vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

zdravím kolegové, potřebuji postrčit správným směrem a to které auto si vybrat. mám trx-4 defender a protože chystám estetickou přestavbu po které už to nebude takový otloukánek jako do posud. a tak uvažuji o koupi jednoho z těchto aut Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber. chtěl bych aby to bylo něco mezi pomalým skálolezcem a dráhovým rychlíkem. prostě auto na blbnutí. děkuji
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Dve kladivka jsou o dost mensi. Maji 1,9 gumy,kdezto bomber 2,2. Jestli se nepletu....
U me vede Vaterra,protoze se na ni da krasne dat kastle brouka ze sand scorchera.
https://www.google.cz/search?q=vaterra+ ... wue2VF-rYM:

Navic ma dvoukvalt. Rychlost se da upravit samozrejme i motorem a pastorkem.

Myslim,ze bavit te budou obe....
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

TH je rozměrově stejný jako jako Axial SCX a je s ním opravdu sranda. Velký mínus je řízení, to se brzy vybrousí a pak investice pár stováků, nebo si vyrobit vlastní a máš klid. Ideální je použití baterek 2200mAh, zase další možná investice.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Jsou to dvě úplně odlišná auta.Za mě určitě Bomber.Vaterra je malá.A jistě více vydrží Bomber než Vatera.Měl jsem oba stroje a s oběma se dá dobře vyřádit,ale Bomber je Bomber.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

obě auta jsou dobrý. Za mně Bomber, protože ten mám, ale vím, že TH je také dobré auto, bo to má Zdenda G a ten nekecá. :-)
Lítat s tím po šutrech, v lese a dráždit kardany, tak to jo.
:-)
Stran ježdění na dráze, si myslím, že ani jedno z těchto aut na to není vhodné. Ale proti gustu ......
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

ta dráha byla jen jako přirovnání. chtěl jsem říct aby to umělo přelézt nějaký ten kámen ale taky frčet po lesním terénu mezi stromy.
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Ahoj, já mám TH, ale jezdím s bandou, kde jsou poměrně hodně zastoupení bombři, takže nějaké srovnání mám. Myslím si, že pokud chceš jezdit převážně přes šutry, "trialovat" a občas si popojet rychle, nebo skočit dal bych se na bombra, ale pokud chceš převážně jezdit rychle, skákat, prostě blbnout ve vyšší rychlosti dal bych se na TH s otevřeným difem ve předu. Nebo jinak, v lese není nic co by vyjeli kluci s bombrem a já ne, ale jak prijedeme mezi šutry, tak ty 1,9 kola a odevřený dif jsou prostě hendikep a tam kde bombři projedou s prstem v nose, já musím hodně přemýšlet a někdy i to je mi prd platný. Na druhou stranu z TH se dá udělat poměrně rychlý a stabilní čertík a pokud se sejdeme s TH dva, tak neznám auto se kterým bych si užil tolik zábavy :-)
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

když zvažuješ Bombera tak koukni i na tohle: https://www.mz-racing.net/gm56000-gr01- ... buggy-kit/
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Tak to už bych šel radši do tohohle:
https://www.mz-racing.net/los03016-losi ... 0-4wd-kit/

Ale to už tam může zahrnout i Yetinu atd, atd....
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Vsechno co je vetsi nez TH uz chce stridak jinak to nejede.
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

taky sem řešil podobný dilema a nakonec sem dal přednost levnější VTH Desert Truck... je to dost divoký už v základu, ale pro terénnější vlastnosti to chce pár úprav... každopádně rozhodování bude dle velikosti a rozpočtu... taky sem se vždycky divil, že většinou Bombra porovnávaj s VTH, dyš sou velikostně dost odlišný, ale prostě to vypovídá o kvalitách VTH :-D
Uživatelský avatar
kilator
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 30.09.2012 21:33
Bydliště: Nova Role

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

Souhlas. Nebýt špatně řešeného řízení je to bezproblémová mašinka. Za dobu co jí mám, není nic zlomeného.
Uživatelský avatar
gweck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 668
Registrován: 26.10.2014 21:11
Bydliště: Kladno

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

kilator píše:Vsechno co je vetsi nez TH uz chce stridak jinak to nejede.


Já mám stříďák i v TH , né, že by mi stejnosměr nestačil výkonově, ale pořád mi hořeli uhlíky. Tak jsem tam vrazil kombo za pár šušní? které by mimochodem s bombrem stěží pohnulo a mám klid.
Řízení jsem koupil tuning od nějakých anglánů a zatím to taky vypadá dobře.
Jinak mi zatím prasklo rameno a ten přední spodní plast, ale to to do mě nakouřil rozvášněný bomber, tak to se nepočítá, rozpůlil jsem minule jeden hex + pin, no a pár spurů už taky odešlo.
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Vaterra Twin Hammers nebo RR10 Bomber

to řízení né že by dělalo problémy, ale nějak mi prostě nejde seřídit a furt to prostě zanáší do stran... co tu byly stížnosti na velký vůle, tak to aspoň u mýho kusu bylo způsobený vůlí v původnim servu, kerý velmi překvapivě vydrželo dost dlouho a poměrně drsný tryjálový zacházení...

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“