novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

Jaký model vybrat?

zdravím, ve spolek, na úvod bych řekl že o rc modelech nevím vůbec nic (když nepočítám autíčka, která jsem koupil v hračkárně, občas nějaké upravil, ale nakonec stejně rozebral a vyhodil :lol: ), vždy mě lákaly malé modely s náhonem na všechna 4kola. Požadavky: malý model asi 1:24 (plus mínus, jen pro orientaci), chtěl bych s tím jezdit jak venku (asfalt, polňačky, zahrada i louka) tak i doma, dále aby byl model svižný ale i aby dokázal projet větší ,,terén"(líbilo by se mi něco crawler, ale aby to dokázalo i slušně rychle jezdit :lol: -nejspíš nic takového neexistuje :lol: :lol: ), co jsem zatim četl na internetu tak mě zaujal:
Losi Micro-Short Course Truck 1:24 4WD RTR
Losi Micro 4X4 Trail Trekker 1:24 RTR
Losi Micro-Rock Crawler 1:24 RTR
ale sháním něco z bazaru(aby mě to vyšlo na cca 2000), po koupi modelu bych si na to chtěl dát svojí kastli z nějaké stavebnice, popřípadě i trochu upravit podvozek, aby se model nezarazil u prvního kamínku :lol: . Prosím o rady Vás, zkušenější, jsem nováček tak jestli píši nějaké nesmysli tak buďte prosím shovívaví. Předem moc děkuji :wink:
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

MOC MALÉ - věř mi :wink:

Piješ čaj ?? Tak vem doma tu papírovou krabičku pytlíkovanýho čaje a polož si ji na dlaň. Zhruba takhle totiž jsou velký čtyřiadvacetiny.

Vyrazit s nimi do polí a lesů (nemluvě o trávě) moc nehrozí. Je to spíš crawler , na domácí ježdění nebo na skalku za barákem a ty ostatní 4kolky jsou spíš na asfaltík , nebo upravenou plochu.

Koukni po větším měřítku , taková Lossi MRC a jejich další auta v měřítku cca 1:18 už se v terénu neztratí.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

vim, ze je to hodne male, ale nechci do toho dat moc penez a na takove to blbnuti doma na posteli a okolo baraku(převážně polní cesty+asfalt) by mi ta čtyřiadvacetina mohla stačit, prostě se mi líbí blbnutí na ,,překážkách" okolo baráku, že se ten model prostě nezastaví na prvním kameni(jako je tomu u čínských hraček) ale dokáže něco projet a překonat, jen prostě na vyblbnutí...co jsem koukal na videa tak ten crawler od losi (1:24)se dá hodně upravit a docela i jednoduše, ale zase mi z videií připadá dost pomalý oproti tomu short course trucku...jinak jestli nekdo mate neco na prodej do těch 2000 tak mi klidně písněte, budu jen rád :wink:
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

u tohodle měřítka spíš počítej s tím, že se to na prvním kamení(o první kámen) zastaví...pokud to nebude ten losi micro crawler na micro skalce u baráku......na polňačky zapomeň rovnou
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

to fakt ta čtyřiadvacetina nepojede ani na polňačce? i když to je čtyřkolka? u toho short course trucku s tim podvozkem asi nic moc udelat nejde že? to ten crawler bude na úpravy vhodnější ne?
Uživatelský avatar
Domca234
Častý přispěvatel
Příspěvky: 511
Registrován: 11.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Na úpravy ano ale na ježdění po "polňačce" úplně na hov......!! Já přemejšlim o novej micro losině ale jen na ježdění doma nebo ve škole :mrgreen: :lol: Jinak mam desetinu a ta je nejideálnější. ale problem budou ty prachy.. Ale yslim že pro Mini Losi crawler nebo něco jinýho by ses mohl obětovat (1:18).. Dá se daleko víc upravovat a je s ní víc zábavy..
(Dominik Brant) I Love You Defender
OFF- Mex-II Land Rover D110 Zebra
OFF- Axial Scx-10 Isuzu trooper truggy
ON- Xray T3 Brushless 8,5T Rally/Drift
ON- Tamája M-01 Rally
Eurgle 2,4ghz a atd. :)
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

koukni tady na rozměry:
http://www.losi.com/Products/Features.a ... D=LOSB0236

a představ si to na "polňačce". Dobrá rada je jak píše rotruck, představ si krabičku čaje, resp. vezmi si ji ven, tam kde chceš jezdit, a uvidíš co se jí postaví do cesty.

A ta cena 2000,- moc reálná není. Koukni co stojí baterie, nabíječky, vysílačky.....
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

a nemáte někdo nějaký model na prodej? stačí něco obyč ale 4x4
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

koukni tady do bazaru, případně na www.modelbazar.cz
jinak určo bych trošku zainvestoval, nemůžeš čekat že s autem velikosti krabičky od čaje něco projedeš, a zároveň některý auta za pár kaček se ti rozpadnou už při prvním pohledu... je to jen o hledání a čtení ;)
novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

modelbazar.cz uz jsem projel a jedine co mi prislo rozumne a cenove dostupne bylo prave Losi Micro-Short Course Truck 1:24 4WD RTR, jinak nic za par korun jsem nenasel...
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

losi nejsou špatný auta. ale musíš s tím jezdit jako s malým autem, ne po tom chtít upalovačku po lese....
Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Patrne planuje jazdit iba doma a asi iba okolo kvetinaca alebo aj priamo v nom! :lol:
Naposledy upravil(a) jerry-mouse dne 19.04.2011 12:27, celkem upraveno 1 x.
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Já bych to asi shrnul,možná někdo nebude souhlasit.
Takový model NEexistuje. :roll:
Pak už jen investovat a koupit axiala xr-10 (drahý) a nebo tu bylo ještě něco podobnýho xr-10,ale to bylo taky drahý.
Zkus mrknout na různý rc obchody. :wink:
novacekPavel
Nově příchozí
Příspěvky: 8
Registrován: 18.04.2011 0:00

vymýšlím si ja vím, ale alespoň jsem to zkusil :wink:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Steak píše:Já bych to asi shrnul,možná někdo nebude souhlasit.
Takový model NEexistuje. :roll:
Pak už jen investovat a koupit axiala xr-10 (drahý) a nebo tu bylo ještě něco podobnýho xr-10,ale to bylo taky drahý.
Zkus mrknout na různý rc obchody. :wink:

jaky model neexistuje? co ma s tim spolecnyho xr10?
:lol: :?:

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“