Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Začátečník-konzultace

Dobrý den šikovným lidem :)
Jelikož již pár týdnů sleduju a prolézám různá fora o RC autech a byl jsem za dob dávných zkušeným modelářem,rozhodl jsem se pro pořízení nějakého miláčka,na kterym bych mohl pracovat.
Rád bych si jen zde utvrdil v tom, co si myslim,že jsem se dozvěděl a co by bylo pro mé ježdění nejlepší. Ještě bych rád upozornil, že auto se bude dělat "časem"tzn, že nevemu 20k a nepudu koupit všechno co by se mi líbilo a pomohlo autu,jelikož mam i jine koníčky,radosti(dcera,pes) a starosti (žena a práce :D )

1.) Pokud jsem pochopil a dobře četl, tak na expedice a terén je ideální podvozek
axial SCX10 a nebo CC-01. S tim, že do CC-01 nacpu to, co ve výsledku stojí SCX10.

2.) Rád bych KIT,abych si s tim pohrál a vůbec pochopil blíže ustrojí a funkce autíčka.

3.) Kastle mam rád takový ty bedny.tzn Rovery,Wranglery,Mitsubishi apod.

Z tohodle všecho mi tedy vychází koupit bud:

1.)Dingo Kit SCX10 (presne takovej druh beden mam rád)
2.)Honcho SCX10 (coz je o dost drahy a je to RTR)
3.)CC-01 Pajero a zamakat.(RTR)

Osobně jsem pro verzi 1 a Dinga.
Rád bych se zeptal co se na SCX10 a CC-01 delá za kastle? ,nebo jestli to nekde neni rozepsany.Co jsem koukal zde tak jsem viděl:
SCX10: Toyota Hilux,Chevy Blazer,jeep Cherokee ....
CC-01: Pajero,Wrangler ,LR....

Takže to asi tak vše.Pokud jsem napsal nejakou kravinu, tak me prosim opravte. Jinak bych rád měl tak do měsíce už doma základní auto a pokud mi to nevymluvíte, tak to bude asi Dingo Kit. :wink:

Předem děkuji
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Zdravim a vítej...
Myslim, že s Dingo kitem určitě neuděláš chybu...je to přesně jak píšeš, při stavbě kitu se s autem perfektně seznámíš.
Elektroniku si následně osadíš dle vlastního výběru, tady na fóru je to jedna z nejvíc probíranejch věcí, takže bych se toho vůbec nebál.
Co se týče kastlí, obecně se dá říct, že můžeš použít jakoukoliv kastli na jakejkoliv podvozek, většinou stačí přizpůsobit rozvor, což zrovna u SCXka je triviální záležitost.
To je tak nějak co mě teď napadá, ale ostatní určitě přidaj nějaký postřehy...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Přehled budek , zde na foru ...............

http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... opic&t=138
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Také něco pridám, v první fázi si musíš ujasnit jestli chceš co nejdív jezdit nebo spíš stavět a vyhrát si na blbostech...
Pokud máš tohle jasné tak jakýkoli Axial je schopen náročných terénů, CC chce opravdu hodně práce, ALE potom je naprosto konkurence schopné, sám jsem se o tom presvědšil. Co se týká kastlí, tak můj názor je ten, ze jakékoli Pajero je lepší nez Dingo, Honcho, to nejsou auta...
Takze můj názor pro šikovného modeláre, koupit podvozek SCX a na něj si udělat, prípadně koupit, vlastní kastli která tě uspokojí.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky
To jsem si už ujasnil,bude to SCX a chci jezdit v "klídku" expedice , jak jsem již psal hore. A mě se naopak líbej takovýdle bedny typu Dingo apod. :)

Ted bych trošku rozepsal, co bych chtěl na autě změnit a upravit.
Primárně mi jde o to, aby to "drželo" pěkně od spoda a kastle,a serepetičky nakonec.

Jak jsem laik, tak nevim čim začít,aby to mělo smysl. Co jsem se dočetl zde na foru, tak u axika špatný těžiště,baterku dopředu, závaží do kol,jinej motor,servo,regl,pneu.Rád bych kryty náprav a spodku. Převodovka? Ložiska?

Pak tu čtu o omatlávání vazelínou, zalejvání děr apod. pro mne scify :D

Čo by jste Vy profici začli na Dingoj dělat jako první při samotné stavbě,rad bych to dělal u toho stavění....
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

jedna ai z nejzakladnejsich veci je, ze v napravach sou po slozeni nejaky "neucpany" diry, takzy ty zelpit/dat do nich sroubky aby ti nesel bordel do naprav napr pri porjizdeni blatem, rovnou dej zavazi do kol, at je pak nemusis hned rozebirat. Kdyz uz pisu o kolech, doporucil bych porizeni beadlock disku, ted davaj lepeny a to je podle me na h...
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky moc, píšu si :) Todle presne potrebuju,abych to mohl pak rovnou dělat při stavbě.Už mam docela dlouhej seznam jen z toho, co se tu dočítám.(a i proto, že toho o autech vim pramalo) Přijmu jakou koliv další radu,co měnit,co se ser* a je lepší se toho vyvarovat hned ze začátku. :P
SlashKO
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 04.03.2012 0:00
Bydliště: Mohelnice/Hanušovice

klidne si ten seznam pis i sem :-), pomuze urcite i jinym (treba me :-) )
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Nevim, proc si to dal do ostatnich crawleru, presunuto pod modely na expedice.
Obrázek
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem se koukal po shopech a jestli dobře čtu, tak Dingo Kit je bez komplet elektroniky a RTR je i S a je "o litr" dražší. Ale jestli se nemejlim, tak kdyz budu kupovat do kitu elektroniku co se zde radí, tak to asi bude víc, než jen ten litr?

A todle je,jestli se nemejlim komplet elektronika, co bych musel přikoupit? :

elektronický regulátor rychlosti
elektromotor typ 540
RC souprava (přijímač, vysílač, servo)
pohonná baterie (šestičlánek 7,2V)
nabíječ pohonné baterie

Popřípadě, kdyby mi nějakej dobrák doplnil co zakoupit na Expedice za motor,soupravu,reg a zbytek elektra. + co by bylo ještě potřeba navíc ke komplet osvětlení (světla,brzdy,couvačky).Četl jsem, že se něco přidává, aby to utáhlo.
Díky
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Jde o to kolik chces investovat, co sem se docet, tak to novy rtr elektro je docela dobry a stacilo by ti asi jen silnejsi servo. Urcite kdyz budes elektro kupovat solo, tak za nej das vic jak litr. Motor bych doporucoval Graupner speed 7,2/8,4V a servo nejaky kolem 16kg, daj se sehnat z hobbykingu za 300-400kc nebo pak treba savox http://www.mz-racing.net/p3194-1sv2302- ... g-digital/ , toho sem ted poridil a po testu na drabskejch svetnickach muzu rict ze zatim spokojenost. Regl je taky cenove sirokej pojem, muzes koupit nejakej ten sirius crawler (myslim kolem 1100) nebo DSYS- po zjisteni ze ta 56 neni pro nase auta zbejva ta 90 a ta uz je asi za 1700-1800. Ja si trochu priplatil a poridil Graupner profi V80r, ten zvlada vic nez dostatecny proudy pro nase jezdeni, ma brzdu a je 100% vodotesnej.
A jeste dodatek, psal si ze by ses pri koupeni kitu seznamil s podvozkem, to ti pri porizeni odpada (prijde slozeny)
Baterky bych uz neresil sesticlanky Nimh, ale rovnou koupil Lipo kapacitou kolem 5000mah nejakej dvouclanek (7,4V).
Nabijecka je taky cenove ruznoroda, ja mam Imax B6ac a sem s ni skoro rok spokojenej (jediny na co si dat pozor je ohybani kabelu pri skladovani- lame se, ale da se koupit novej kabel do notasu, ten tam pasuje taky)
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Tommys píše: nebo DSYS- po zjisteni ze ta 56 neni pro nase auta zbejva ta 90 a ta uz je asi za 1700-1800.


Tady bych se trochu zastavil, že není vhodná se zjistilo kde prosím? Ptám se protože sám jsem cca 2 roky jezdil s 36 a až na opravdu extrémní podmínky mi bez problému utáhla bezmála 6 kg model.
V sobotu jsem na drábkách měl premiéru s 56, 5 kg modelem a byl jsem nadmíru spokojen. S 35T motorem mi model udržel na brzdu v neutrálu všude, kde jsem to zkoušel, a při šplhání jsem to taky dvakrát nešetřil.
Tak proto se ptám proč by to neměl stačit?
Omlouvám se, jestli je to OT, jen mě to zarazilo. Pokud to nechcete rozebírat tady, klidně do sz prosím.

A ještě bych možná doporučil jednu věc. Jestli jsem správně pochopil, budeš začínat od začátku. Tzn z osobní zkušenosti bych doporučil začít rovnou s lipolkou. K tomu adekvátní regl (Dsys je umí) a nabíječku.
Časem by jsi k té migraci možná tak jako tak dospěl.
Nemám nic proti NiMh, ale jak jsem jednou lipol vyzkoušel, jinou bych už nebral.
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

vyplynulo to z dlouhy debaty co se vedla s borikem a me se s tou 56 stavalo s motorem HPI GT 550 a Speed 600 8,4V ze regl obcas nevydrzel prudky pridani plynu a vypnul. To se mi stavalo se 4,5kg defem i ted se svarencem kterej zdaleka nevazi tolik.

PS: vim ze je tvoje camelka tezka, ale zas to neprehanej :-D
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

No nech bejt. Druhá verze neměla k 6kg daleko. Stála na ocelovém rámu, mosazná zahrádka jí taky na váze neubrala a bylo to dost znát co se průjezdnosti týkalo. Taky je třeba počítat 800 g co bylo v kolech, takže ono se to k těm 6 kg fakticky dost blížilo.
Jinak popisované problém s reglem jsem nezaznamenal. Tak uvidíme, ale za sebe můžu klidně napsat, že s Dsysem 56 jsem zatím spokojen. Uvidíme časem.
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Taky máme v pohodě starou DS36 v SCX se zatíženejma 2,2" kolama, ovšem tohle info je trochu mimo mísu, protože nová k mání není a funkční staré se nikdo nezbaví. Kdyby jo, tak ke mně! 8)

Skoro ideální levná volba pro většinu běžných aut je Sirius Crawler, s výhradou nekompatibility s několika málo přijímači a zvláštních požadavků na extrémní váhu, nebo rychlost auta.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“