Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Auto pro kluka

1mck píše:Virtual a tvůj tip? Proto jsem založil téma, abych se nemusel prodírat nepřeberným množstvím rc aut ;). Rychlost se nedá nějak jednoduše omezit? Když jsem měl "lepší" vysílačku, šlo to na ní, ale tu mu kupovat nebudu.

My začínali s Wraithem, ale měl jsem půlku modelu v dílech a pořídil jsem lacinou digitální Absimu, abych stáhnul plyn (to rozhodně doporučuju, jednoznačně lepší než vysílačky z RTR).
Teď se mi např. hrozně líbí nové MST Jimny (s tím kamínky od kol odletovat taky můžou)...
Obrázek
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

Vím, že ježdění sólo je nuda, pro dospělého určitě, proto jsem přestal s onroadem, v blízkém okolí nikdo nejezdil a lítat po závodech přes půl kraje mě omrzelo.

Mě by i expedice bavila, ale cena - pro tak máleho kluka je to vážně zbytečné, vidím to právě na podobnou investici v podobě himoto nebo toho bonzera a kdyby to malého jo bavilo, tak se můžeme kdykoli posunout, ale do začátku kupovat dítěti drahé první auto v podobě expedice, kde navíc musí mít větší cit a zkušenost v náročném terénu než s autem v "normálním" terénu je prostě zbytečné.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Auto pro kluka

.. a zbylo ti z onroad neco? Regulator, LiPo baterka (nebo to byly jeste Nimh doby...?)
Expedice nemusi byt nutne draha, s lexankou se ani neni ceho bat. Treba ECX Barrage je za min penez dost muziky, je to mensi ale jezdi obstojne. Ale pomalu no :-D

Pak zminene CMX ale uz lezeme penizkama nahoru a to uz si muzes fakt myslet na toho axiala.. ty expedicni kary jsou vdecny, nastrojis to lanama a navijakama a svetlama a sudama a paletama a hlavne karimatkama, das panaka sofera, to decka zerou
1mck
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 26.10.2018 20:31

Re: Auto pro kluka

nene, nic nezbylo, byly to doby nedávné :) jezdil jsem xray t2 tuším nějakou pro verzi s alu, atd..

díky všem za tipy, mám v tom větší guláš než předtím :-D...

stručně - levný offroad s dostupnými ND? aby to přežilo louži, písek, náraz..

Rychlost roli nehraje - malý to nebude stíhat tak či tak, vše bude dostatečně rychlé, když bude pomalejší, aspoň baterka déle vydrží, doufám. Manželka má strach brát "drahé" auto s dvěma dětma na hřiště, že to neuhlídá, atd..
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Auto pro kluka

Tak kup to himoto....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Auto pro kluka

Presne tak,himoto. Koupil bych monstra,je to univerzal. Dily dostupny a nestoji to ranec. Jen stahnout vykon na vysilajde a uzivat si. Do budoucna uvidis co vas bude bavit. Prodat se da kdyztak vzdycky.
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: Auto pro kluka

... jak jsem ti psal. Já začal s dětma s Himoto Truggy. Levné, ND jsou k mání a je to jednoduché auto. Rychlost lze omezit.
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Auto pro kluka

Ja bych se přiklonil k short course truck.... Má zakrytý kola, při nárazu hned neurve kolo, rameno nebo tehlici. A že těch nárazů ze začátku bude....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
mirakuli
Uživatel
Příspěvky: 161
Registrován: 25.09.2017 10:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Auto pro kluka

Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Auto pro kluka

.......... nemám slov ..... :-(
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Auto pro kluka

.......... nemám slov ..... :-(


.........….také ne proto nic sem nepíšu ………………… každý svého štěstí strůjce :-I
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Auto pro kluka

To se dalo čekat, že to tak dopadne. :mrgreen:

Mr-Monty - rotruck souhlasím. :OK:

Zlatě na RC TRUCK RALLY 1:14 tam je to lepší než tady sledovat debatu o ničem. :-D
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Auto pro kluka

1mck píše:Mě by i expedice bavila, ale cena - pro tak máleho kluka je to vážně zbytečné, vidím to právě na podobnou investici v podobě himoto nebo toho bonzera a kdyby to malého jo bavilo, tak se můžeme kdykoli posunout, ale do začátku kupovat dítěti drahé první auto v podobě expedice, kde navíc musí mít větší cit a zkušenost v náročném terénu než s autem v "normálním" terénu je prostě zbytečné.
1mck píše:stručně - levný offroad s dostupnými ND? aby to přežilo louži, písek, náraz..
Rychlost roli nehraje - malý to nebude stíhat tak či tak, vše bude dostatečně rychlé, když bude pomalejší, aspoň baterka déle vydrží, doufám. Manželka má strach brát "drahé" auto s dvěma dětma na hřiště, že to neuhlídá, atd..

Je to věc každého soudruha, nicméně já došel k názoru, že na písek patří plastová sklápěčka na šňůrce. Na hřišti s RC někoho porazíš, zraníš nebo model někdo rozšlápne, přejede kočárkem atp. My aplikovali postup, že RC není tak úplně hračka, spíš celkem dost učení - např. jak se s RC vůbec chovat, na co dávat pozor, co zapínat/vypínat první atd. Nicméně já začínal s letadly, tak mám možná divné a staromódní názory.
BTW Proč "musí mít větší cit a zkušenost"? S plastovo-lexanovým MST (či jinou alternativou) můžeš začínat třeba na posečeném trávníku nebo vyasfaltované ploše, dokonce to dává větší smysl než hnát dítě napoprvé někam na Ještěd. :idea: My taky jezdíme jen "kolem komína".
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“