stanleyf11
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 28.03.2011 0:00
Bydliště: Povazska Bystrica, Slovensko

Rada ohledně výběru modelu

Ahojte. Vsetkych Vas srdecne zdravim. Uz cca rok citavam rozne fora ohloadom RC aut, no vzdy ma najviac zaujmali offroad auta. Konecne som sa rozhodol kupit si svoje auto, no neviem sa rozhodnut medzi Tamiyou cc-01 - pajero, wrangler, alebo nejake od axialu - scx - 10. Mna hlavne zaujmaju expedicie, rozne zdolavanie terenov, prekazok.... Viac som prikloneny k cc-01, hlavne kvoli podobe aut, no na jednom fore som cital, ze podvozok cc-01 je dost zastaraly, ze tazko sa nan budu zhanat diely...... Preto Vas prosim o radu, ohladom Wranglera, resp. Pajera na podvozku CC-01, nakolko k tomuto som viac prikloneny....
Za Vase prispevky vopred dakujem. Stano z Povazskej Bystrice.,
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Trochu jsem ti upravil nadpis. A upřímně řečeno, máš štěstí, že mám nějak dobrou náladu, tak ti to tu nechám, ale jinak to je fakt téma...

Tohle je zoufalý. Co chceš slyšet???

CCčko se pořád prodává, takže s díly by rozhodně problém být neměl. Jestli chceš model s maketovou kastlí jdi do něj. Jestli model, který projede víc, jdi od SCX...

ALE HLAVNĚ!!! Všechno je to tu sto tisíc krát probraný! Co zkusit nejdřív trochu číst a pak se (blbě) ptát???
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tvůj dotaz by se dal přirovnat k otázce tipu: Mám si koupit jablko, nebo rajče? Dej si na co máš chuť. Otázka ohledně nedostatku náhradních dílů na CC-O1 je absolutně bezpředmětná a toho, co ti řekl, že je problém na něj sehnat náhradní díly počastuj řádným záhlavcem.
Takže se můžeš v klidu rozhodnout jen podle čistě tvého vlastního názoru, který podvozek se ti více líbí a jak velké jsou tvé finanční rezervy, protože kompletní CC-01 tě vyjde levněji, než SCX. SCX má vyšší průjezdnost, oproti CC-01.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick7 píše:protože kompletní CC-01 tě vyjde levněji, než SCX.


s tím bych si dovolil nesouhlasit
cc-01 + ložiska + gumy
4500+300+800=5600,-

scx
5800,-

takže cena skoro stejná.

ložiska u CC-01 jsou nutný a gumy v podstatě taky

Jinak s ostatním souhlas.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Pedro píše:
Slick7 píše:protože kompletní CC-01 tě vyjde levněji, než SCX.


s tím bych si dovolil nesouhlasit
cc-01 + ložiska + gumy
4500+300+800=5600,-


+tlumiče+motor :wink:
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

To co všechno popisujete, jsou už díly nad rámec základu.
Když začínám, tak se kouknu co stojí holý podvozek a tady vede bezkonkurenčně CC-01, který se dá sehnat v obchodě nový okolo 3 500,- (nemluvě o inzerátech. kde se dá sehnat ještě níž, já ho sehnal nový za 1 000,-) plus k tomu sada ložisek 270,- max. motor Poison Truck za 190,-
Pak si seženu kastlu, jakou chci a to už je nad rámec nákupu podvozku, který tvoří základ a o tom se tady bavíme.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak ale jako základ srovnávejme srovnatelné.

Abys mohl ty dva podvozky srovnat tak musí obsahovat podobné věci.
Proto ty ložiska a gumy. To je investice bez který se v terénu nebo na expedici nechytáš.
Gumy co má CC-01 v základu jsou tak na poličku. Naopak s SCX můžeš jezdit s gumama z krabice bez jakýchkoliv problémů.

A nemluvím o kardanu, který toho u CCčka v originále moc nevydrží. A nemluvím o upgradu řízení.

Jasně, prvotní investice do CCčka je nízká. Jen se to potom nasčítá zatraceně vysoko.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Já bych neváhal a koupil SCX-10, mám Pajero i Axiala a nedá se to srovnávat, Axiala postavíš podle návodu a jede to perfektně. Zato s CCčkem si musí člověk pohrát aby to trochu jelo, navíc jak píšou ostatní, ono CCčko vypadá cenově dobře, ale pak se hodně prodraží, mě vyšlo asi na 10tis.
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

S tou cenou se da tak souhlasi. Kupoval jsem ho sice jetý, ale koncová čáska se pohybuje tak jak psal PetrBarty. Je pravda že v tom je spousta zbytečných kravinek, ale i tak.
Taky už pokukuji po SCX
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Pajero mě vyšlo na šest a jsem naprosto spokojenej, nadruhou stranu axial je kvalitka, výhoda je že složíš a jedeš,
CCČko není špatný, ale aby stálo zato chce další investice, jak bylo řečeno dříve - nutný ložiska, gumy pokud chceš nikam vyjet...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

A to v těch 10tis nejsou takový věci jako nabíječka, baterky... Neříkám že je CCčko špatný, s kastlí Pajera je pěkný i podvozek odpovídá koncepci originálu. Ale Axial je úplně jiná liga, první jsem měl Pajero a pak si kamarád koupil SCX-10 a já nechápal co to je schopný projet. Nejde přesně říct co si máš koupit, kup si prostě to co se ti líbí :wink: řekl bych že ani s jedním neuděláš chybu.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Přesně, pokud ti nevadí že ccčko budeš muset trochu vypiplat a chceš pěknou kastli, tak je to dobrá volba.. Pokud upravíš uchycení zadní nápravy, tak to potom s jinejma pneu i projede fakt hodně :wink:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Salvatore podla mna by sa toto vlakno mohlo nechat a kazdemu zaciatocnikovy co takto pride poslat odkaz a nie vsetko pisat zasa odznovu. ( Ja viem ze som zacal podobne ale toto je za posledny tyzden uz druhy? )
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

LUKAI: Docela čumím... máš recht...

Pro ostatní - SCXko vezmu, složím podle návodu a je to. Nic dalšího nepotřebuje. Tak jak je v krabici se s ním dá prostě luxusně pojezdit. S CCčkem si pomodelařím až už možná ani nechci...
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Napadlo ma to preto, lebo sa v kazdom vlakne, a to ich tu je, pise o tom istom: kupil som, prirobil som, dokupil som, vyzera to pekne... A ten kto sa do toho absolutne nerozumie ale sa mu to paci a tiez by chcel, nemusi dobre pochopit ci to bolo nutne alebo uz bola dlho plna penazenka. Tak to aspon posobilo zozaciatku na mna.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“