Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Absima Sherpa?

Dneska jsem prokrastinačním brouzdanim po netu narazil na Absimu Sherpa. Jako tusim ze ta znacka existuje, ze to ma puvod nekde v nemecku ale mijelo me to. Ale kdyz koukam jaky to ma ficury vs. cena - tak si rikam ze musej mit spatnej marketing kdyz vsichni kupujou SCX a TRX4 (coz je zobecneno)
Mate s tim nekdo zkusenosti? Precijen za 11800,- dva kvalty, uzavery, portaly, tlumice s vnitrni pruzinou a prachovkou pres kluzaky, kastle na magnetech v hodne dobrym detailu a kompletni osvetleni?
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
standa34
Uživatel
Příspěvky: 425
Registrován: 08.10.2014 13:05
Bydliště: Brno Kameňák

Re: Absima Sherpa?

Ještě má šestikanál v sobotu budu testovat
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Absima Sherpa?

absima nie je zla firma, ale netrufam si povedat, ze su dobry v expedicnych autach. treba vyskusat urcite a pripomienkovat.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Absima Sherpa?

Kdybych si měl teď vybrat, jestli TRX-4 nebo Absimu Sherpu, tak bych raději tu Absimu. Je to přece jenom modernější a vychytanější model, než ten starší TRX.
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Absima Sherpa?

.
Naposledy upravil(a) vypravci hubicka dne 02.02.2021 22:11, celkem upraveno 1 x.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
vypravci hubicka
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 07.10.2018 20:50
Bydliště: vedle Ringhoffera

Re: Absima Sherpa?

Borik píše: 02.02.2021 19:38 Kdybych si měl teď vybrat, jestli TRX-4 nebo Absimu Sherpu, tak bych raději tu Absimu. Je to přece jenom modernější a vychytanější model, než ten starší TRX.
nejaka konkretni zkusenost?
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII+Summit+Summit+TRX8____________________________________________
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Absima Sherpa?

Kamarád si ji koupil a je z toho nadšený. Jezdil i s mou TRX-4 a chválil si oddělené a nezávislé uzávěrky diferenciálů a také je spokojený s osvětlením, které v základu u TRX-4 nebylo. Jinak jízdní vlastnosti jsou skoro stejné - nebo v podstatě nerozeznatelné, obě auta jsou si svou koncepcí velice podobná - pak jde spíš už o kvalitu gum a dovážení. Lepší karosérie, chráněné tlumiče, slušný servosawer ... prostě pár dobrých doplňků navíc. Zatím neměnil servo řízení, které bylo u TRX-4 dost poddimenzované.
Makey
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 19.05.2022 22:09
Bydliště: Kladensko

Re: Absima Sherpa?

Ahoj všichni,
má tu někdo ten nový model Absima Sherpa CR3,4 1/10....? Prý je to německá značka.
https://profimodel.cz/cs/crawler-a-expe ... 41994.html
Je to už moc hezky vybavené a za tu cenu mne to láká. Díky za vaše postřehy.
M
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Absima Sherpa?

S absintu je to jednoduchý. Pro náš trh v EU je to Absima a tváří se jako Němec. Pro US nějaký Rebellion Rc crawler a původem Čína Yikong YK - “číslo” podle toho jaký to je. Co tak mám postřehy z okolí tak gumy a tlumiče na prd a když mi to kamarád srovnal s trx, tak si drbe hlavu že mohl koupit druhý trx Blazer za ty peníze a měl by to bez starostí a vrtání se v tom.

Je to prostě vošemetný téma a každej si bude zastávat to svoje a dost udělají osobní pocity. Spíš vem co se ti líbí a zkoušej podle sebe, protože jak vidíš někdo to vychválí do nebe, druhej zhaní.

Akorát za tyhle peníze co má nastaveno profimodel se teď prodával na alze TRX Bronco. Tomu bych věřil víc
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Absima Sherpa?

Hofy píše: 20.05.2022 9:24 Je to prostě vošemetný téma a každej si bude zastávat to svoje a dost udělají osobní pocity. Spíš vem co se ti líbí a zkoušej podle sebe, protože jak vidíš někdo to vychválí do nebe, druhej zhaní.

Akorát za tyhle peníze co má nastaveno profimodel se teď prodával na alze TRX Bronco. Tomu bych věřil víc
Tohle je pravda a platí to u každého modelu.

Já třeba zastávám cestu čím méně výbavy, tak tím lépe. Takže SCX10.2 je pro mě jasná volba. Nemám rád portály a asi jediné co z těchto moderních fíčur postrádám je dvoukvalt - to mi přijde jako fajn věc.

Jinak staré Bronco je za necelách 15K na MZtu https://www.mz-racing.net/traxxas-trx-4 ... eny-p32389

EDIT: nové Bronco mají taky, ale oproti Sherpě už je cena o dost vyšší https://www.mz-racing.net/traxxas-trx-4 ... ovy-p42562
Makey
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 19.05.2022 22:09
Bydliště: Kladensko

Re: Absima Sherpa?

Ok lidi, Absimu pouštím z hlavy.
Asi se mi stejně nejvíc líbí to provedení TRX-4 Defender- červená, jen mne mrzí, že:
1. nemám pohromadě prašule... 2. že se prodává sestavená.
Strašně rád bych ji měl v "rozsipu" a dával si to v dílničce dohromady...
Jenže po částech to vyjde o mnoho dráž.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Absima Sherpa?

Tak pokud jde o skládání, což je vždycky ta největší zábava, tak jedině KIT bez elektra a kastle Defa..
https://www.mz-racing.net/rc-auta-rc-mo ... raxxas-m23


Nebo je za pěkný peníze KIT od Axialu i s pěknou budkou Jeepa. ;-)
https://www.mz-racing.net/axial-scx10-i ... it-p106265
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Absima Sherpa?

Makey píše: 22.05.2022 23:39 Ok lidi, Absimu pouštím z hlavy.
Asi se mi stejně nejvíc líbí to provedení TRX-4 Defender- červená, jen mne mrzí, že:
1. nemám pohromadě prašule... 2. že se prodává sestavená.
Strašně rád bych ji měl v "rozsipu" a dával si to v dílničce dohromady...
Jenže po částech to vyjde o mnoho dráž.

Hele když se ti stejně líbí nejvíc červená tak do něj jdi. Dojde ti domu, rozkucháš to a pořádně namažeš. Na G jsem měl přední nápravu mázlou hezky, zadní měla úplně suchý portály, takže stejně se v tom budeš vrtat i když to bude RTR. Asi bych neváhal. A když je nejhůř tak Astra, pecka a himoto dávají na sekyru, nebo po 1/3 u alzy. Furt je to rozumnější asi takhle než z nouze utopit peníze co jsou do nějakýho sráče :-p
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Re: Absima Sherpa?

Dostupnost dielov - alfa a omega.
TRX a SCX o tom ziadne pochyby. Stale dokazem kupit diely aj na SCX 10 I. Gen, co je 12-13 rocny model.
Absima aby nedopadla ako Zilov MEX, pripadne Redcat.
Nieco sa ti posere, a ani za boha nezozenies dodavatela dielov.
Casom, nepreda sa toho vela, cinania sa potom preorientuju na nieco ziskovejsie.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Makey
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 19.05.2022 22:09
Bydliště: Kladensko

Re: Absima Sherpa?

Díky za postřehy pánové... Máte pravdu- Axial / TRX-4
Kdyby jste náhodou někdo narazil na něco zajímavého z druhé ruky, prosím hodte mi to do SZ.
Díky M

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“