNy9GQTAM[/youtube]
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: cfx nebo cmx

Pokud fakt scalevku, honím si u tohoto http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -Kit-SCALE a máš tam i CMX :-D
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: cfx nebo cmx

Jo ten pickup je krásny :FINE:
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: cfx nebo cmx

jirkan píše:...určitě ne s lexanovou boudou....rád stavím a vymýšlím, ale na celý podvozek si netroufám. Asi se přikloním k cmx.

Taky záleží, jak rychle chceš/potřebuješ mít funkční auto. Jak to popisuješ, z mého pohledu by byla vhodná skejlovka s boudou z tvrdého plastu, interiérem a malými resp. rozumně velkými koly. Rychlostavebnice nabízejí loopsmodels nebo rcmodelex, případně kity od RC4WD (Gelande, Trailfinder). Pokud bys chtěl víc vymýšlet a déle stavět, podvozek přímo na míru zvolené kastle by ti dodal např. Lee (leesframes), napasovat nápravy a zbytek bys už zvládnul sám. Já se chystám na (dlouhou) stavbu Jeepu JK 2dv. na šásku GCM Skeleton J2.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“