Uživatelský avatar
marksuperb
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 12.12.2010 0:00
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele: WWW

Jak jste se dostali k RC autům.

Tak toto je další z mých nápadu, třeba se uchytí, třeba ne, ale jisté je, že je to jednorázovka jako u Významu vašich přezdívek, ale i tak doufám, že i VY přispějete. Je to jednoduché. Každý napíšete svůj příběh, o tom, jak jste se dostali k RC modelům.

Tak tady je můj:

Bylo před Vánoci a já neměl vybraný dárek (to jsem ještě o RC modelech nic nevěděl). Rozmýšlel jsem se velmi dlouho. Neustále jsem nevěděl co si mám přát. A už to jelo. Díval jsem se na Simpsonovy (takový žlutý paňáčci-je to kreslený) a viděl jsem tam Milhause (jedna postava), který si tam jezdil s autíčkem. V tu chvíli mě to hned nenapadlo, ale když jsem další den sednul k počítači, tak jsou brouzdal po aukru. Nevím za jakých okolností, ale narazil jsem tam na vysílačku Hi-Tec, přičemž jsem si vzpomněl, že takovou máme RC soupravu na chalupě, kde máme nitro buggynu. Rodiče mi nedovolili vzít si jí domů, tak jsem si řekl, že bych si mohl přát, neco podobnýho ale v jednodužším provedení. Jako možnost se mi nas ... zdlouhavý co. No prostě jsem chvíly pohledal na internetu a našel jsem tam bramu. Přál jsem si jí, dostal jsem jí, jezdil jsem s ní, rozbil jsem jí, prodal jsem jí a koupil jsem si crawlera kterýho právě teď mám. Asi by bylo dobrý dát pravidlo stručně :roll: :mrgreen:
Crawling and Expeditions

http://marksuperb.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
Domca234
Častý přispěvatel
Příspěvky: 511
Registrován: 11.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Tak můj je taový lehký.. Miluju rally a tak mě napadlo protože sem se dozvědĚl že v třemošnej vedle plzně se jezdí rc rally. Tak jsem se byl podívat na závod a ňák sem se tam chytl s jednim pánem který mi zajistil levné auto tamiya TA-01 za 1300 jen bez elektroniky.. Ale to už nebyl problém no a popár závodech si toník koupil jeep jk na wenomu a já zatoužil taky po teréňákovy a tak jsme sehnali MANA na truck trial ale ten mě nebral tak jsem ho prodal a koupil od REDDEVILA defíka na scxku.. To je asi můjj příběh a mám taky ještě xraye T3 Na rally :lol:
(Dominik Brant) I Love You Defender
OFF- Mex-II Land Rover D110 Zebra
OFF- Axial Scx-10 Isuzu trooper truggy
ON- Xray T3 Brushless 8,5T Rally/Drift
ON- Tamája M-01 Rally
Eurgle 2,4ghz a atd. :)
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Já jsem prvně vlezl na rcauta s "problémem mrtvé baterie" :lol: . Tam mi řekli, že je to hračka a tak jsem začal bádat po nějakém onroadu. Nejdřív jsem se díval na nějaký temáje, pak himota ( levnější ) a pak jsem narazil na jeden menší e-shop a tam jsem narazil na CCčko :) . Pak jsem se nějakým odkazem dostal sem a už to jelo... Nemám scale, ale chci ! :mrgreen: A bude a bude prostě :lol:
Naposledy upravil(a) DavePr dne 21.03.2011 22:35, celkem upraveno 1 x.
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Moje prvni zkusenosti se skutecnymi RC modely zacali ponekud neobvykle. Prisel soused s vetronem LEON bez motoru a ze ho vrhnem od nas z prvniho patra. Jak se domluvilo, tak se stalo. On vrhnul, ja ridil. Jen pro info - predchozi zkusenosti obou zucastnenych s modelarinou = 0. Tento prvni let trval cca 2s, presne nez to ubohy Leon zaboril pod oknem do hliny a rozslehal se na sr...

Soused povzbuzen timto prvnim uspechem nadsene pokracoval v demolici dalsich letadel, vzpominam jeste napriklad na
TRACY a DROPSE (kterych oddelal asi 20). Posleze presel na spalovaky, ktere mely tu vyhodu, ze po demolici nebylo jiz treba resit jestli by se jeste dalo z tech trosek neco pouzit. Stacilo vyhrabat z diry motor sebrat prijimac a serva a jit domu.

Vysledkem teto bohulibe cinnosti bylo, ze se skutecne naucil i litat, kterehoz to faktu sem si nemohl nevsimnout. Zahy vyzbrojen radiem Acoms 4ch, ktere nemelo ani reversy (muselo se pouzit bud pravotocive nebo levotocive servo) sem nastartoval svoji karieru rc modelare.
Mel sem tu vyhodu, ze zmineny soused uz litat umel a tak mi letadlo
vzdy vytahnul nahoru a pak mi to predal. I tak jich par padlo za vlast.
Litali sme s kde cim, elektro, spalovaky, vetrone, akrobaty, kridla. S postupem casu se menily i radia, po acomsu prisel graupner mc-16/20 nasledne mc-19 a nakonec mc-22s na pokusy s vrtulnikama. Na 2.4GHz zatim nedoslo.

Po te nastalo z hlediska letani trochu hluchy obdobi a dodneska mame v provozu uz jen ty kridla, ktera se daji vzit zalitat pul hodiny a zas hodit do kouta bez nejake vetsi pripravy.

K autum sem se dostal zcela nahodou inspirovan youtube s videama o crawlerech. Uplne prvni sem mel PTI Goliath, na kterem sem mimochodem zkousel i brutalne zprevodovanyho axika (AXI obezka), ale to uz je minulost. Nasledoval AX10 a pak vsechno ostatni, coz uz znate odtud.

Sem vlastne jeste zapomnel, ze nez soused odpadnul, tak se chodilo do lesa s 18tinama, coz by se dalo povazovat za predchudce mejch expedic.
Cesty byly stejny, akorat auto bylo mensi. I kdyz dneska mi prijde, ze to projelo fakt hodne, vic nez by kdo rek.
Obrázek
Uživatelský avatar
marksuperb
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 12.12.2010 0:00
Bydliště: Dobrá Voda u Českých Budějovic
Kontaktovat uživatele: WWW

sistri píše:http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=361&start=0
:| :| :| :| :|


Topic, co jsi uvedl je o scale. Tenhle topic je obecně, o tom jak se k nim příšlo.
Crawling and Expeditions

http://marksuperb.rajce.idnes.cz/
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

No tak teď já. :lol:
Jelikož táta lepil papírový modely tak já potom taky do nějakých osmi let.
Pak chvíli klid (asi tejden :lol: ) A na narozeniny sem dostal první plastikovej model,samozřejmě že ten nejtěžší co se snad prodával. :mrgreen: (minulej rok byl na E-dayi)
Pak sem nějak shlídnul video s crawlerama a koupil sem si TLko :lol:
No a pak sem dostal na vánoce TA-01čku.
Samozřejmě,že celou dobu sbírám kovový modely.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Od mala jsem měl takový ty bejkárny na kábel.Fiat,Tatra,Mercedes G safari, Liaz,tu jsme s tátou předělali na Dakarku.Pak z rajchu první vysílajda BMW Z1 ta mě štve,byla nádherná a nějaký offroady hračky.Jak jsem se přestěhoval do Práglu něco mi chybělo,tak jsem se vrhnul do spalováku monster LOSI LST2 a zahučel v tom za strašný kačáky,ale byla s tím sranda.No a pak jsem se scuknul s místníma bláznama :lol: a začly expošky a pohodička.........
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

U mě dělal modely táta od mala, pak cca pět roků zpátky jsem na modelbazaru viděl Pajero, moc se mi to líbilo jakožto maketa - buggy jsou sranda ale nějak mě nevzaly... Asi měsíc potom co jsem zjistil že existuje i něco jako RC maketa tak jsem si koupil vlastní pájo a jezdil expedice, jenom jsem tomu tak neříkal a nikdy by mě nenapadlo, že je takhle postiženejch lidí tolik :lol:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

ja sem mnel od mala ruzny autíčka na vysílačku z tesca a podobných obchodu, až sem jednou zahledl v trafice časopis RC CARS a tam sem našel mini-inferno a jak tam mnelo tu maketu chladici hlavy tak sem myslel že je to paradni model na benzín na kterém nebudu muset porad menit baterky jak na tech hračkach co sem mnel doma, a že s tim budu moct lítat po špíne a vode, no nakonec sem šel v škole na internet a koukl si neco víc o tomhle modelu a kdyš sem zistil že je to na baterky tam sem byl zklamanej, a nechtel sem to,
pak sem chtel vrtulník (cca 3 mesice) a hledal sem je cez google a to mi vyhodilo modelbazar, tak sem jednýho hezkýho večera koukl na Auta Elektro a bylo rozhodnuto, koupil sem jedno rozpadlé TT-01 které sem nakonec nejak prodal a pak nasledovali TT-01, TT-01D, TT-01, TL-01, Hilux High-lift, xray, a tak dále.... :mrgreen:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Já jsem někdy v roce 2002-3 začal s letadlama v kroužku techniků pod DDM. Nejdřív házedla, který mě bavilo jen stavět a pak jsem koupil 3kanál Rangera a samokřílo a už sem byl chycenej :lol: Přibyl menší větroň, pak větší, přezbrojil jsem na Graupnera MC14(starý ale čupr pultový rádio) a začal předělávat RC hračkový auta. Jelikož jsem trochu magor do zvyšování výkonu tak se dicky brzo rozpadly a já přešel na TL01-stadium raidera živenýho 8článkama(s JETI 11A réglem s chladičem z čipsetu :twisted: )...to byla raketa. Pak přišel monster HPI E-Savage, předělání na střídavku, pár závodů s nim kde jsem si hrál na safetycar za e-revama a truggynama a pak přišlo CéCéčko a u tohodle ježdění už zůstanu
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

No, ja mam k modelum blizko od mala.. Nejdriv klasika anglicaky, ktery sem pozdejc zacal sbirat.. a par se mi jich doma uz nashromazdilo.. :mrgreen: Asi v 6 letech sem zacal lepit papiraky - Miniboxy z ABC.. A pak lepil papiraky obecne, mam jich tu nekde celou bednu, nektery se i celkem povedly.. Dlouho sem uz ale zadnej nepostavil, asi se na nakej v brzky dobe vrhnu..

Pac dedous i tatik se motaj kolem drahy, tak samozrejme mame doma par vlacku - skoro komplet produkci BTTB.. :mrgreen: Vetsinou kupovany jeste za komancu.. S tatikem budem stavet nakej poradnej panel s krajinkou, uz mame nakou0peno plno veci.. :wink: Proc tu ale kecam o vlackach.. Casto sme jezdili na ruzny vystavy, veletrhy atd.. Na jednom z nich sem videl RC auta a strasne se mi to libilo.. Asi v 8 sem dostal nakyho New Brighta 1:20.. Bavilo me to, ale pak se to nak rozbilo.. Pak bylo trosku hluchy obdobi vyplneny vlackama, papirakama, plastakama, anglicakama.. :lol: No a pak sem zniceho nic dostal k vanocum tohle..

Obrázek

To mi bylo asi 13.. Segra dostala uplne stejnyho Cooprana.. - oboje je 1/24. No neskutecne sme se s tim vyblbnuli obcas to prozenu po parketach i ted, mam ho tu ve skrini a asi mu dam naky repas, pac ta kasle je fakt pekna a celkove auto este funguje..

Pak si kamos koupil Nikko 1:14 Audi TT a ja musel mit taky neco vetsiho.. Tak sem koupil ve stejnym meritku Xsaru.. :lol: S tim sme se taky suprove vyblbnuli ale Xsara mela od zacatku naky technicy problemy a porad to nebylo ono..

Pak sem na Youtube objevil videa se skutecnejma RC - objevil sem Tamiyi.. Nasel videa od uzivatele Mirektrial -> http://www.youtube.com/user/mirektrial A strasne sem chtel F350.. Ovsem do doby, nez sem videl cenovku.. :?

Pak sem ale nasel Cayenna na TA-01 a pozadoval ho k 15. narozkam.. Bohuzel ale pres prazdniny nemeli rodice cas to se mnou jit vybrat a tak mi dali naky money a ja je stihl rozfofrovat na anglicacich.. Na Cayenna nezbylo.. Ale to bylo vlastne dobre.. :lol:

No, nekdy v lednu 2009 sem objevil Tamiyaforum. Pak sem zabrousil na eshop MPM a uvidel HO tam.. To sem proste musel mit..

Obrázek

Po par hooodne dlouhej povidani s panem prodavacem - obcas si s nim chodim pokecat do ted - sem si v unoru 2009 z MPM odnesl Forda + vse co je potreba k provozu - asi za 6500..

A pak nastal zlomovej okamzik.. Predstavil sem Forda na Tamiyaforu.. Par lidi pochvalilo a pochvalil i PAN CORES a vzapeti me kontaktoval, jesli bych taky nechtel nekdy pojezdit, kdyz sme oba z Holesovic.. Prihodil link na RC4X4 a uz to bylo.. Strasne se mi expedice zalibily.. Hltal sem to tu asi 3 mesice.. Nedriv sem chtel koupit Pajero.. Pak se ale objevil Wrangler a ja vedel, ze ho musim mit.. Hodil si brigadu na baraku a v srpnu 2009 koupil Wranglera..

Na zacatku zari 2009 sem absolvoval svoji prvni expedici -> http://kubamynar.rajce.idnes.cz/09_06_N ... Sedlce.../ ..na kterou me zatahl tez CORES.. :lol: A na tyhle akci me ukecal abych jel na Sokolci.. Nejdriv, ze me tam s Masou propasujou "na cerno".. ze budu spat na pristylce.. :lol: Pak sem ale nahradil nakyho odpadlika.. Po Sokolci bylo vsechno jasny, expedice se me vryli hluboko pod kuzi a asi je odtamtud uz nikdy nedostanu.. :lol: A to vse jen diky tomu, ze me napsal CORES - jeste jednou diky Peto, zes me dostal k tyhle super zabave.. :FRIENDS:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

cores píše:Od mala jsem měl takový ty bejkárny na kábel.Fiat,Tatra,Mercedes G safari, Liaz,tu jsme s tátou předělali na Dakarku.Pak z rajchu první vysílajda BMW Z1 ta mě štve,byla nádherná a nějaký offroady hračky.Jak jsem se přestěhoval do Práglu něco mi chybělo,tak jsem se vrhnul do spalováku monster LOSI LST2 a zahučel v tom za strašný kačáky,ale byla s tím sranda.No a pak jsem se scuknul s místníma bláznama :lol: a začly expošky a pohodička.........


Tak to jsme začali podobně, 120 na kabelu, formule na kabelu, jugoslávskej Medvěd Safari, a BMW Z1. Z pozdější doby TT01, TA05, Ykomo na drift, Xray a po prodeji Xraye hnedle F350, Pajero, z krize TLko a teď TAčko. Je vidět jak mne provázela finanční (rodiná) krize a vždy jsem koupil a prodal :) Ufff
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“