Jepik
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 06.09.2011 0:00
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele: WWW

CC-01 RTR nebo stavebnice

Dobrý den, chtěl bych si koupit XBPro CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop a teď nevím jaký je zásadní rozdíl mezi RTR a stavebnicí.Cenově je to absolutně stejné ale v RTR je navíc světelný modul-pominu li RC soupravu kterou stejně nepoužiji.Jde mi o to jestli je rozdíl dílů v podvozku třeba jeli ve stavebnici něco navíc co bych musel v RTR dokupovat.Za vysvětlení předem děkuji.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Dily sou stejny, akorat rtr ma elektroniku a nabarvenou kastli.
Svetelnej modul a regl byva i v kitu, ale pozor ne vsechno vzdy a vsude
(nejlepsi je overit). Motor je tam vzdy.

Rozdil bude asi jen radio, prijimac a servo. A je to postaveny.
Nevim jestli ma rtr loziska, kit vetsinou ne.
Obrázek
Jepik
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 06.09.2011 0:00
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele: WWW

No většinou co jsem prolézal obchody tak tam je jen strohý popis - někdy ani ten není a píšou že ve stavebnici není světelný modul,někde dokonce psali že to dodávají i bez originální krabice,to abych měl strach co mě vůbec přijde a kolik toho bude chybět.Když v tom podvozku není žádný rozdíl tak proč to tedy prodávají za stejnou cenu.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Asi proto, ze rtr je ve sleve, pac to drahy nikdo nekupoval. :lol:
Co je ted nemusi byt zitra. Bez origo krabice bych tomu moc neveril, kdovi co to je.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Na jakým shopu se to dá koupit bez origo krabice? :D
skotty
Uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Kousek od Pryglu
Kontaktovat uživatele: WWW

Pozor - zboží není baleno v originální krabici pro pajero, set se zkládá z krátkého podvozku určeného pro Mitsubishi Pajero + kompletní karoserie + kola a pneumatiky pro Pajero + Manuále pro Pajero. Jedná se tedy o kompletní set pouze bez originálního balení.

RC AUTA EU spokojenej ...? :lol: a pak že nerostou....
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 584
Registrován: 31.08.2009 0:00

V RTR chybí dif locker to vím jistě, a ze setu asi zbudou šroubky a jiné drobnosti, zatím to tak bylo u jiných Tamiya setů.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Když už píšeš, že RC soupravu stejně nepoužiješ, šel bych do stavebnice. Aspoň si hned od počátku ošaháš konstrukci. Ten světelný modul sám o sobě žádný funkce nemá, pouze svítí - dá se lehce nahradit LEDkama a rezistorama. Samo budeš potřebovat koupit nějakou barvu na kastli.
Otázkou jsou ložiska, občas ke stavebnici jsou jako přídavek (a často ne všechny), občas ne. Totéž platí pro regulátor.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Hank61
Nově příchozí
Příspěvky: 76
Registrován: 30.12.2011 0:00
Bydliště: Hořovice a Louny
Kontaktovat uživatele: WWW

Já osobně bych RTR nekupoval. Stavebnice má výhodu v tom, že si vše (jak píše Michal osaháš), řádně promažeš, případně vylepšíš podle svého, nebo po vzoru některých tady z fóra. Světelný modul, který i mě nalákal je dodnes ještě zabalený v krabici. Raději preferuj kvalitní servo řízení a hlavně sadu kuličkových ložisek, které pokud v RTR nejsou, tak to stejně budeš vše rozebírat a sestavovat znovu. Stavba cécéčka je příjemná a s úpravami i dost zajímavá a poučná. :wink: :wink:
Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se.
Jeep Rubicon na Axial SCX10
Ford Bronco 1973 na dost upravené CC-01
Ford F-650 na Venom Creeper
http://hank61.rajce.idnes.cz/
skype: Hank612

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“