Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets píše:
Hokr píše:Podvozek je skoro komplet, ale zadní nápravu jsem špatně poskládal. Předni kola se otáčí opačně než zadní :-) večer to ještě rozeberu a dám do kupy. Vytiskl jsem si redukci z 8mm hex na 12mm abych tam mohl dát komplet kola co mám doma. Pokud to klapne, bude večer první rozjezd.

Obrázek
Jé tak to je jen otočené kolo v zadním diferáku – to by Rancher krtkoval jako Lada Niva v návštěvnících :) Ten adaptér na klasický hex už lidi tiskli, funguje to. Bohužel jsme museli udělat menší než obvyklý hex z jednoduchého důvodu – aby prošel tím ložiskem, což je u stavby zřejmé. Nicméně budou už brzy další nové disky, tištěné fungují skvěle. Co se týká prvních jízd, doporučuju nechat převodovku lehce zaběhnout (ztiší se) a doufám že máte dobře utažený pastorek na hřídeli motoru – pár lidí jej nedotáhlo dostatečně (nebo neměli "plošku" na hřídeli motoru) a divili se, že motor vrčí a auto stojí :wink:

Kolo otočeno, dám tam origo vytištěné disky, ale pneu dorazí z Aliexpressu až tak za měsíc. Do té doby tam budou provizorní, co mám doma. Motor mám s ploškou a první motorové zkoušky dopadly dobře :FINE:

Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Tak sranda musí být – trošku hrubší testování 8) Dejte to dětem, oni ví co a jak... :lol:
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Kdo vymyslel uchycení a montáž převodovky, měl by dostat metál! :OK:
Rozhodl jsem se převodovku vytisknout znova, původní jsem omylem vytiskl na infil 20% a mám strach o převody. Původně jsem se do toho nechtěl hrabat, protože představa jak rozebírám půlku auta mě děsila. Pak na to chvilku koukám, beru do ruky šeoubovák a převodovka je za minutu venku!!! Povolit 8 šroubků a celá z auta vypluje....tohle se vám fakt povedlo! Díky

Rancher už se blíží do finále, zbývá mi interiér, nárazníky a doplňky, do konce týdne bude snad hotovo. Dneska jsem s nim venku z lehka popojel, nebo spíš syn.

Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Model z tiskárny

S velkýma kolama to bude vypadat ještě líp - ale i tak je to pěkný model.
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Tak s tou převodovkou, to jste potěšil že to oceníte. Ono v tom modelu je něco přes 1500 hodin práce a věřte, že občas ta hlava docela bolela. Žádná rutinní oddechová činnost, prostě tvrdé přemýšlení, jak to udělat aby to bylo hezký, aby to bylo tisknutelný, aby to šlo snadno sestavit, aby... No, ale je to tu a mám radost když to dělá radost někomu jinému :)

Dokonalí ale nikdo nejsme a tak mám jednu důležitou informaci – na základě fotek co zde dáváte jsem přesvědčený, že máte prohozené ramena, na kterých jsou zavěšeny nápravy. Ramena se liší délkou a máte nahoře ty, co mají být dole (a naopak). Není to ale vaše chyba, my měli tiskařského šotka v návodu a je vidět že jste podle něj postupoval, za což se omlouvám. Budeme muset poslat informační email s upozorněním. V tuto chvíli je už v návodu vše opraveno (klidně se podívejte, je to tam výrazněji označeno).

Doporučuju abyste si ta ramena opravu prohodil, uvidíte jak se vám krásně srovnají kardany a i geometrie zatáčení. Pokud to neprohodíte, auto sice jezdit bude, ale zejména kardany budou nadměrně namáhány. Ještě jednou se omlouvám :roll:
Hokr píše:Kdo vymyslel uchycení a montáž převodovky, měl by dostat metál! :OK:
Rozhodl jsem se převodovku vytisknout znova, původní jsem omylem vytiskl na infil 20% a mám strach o převody. Původně jsem se do toho nechtěl hrabat, protože představa jak rozebírám půlku auta mě děsila. Pak na to chvilku koukám, beru do ruky šeoubovák a převodovka je za minutu venku!!! Povolit 8 šroubků a celá z auta vypluje....tohle se vám fakt povedlo! Díky

Rancher už se blíží do finále, zbývá mi interiér, nárazníky a doplňky, do konce týdne bude snad hotovo. Dneska jsem s nim venku z lehka popojel, nebo spíš syn.

Obrázek
Hokr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 13.03.2019 18:43

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets píše:Tak s tou převodovkou, to jste potěšil že to oceníte. Ono v tom modelu je něco přes 1500 hodin práce a věřte, že občas ta hlava docela bolela. Žádná rutinní oddechová činnost, prostě tvrdé přemýšlení, jak to udělat aby to bylo hezký, aby to bylo tisknutelný, aby to šlo snadno sestavit, aby... No, ale je to tu a mám radost když to dělá radost někomu jinému :)

Dokonalí ale nikdo nejsme a tak mám jednu důležitou informaci – na základě fotek co zde dáváte jsem přesvědčený, že máte prohozené ramena, na kterých jsou zavěšeny nápravy. Ramena se liší délkou a máte nahoře ty, co mají být dole (a naopak). Není to ale vaše chyba, my měli tiskařského šotka v návodu a je vidět že jste podle něj postupoval, za což se omlouvám. Budeme muset poslat informační email s upozorněním. V tuto chvíli je už v návodu vše opraveno (klidně se podívejte, je to tam výrazněji označeno).

Doporučuju abyste si ta ramena opravu prohodil, uvidíte jak se vám krásně srovnají kardany a i geometrie zatáčení. Pokud to neprohodíte, auto sice jezdit bude, ale zejména kardany budou nadměrně namáhány. Ještě jednou se omlouvám :roll:
Mám to rozebrané, takže to rovnou otočím, žádný problém, díky za postřeh. Dotiskl jsem teď nová převodová kola, tak dám zítra Ranche do kupy a snad vyjde čas na malou vyjížďku.
honcka
Nově příchozí
Příspěvky: 36
Registrován: 05.02.2014 17:29
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Model z tiskárny

Pěkný, nebudou i jiné modely? Přecejenom defender i wrangler jsou už trochu vyčpělý, jsou jich všude hromady, 3d tisk volá po originálnějších modelech, dal bych klidně 2x tolik třeba za Steyr Pinzgauer nebo Volvo C303
Axial Dingo
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Model z tiskárny

I třeba SKOT OT-64 v měřítku 1:10 by nebyl marný .... je to hranatý, dobře by se to tisklo.
Úplně jsem teď nadšený z tanků pana Horta: Tiskové soubory prodává doslova za hubičku a je už z toho docela velká sbírka tanků. Navíc pan Hort je velice pracovitý a modely vydává rychleji, než stačí tiskárna tisknout, takže už je na cestě druhý Průša.
https://3dtisk-rc-modely.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Model z tiskárny

Max píše: 14.03.2019 1:17 Však první Průša vychází z čínských Anet.
Dobrej vtip. Průša začínal s open source RepRap. Z něj postupně vznikla i3 kterou pak Číňané začali kopírovat.
Rozdily mezi Anetou, lepší tiskárnou a Průšou pochopíš až když si s nimi hraješ. Já měl přístup i k Ultimaker za 120k. Průša tisknul lépe.


Měl jsem možnost v Ruzohorkach vidět tištěného Defendera. Po pouhých 100m už měl náhon jen na jedno kolo. Kardany a poloosy nevydrželi a myslím že prasknul i c-hub. Pohon by tedy bylo lepší mít klasický z FRP či duralu.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2389
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: Model z tiskárny

Borik píše: 03.01.2021 23:12 I třeba SKOT OT-64 v měřítku 1:10 by nebyl marný .... je to hranatý, dobře by se to tisklo.
Úplně jsem teď nadšený z tanků pana Horta: Tiskové soubory prodává doslova za hubičku a je už z toho docela velká sbírka tanků. Navíc pan Hort je velice pracovitý a modely vydává rychleji, než stačí tiskárna tisknout, takže už je na cestě druhý Průša.
https://3dtisk-rc-modely.webnode.cz/
Jo ty tanky vypadaji paradne!! :OK: :tleskam: :BYE:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Model z tiskárny

Woyta píše: 25.01.2021 11:40
Max píše: 14.03.2019 1:17 Však první Průša vychází z čínských Anet.
Dobrej vtip. Průša začínal s open source RepRap. Z něj postupně vznikla i3 kterou pak Číňané začali kopírovat.
Rozdily mezi Anetou, lepší tiskárnou a Průšou pochopíš až když si s nimi hraješ. Já měl přístup i k Ultimaker za 120k. Průša tisknul lépe.

jsem v 3dtisku uplny pískle,ale musim souhlasit. Koupil jsem si Prusu, protoze jsem nemel cas, chut a znalosti zkoumat co kde jak a chtel jsem podporit tohohle chlapka (na kteryho bysme meli bejt vsichni velmi hrdy si myslim). Taky mi vzdycky vrtalo hlavou, proc furt v Holesovicich prikupuje patra a cely baraky kdyz "preci cinska XY za 6500,- tiskne stejne". No tiskarnu mam asi dva mesice a dve špulky, za celou dobu 1, slovy jeden nepodarenej tisk. Nic jsem neladil, neskladal, pichnul jsem to do zdi, strcil do toho filament a tisknul. Moje vlastni modely, casto dost napraseny, slicer sezere hlava nehlava. Udelal jsem z toho zaver, ze asi to je duvod proc ma porad uspech - proste je to bezproblemovej kvalitni vyrobek. Ono mimo jine pokud maji printfarmu o 500 tiskarnach, na kterych jedou 120% rychlosti, tak asi celkem dost otestujou, co vyrabej :)
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Model z tiskárny

Moc hrdý na něj tedy nejsem. Na jedné straně je fakt, že to vypiplal a dovedl k vysokému standardu, na druhou stranu je to hodně drahé - něco až předražené. Např. náhradní tryska stojí 99,- a 199,- Kč, z Číny 5,60 ! To je opravdu obrovský rozdíl a s tou čínskou tryskou jsem zatím vytiskl 16 kg filamentu. Stejně tak filamenty jsou skoro 2x dražší, než docela dobré C-TECH ( třeba kamarádovi dělají průšovy filamenty problémy, levný C-TECH je v pohodě ). A také nejsem příznivcem kultu osobnosti - nevidím důvod, abych si někam lepil samolepku s obrázkem Průši. Na všem je Josef Průša. Je to výborná značka, ale až tak moc propagace jeho jména není třeba.
Také se mi nelíbí přístup k platbě: objednám si tiskárnu, zaplatím a čekám 8-12 týdnů, než ji dostanu. Solidní by bylo objednat a čekat, až bude k expedici a pak zaplatit. Nelíbí se mi, kolik lidí mu přispívá na úrocích. Při tísícovce prodaných tiskáren za měsíc a době čekání dva měsíce je to už pořádný úročený balík peněz. A zrovna toto asi nemá zapotřebí.
Tiskárnu - stavebnici jsem pečlivě poskládal a narazil - měl jsem problém s přilnavostí první vrstvy a tak jsem psal o radu ... nic víc, než je v manuálu jsem se nedozvěděl. Až v prodejně filamentu v Brně mi poradili sprej, se kterým se tiskne naprosto báječně. Zkoušel jsem také tisknout z PET-G a díly velmi stringovaly. Tak jsem opět požádal o radu a bylo mě u průši řečeno, ať ten materiál raději nepoužívám. S takovou radou mohou jít do p.....
Opět pomohli v prodejně filmentů, kde tiskárnu seřídili a hlavně poradili, jak a co správně nastavit - hlavně ve Sliceru.
Prostě Průšův přístup se mi moc nelíbí. Nicméně jeho tiskárny jsou výborné, ale kdo tomu rozumí, dokáže výborně tisknout i s tou čínou.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Model z tiskárny

chapu. Nic z toho co popisujes se mi nestalo, vc. kultu osobnosti :). Mimochodem nevim, to by kultem osobnosti zavanelo kdeco Porschem pocinaje a Migem konce.....
Od platby k dodani hotovy tiskarny necely tri nedele, stavbnice myslim byla nabizena do 14 dnu. Filamenty mam od Prusi, cenu jsem neresil, resp. s moji nulovou znalosti veci radsi vezmu spulku za 600 s odzkousenyma parametrama nez o par stovek(?) levnejc a ladit. Pla i petG drzi jak ma a nestringuje

a s tou hrdosti - Skodovku bych si v zivote nekoupil, mimo jine proto ze draha, ale jsem na tu firmu hrdej. Takhle nejak to myslim....
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Model z tiskárny

No právě ta odzkoušená špulka dělá kamarádovi problémy ( má Endera a DaVinci ) a už vyhodil několik tisků - podávací ozubená kolečka přestala podávat filament. Ten filament za poloviční cenu byl naprosto v pohodě a s lepším povrchem. Možná je třeba průšament ( také se tam nějak zatoulalo Průšovo jméno ) lepší v nějakých technických parametrech, ale na pohled je horší. I když třeba se stříbrnou Galaxy jsem hodně spokojený.
A máš pravdu v tom, že Škodovku bych si také nikdy nekoupil - jsem Moravák a německým autům nefandím.
p.s.: náš pes si oblíbil prusagranule a dělá po nich prusalejna. :OK:

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“