1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

Mira díky, něco podobného hledám, snad to i trochu péruje, tlumí 8)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Auto pro kluka

8( ty vle co je tohle za obchod ...... Bonzer se novej prodával za 15 stovek a tady skoro 4ka .....
1mck... pěruje to , ale netlumí , základ má třecí tlumiče - TlLka jsem jezdil , když se s něma umí tak vydrźí to ne že ne , ale má dost tězkej - rychlej převod co se víc do síly už nedá měnit.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Auto pro kluka

Neee proboha ja neukazuju konkretni obchod, nabadam k hledani jinde

Joool, TL, tak tak.

Peruje to poradne. Na bazaru koupis za 15 stovek dve a tasku ND. Ale de vo to ze to muzes koupit novy, pro kluka bomba. Bud ho to chyti nebo ne. Nebo tebe. Pak se pojdme bavit dal :FINE:

.. musis najit taky peknou lokalitu na jezdeni, udelat si nejakej malej okruh se skokama atd, at nejezdis pred barakem tzv "od sebe k sobe", to by te nebavil ani shortcourse za patnactku
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

Scx 10 bazar super, ale jezdi to pomalu a kdyz neco servisujes musis se do toho trochu ponorit a stoji to vzdycky treba petikilo. Novy SCX 10 II je treba 10k+ . A porad jezdi pomalu.



Jen ti motá hlavu pokud budeš chtít jezdit rychle koupíš SCT. chceš to pro mladého ten rychle jezdit nebude protože toho bude mít plné ruce i pomalu. Tohle jsou právě ty hovna který lidem a potencionálním zájemcům pletou hlavu. Mohu li ti poradit čti ptej se přemýšlej a rozhoduj srdcem. Nic lepšího ti poradit nedokážu.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

pokud nemáš za co utrácet tak na začátek 100% úplně stačí a naučíš se vše od píky http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/866607/smazat/
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Auto pro kluka

:-D
Tazatel se jiste zeptal i na jinem foru nez jen tady ze jo

.. ja bych teda osoupany CCcko s tim, ze se teprv "budu vsechno ucit od piky", nechtel :-D

Chtel bych jezdit a kdyby se to melo rozbalovat napr pod stromeckem tak asi aby to bylo nove a nechybela tomu kastle a radio atd :HOPS:

Jeste ze mame youtube a po zadani nazvu modelu se muzem v klidu podivat, co to vlastne je a jak se s tim jezdi
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Auto pro kluka

Cc01 určitě ne, ten byl starej už v době, kdy byl Monty mladej a štíhlej....
Ten podvozek je daavno překonány a rozhodně bych ti nedoporučil nalákat se nízkou cenou.
Je to na terén rychlý a slabý, na blbnuti pomalý a s mizernym rejdem, který se časem ještě horší.....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

Díky hoši. Koukám se a bonzer po inzerci moc není, možná koukám špatně - že by si udělal radost (potom) i tatík, ať malý nejezdí sám.. :)

Gecko a tvůj tip?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Auto pro kluka

Nedavno jsem s kamaradem resil to samé....pro kluka 4,5r aby to trochu jelo, moznost tuningu, dostupnost dilu a rozumna cena. Nakonec koupil (ukecal i kopegu v praci) himoto sct, na hobbykingu jsem jim koupil lipolku a nabíječku a do budoucna počítá s vymenou za stridave kombo, ten stejnosmerny motor je max na rok, zvlaste s lipolkou, ktera da mnohem vic amper, nez setova NIMH

https://www.rcauta.cz/himoto-short-cour ... ene-p20026
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

ja bych teda osoupany CCcko s tim, ze se teprv "budu vsechno ucit od piky", nechtel


Neříkám že je to výhra je to opět jen možnost. Cc mám v několika kusech a vždy k mojí spokojenosti a každý kdo začíná by měl své auto znát do šroubku ne koupit rtr . Mimo to z CC se dá udělat pouhou výměnou motoru a pastorku jak hodně rychlé auto tak relativně plazivka. Mimo to má i svou velkou nevýhodu a tou je poloměr zatačení . Jak jsem už zde psal výběr prosím nechtě na majiteli a neveďte jej od jeho záměrů.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

Monty výměnou motoru a pastorku lze upravit cokoli, ale rejd už moc ne a to je docela problém. Proti stavebnici nic nemám, už jsem jich pár měl, ale přednost dávám složenému, rozebíratelnému :-D
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

Ani ten rejd není takový problém stačí pročíst toto vlákno topic10656.html. Osobně za sebe RC Modelex nebo Axial. Snažim se te jen navést ať si vše dobře promyslíš a pak jdeš a koupíš to.
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Auto pro kluka

Zaprvé - nesnažil bych se "ušetřit za každou cenu", nejlepší cesta jak prodělat.
Zadruhé - volil bych osvědčenou značku, kvůli materiálu a dostupnosti náhradních dílů. Rozhodně plast a lexan, určitě né kov a ABS!
Zatřetí - nepřeháněl bych to s rychlostí pro řidiče-začátečníka-mrňouse, bude to těžko zvládat, model bude pořád rozbitý a nebude ho to bavit.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

Virtual a tvůj tip? Proto jsem založil téma, abych se nemusel prodírat nepřeberným množstvím rc aut ;). Rychlost se nedá nějak jednoduše omezit? Když jsem měl "lepší" vysílačku, šlo to na ní, ale tu mu kupovat nebudu.
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

tohle je zase jednou výživné vlákno 8o

ale neodolal jsem a přihodím si do toho hnoje také svojí hromádku :lol:

primárně si musíš ujasnit jakým směrem ježdění se chceš ubírat

monstery, bugy, sct jezdí rychle, od kol odlétají kamínky, ... je to prostě rychlá zábava
jenže - musíš mít, kde jezdit a s kým jezdit
jezdit na plácku před barákem sám začne být za chvíli otrava
dva kluci s jedním autem je taky otrava
a najít dobrý místo na ježdění, kde můžeš jezdit (uděláš si) nějaký okruh, aby to efektně prášilo, skákalo atd, není taky jednoduchý

máme doma 3 - dva finaly pro děcka a jednu zadokolku pro mě
no, už dlouho jsme nejezdili

na druhou stranu, je to levnější, finala od tamyie (TL-01) a z něj vycházející bonzery, apod už dneska moc nekoupíš
na trhu těhle levných se podle mě celkem úspěšně pohybuje Himoto a to i s dostupností levných náhradních dílů


expedice jezdí pomalu a technicky
kamínky od kol moc nelétají
ale výhodou je, že zpočátku stačí jedno auto a dá se vyrazit na procházku do lesa
když dítě nebaví řídit, tak to vezme tatínek, ale stále se dá dítě zapojit do "hry" - najdi dobrou cestu, kudy bys jel, .....
dá se jezdit i sám, terénu je všude dost, od lesních cest a pěšinek až po trialové závody

máme doma 3 expedičáky, když mi děti zabavily moje dva, co jsem jim občas půjčoval, tak jsem si musel postavit pro sebe, ony mi je už při akcích nepůjčí
v létě jsme je brali i na dovolenou do kempu a jeli se projet do skal (Sedmihorky)

tady se ovšem nevyplatí šetřit, nekvalitní auto je jen k vzteku, SCX je myslím pro začátek dobrá volba
CC-01 je prostě už zastaralé a dobu své slávy má dávno za sebou
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“