Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Model z tiskárny

Kamarádi dali konečně dohromady téměř komplet tištěný model ( až na ložiska, šroubky, tlumiče a pneumatiky a elektronika ).
Vše se šroubuje, nelepí. Co se pokazí, to se vytiskne znovu a vymění.
https://www.3dsets.com/
https://www.youtube.com/watch?v=UPF52fu ... e=youtu.be
Docela zajímavé ...
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Model z tiskárny

hustý 8o by mě zajímalo, co vydržej ty ozubený kolečka v převodovce...
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Model z tiskárny

To je moc zajímavý... Brno?
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Model z tiskárny

Husty
To se mi libi
Sem tam nejak nevykoukal.. tonsi koupis soubor k tisku ze jo.. kolik za to... ?
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: Model z tiskárny

pětadvacet doláčů...

https://www.3dsets.com/obchod/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Model z tiskárny

Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Ahoj, jsem spoluautor auta z http://www.3dsets.com – nejprve k té převodovce, tam bych se o kolečka úplně nebál, zrovna ony jsou hodně robustní a nevypadá to že by měly trpět. Přitom jsou na testovacích modelech z PLA a to je asi ten nejméně pevný materiál. Takže např. z PETu to bude mnohem pevnější, ale nebylo zatím potřeba.

A ten modle z thingieverse je sice zadara a je pěkný, nicméně ten "náš" je komplet s podvozkem a vším. Kupuje se jen elektronika, šroubky, ložiska, gumy a pružiny. Ostatní je vše tištěné, dokonce včetně kulových čepů na podvozku. Jasně, kovový podvozek bude asi odolnější, ale tady jsou "neomezené" náhradní díly a s tím autem je prostě srandy dost :lol:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Model z tiskárny

Tak, me se libi ze je to vse tisknutelne, proste vse, takze i kdyby neco odchazelo...

Navic ta karoserie se da jiste skvele povrchove upravit, je to takovy robustni ty celky a nakonec to ma typickych 3,5 kg
Pecka
Akorat je otazka co udela treba reknu trialovy nasazeni s kardanama a treba poloosama... ale proste mit jich v kapse 5 a jednoduse to vymenit... je to proste bezva idea.

25 dolacu dam za soubory
A kdyz nemam tiskarnu, kolik dam za tisk celku?
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Model z tiskárny

No to vypadá dost dobře. :-) Akortá za chvílu nebou mít modeláři co žrát... :-[ :-) Jinak já osobně bych tiskl ozubený kola s šikmým ozubením. Myslím si, že pro tiskárnu by to neměl být problém, ne?
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Model z tiskárny

@míra to je různý...... profi firmy třeba 150/H taky záleží z čeho... já jsem dělal.. za cca 55-60 na kšeft. jinak 3 kč za metr náplně.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Model z tiskárny

martan2002 píše:@míra to je různý...... profi firmy třeba 150/H taky záleží z čeho... já jsem dělal.. za cca 55-60 na kšeft. jinak 3 kč za metr náplně.

Nemáš pocit, že tahle tvoje informace mu moc nepomohla?

Miro, myslim, ze te prijde na stejny penize si Prusu koupit....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Ahoj,
co se týká tisku "na zakázku", tak se obávám že to prostě nemá moc cenu – celé je to myšleno tak, že si to tisknu sám přes noc a večer chvíli stavím. A takto zhruba 14 dní dokola a auto přede mnou "roste" a mám z toho "radost". On sice tisk na tiskárně běží tak nějak sám, ale je potřeba to denně obsluhovat a to se pak prodraží a celý model už nemá takový smysl, protože ta lidská práce (čas) je dnes nejcennější. Pokud si to tisknu sám, tak je to koníček a nic si sám sobě neúčtuju a celý výsledný model vyjde na docela zajímavý peníz.
Druhá věc je, že je to tak trochu "lego" a ten model může být co chvíli rozebraný a je zábava vyměňovat díly za jiné atd. V blízké době budou různé updaty a doplňky a ten kdo nemá tiskárnu bude opět odkázaný na "někoho" kdo mu to vytiskne, pak se to musí ty díly fyzicky předat atd. a celé to pak postrádá tu "dynamiku" a ranní potěšení, když tiskárna dostikne a člověk si z podložky sundá ještě teplé nové kousky :)
Třetí věc jsou náhradní díly – opět pokud mám tiskárnu, tak vytisknu "na počkání" cokoliv, vyměním, jedu. V tu chvíli mně v podstatě nezajímá, co kde ulomím – stojí to jen čas, ne peníze.
A k "Trialovému" nasazení nedokážu úplně říct, jak si auto povede ve srovnání s koupeným modelem za 15 tisíc. Určitě bude mít své limity a asi ho dokážu dříve zničit než "ten kovovej". Ale je to jiná cílovka, tohle je věc k zábavě a ne "profi" soutěžní stroj. Já se s váma ale rád někdy na nějakou "expedici" přidám a můžeme to reálně zhodnotit :) My auta půjčujeme dětem a zatím to odnesla jednou přední náprava (ulomené táhlo řízení + kardan který se tuším zlomil, protože se kolo natočilo do úhlu skoro pravého), ale oprava tvrala asi 15 minut a stála snad 15 Kč...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Model z tiskárny

Chazzy93 píše:No to vypadá dost dobře. :-) Akortá za chvílu nebou mít modeláři co žrát... :-[ :-) Jinak já osobně bych tiskl ozubený kola s šikmým ozubením. Myslím si, že pro tiskárnu by to neměl být problém, ne?



Ja tam v prevodovce sikmy zuby teda vidim :FINE:
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Model z tiskárny

Mira píše:
Chazzy93 píše:No to vypadá dost dobře. :-) Akortá za chvílu nebou mít modeláři co žrát... :-[ :-) Jinak já osobně bych tiskl ozubený kola s šikmým ozubením. Myslím si, že pro tiskárnu by to neměl být problém, ne?



Ja tam v prevodovce sikmy zuby teda vidim :FINE:

Jo jsou tam, ale jsou šikmé jen velmi mírně. V dalších verzích se to určitě bude dál ladit, tohle je prostě v1.0 :wink:
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Model z tiskárny

Tak tomuhle bych moc šikmý ozubení neříkal :-D Na první pohled to ve mě evokovalo spíš špatně vytisknutý kola. Ale už sem si to prohlídl líp, tak už to vidím. :-) Ale rozhodně bych udělal větší úhel sklonu. Tak ať se vývoj daří.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“