Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

Novy abo pouzity expedicak

Hojte, snad ma neukamenujete :) , ale precital som vase temy s novacikmi a radami na nove auto, ale ja by som sa chcel radsej tatko spytat. RC auto jazdim uz dost dlhsie, mam erevo a slasha, vsetko 1:16 preto som sa teraz rozhodol ist do niecoho vacsieho. O rychlost mi nejde, mini traxxasi len tak daco neprekona, ide skor o prechodnost terenu a prekrasny vzdhla expedicnych modelov :) moja otazka teda znie, je lepsie kupit daky seriovy model, ako radite trebars axiala, aj ked ja by som bral radsej stavebnicku aby som si ho sam poskladal, abo vyckat kym niekto bude predavat zabehnuty model vlastnorucne vytuneni podla svojich predstav ?? dalej by ma zaujimala, aka je dostupnost nahradnych dielov na expedicne modeli, bo na traxxas zozeniem diel hocikde

dakujem za odpovede
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Axiala můžeš mít i jako stavebnici.

Díly na něj seženeš relativně bez problémů.

A nový nebo ojetý? To asi záleží na tobě.
Nový je nový-stavebnice voní novotou, osaháš si všechno při stavbě...
Ojetý je většinou už vytuněný (i když u toho axiala toho moc k tunění není), ale je vytuněný k obrazu předchozího majitele. Což se ti vždy nemusí líbit.
Je tam výhodnější cena, ale zase jsou ojetější díly....

Prostě těžko radit. Rc auta znáš, tak víš jak se to s tím má. Jednoznačnou odpověď asi nedostaneš
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

no to mi je jasne, toho axiala som dal len ako navrh, bo to tu radite ako expedicak pre zaciatocnikov :)

ojetina, mno mas pravdu, ae tak, vacsina tuningu je len na zlepsenie vlastnosti, takze tam by som moc problem asi nevidel
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

U ojetýho Axiala většinou chybu neuděláš.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

mno ako som cital, axial nema daku extra velku prechodnost terenu ci ??? ...ide mi hlavne o to, co najviac priechodny, vodotesnost (dokazem aj sam spravit :D ) a hlavne, scale projekt :) , preto sa ja skor priklanam k tej ojetine
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

kuknite tu: http://www.rcmart.com/catalog/rc-axial- ... 30947.html

neviete nahodou aka byva vacsinou cena postovneho ??? ...cena pod 200€ to tu asi nenajdem co ?? ...dalej, ak sa rozhodnem pre axiala, da sa z neho spravit scale projekt,???...ci su dostupne kasne abo niem bo na rcmodelexe je ten nadherny jeep, ale nie je skladom :(
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

novy axik Honcho za 175€ by mohol byt?
kukni semhttp://www.ckrccrawlers.com/ax90014-axial-scx10-110th-kit-wtrail-honcho-body-p-2395.html
Alebo SCX 10 s oldpickup nastavbou za 155€.
http://www.ckrccrawlers.com/ax90007-axial-scx10-scale-crawler-p-1357.html
postovne nakolko ide o 6kg tak rataj 50-60$

Honcho 229$ postovne 63.55$

ANO,axik je vhodny aj na scale projekt.Ved si pozri fotky v sekcii AxialSCX 10.

Rcmodelex ma Jeep JK,teraz pred vianocami reba pozriet hrackarstva s metrom si pomerat aka karoseria by bola dobra.(dost vela hraciek na dialkove s peknymi karoseriami)
Alebo pozri este semhttp://store.rc4wd.com/Scale-Bodies_c_37.html

Vybrat je z coho.
:wink:
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

tak to je uz vazne cena ako sa patri :D
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Co jsem před časem koukal na ceny SCX venku a tady, tak to pomalu u nás vycházelo levněji než z venku. Ono při nákupu z venku k tomu připočti ještě DPH.

A k průchodnosti a scalovosti......záleží kolik ne to máš peněz, resp kolik do toho chceš dát (prvotní investici).
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

scx mi pripada jako velmi dobry kompromis v otazce pruchodnosti a scale

moje cr-01 je vlastne crawler, pruchodnost bude mit vesti, ale scale bude vypadat min
cc-01 bude hodne scale, ale pruchodnost bude mensi

mam dve auta kupovany jako ojetiny :)
a zadne vetši problemy jsem nemel
bohuzel ale musis pocitat s tim, ze nektere dily uz mohou byt trochu nacaty a odejdou nebo prasknou driv nez, kdybys koupil novy

navic bych necekal az tak moc vytuneny ojety auto, krome fakt velkeho stesti, ze narazis na levnejsi nez nove a budou v nem lepsi dily, lepsi reg, pripadne lepsi r/c, tak spis koupis bez reglu (nebo se zakladni tamiya), bez r/c nebo setovou 27, motor tak pul na pul, ze tam bude jety treba 55T nebo zakladni 27T

kdysi jsem si pro sebe udelal tabulku, kde jsem secetl povinne vydaje do noveho auta a do ojetiny bez vybavy a z toho mi vysla maximalni cena, kterou bych dal za ojetinu
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

mno to mi je jasne ze diely budu opotrebovanejsie :-D ....nasiel som tu na forku to pajerko, je pekne, ak sa bude dat tak ho asi zoberem :) axika nikto nepredava co uz :(
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

hojte, aky je rozdiel medzi SCX10 Trail Honcho a SCX10 CF100 ???
tie motory co sa tam davaju, su uhlikace co ??...je s tym vela starosti, bo ja jazdim na traxxasos brushless :(

P.S. ak zoberem pajerko co je tu, mam ho zobrat bez regulatora a motora ???...mne ide hlavne o silu, bude ten novak 54z silny ???...regulator by som zobral ten dsys a motor dajte daky tip :)

btw. co odpoviete bude mat za nasledok, ci axial alebo pajero na fore bez elektroniky a motora :)
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Honcho má asi o 2 cm delší rozvor..
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Motory jsou uhlíkáče. Jezdím s Nowak55 cca 1,5roku a bez jakékoliv údržby a bez jakýchkoliv problémů.

Když vezmeš Pajero, tak regl a motor jsou "jako bonus" tzn. myslím, že to nejde vzít bez toho.

Motor-mám 55 .síly má dost, kdyby byl o kus pomalejší tak by to nevadilo, ale dá se s ním jezdit v pohodě

btw. co odpoviete bude mat za nasledok, ci axial alebo pajero na fore bez elektroniky a motora :)

tady nerozumím , co tím chtěl autor říct
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
radiohead
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 18.12.2010 0:00
Bydliště: Žilina

mno je tam ze dohoda o elektronike mozna tak snad :) a to vazne s tym uhlikacom ???...bo com som ja cital, tak to treba menit, prebrusovat a bohvie co este, preto som vzdy hladal brushlees motory :?:

a to honcho, ten razvor mi uz raz bol pripomenuty, len vazne netusim naco :D je to daky velky rozdiel ??? ci vsetko je rovnake, len ten razvor je iny
a co tym chcel basnik povedat ???? :-D ..mno ze podla toho co napisete sa rozhodnem ako dalej :?:

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“