Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

deewy píše:... Tvoje stránky část elektroniky jsem již prošel celý...

Všech 150 článků? Upřímnou lítost :lol:
Tamája barvy - já jsem vlastně nikdy žádnou metalízu od Tamáje nestříkal. Ale tiše předpokládám, že ty Tamája metalický barvy (přímo označený Metallic) mají v sobě rozmíchaný asi hliníkový prášek nebo něco takového. Pokud chceš metalízu i u nemetalických barev, použiješ tu Pearl, což bude bezbarvá barva (ježiš, to zní blbě...) s tím práškem. To nacákáš na vnitřek kastle a po zaschnutí na to dáš, opět zevnitř, nemetalickou barvu. Stříbrnou nic takovýho neuděláš.
Postup je takový, že pokud trváš na tý metalíze, tak nejdřív tu pearl, pak pokud máš jednobarevný schéma, tak tu další barvu, pokud máš vícebarevný schéma, musíš maskovat barevný plochy a začneš od nejtmavší a skončíš nejsvětlejší barvou. Úplně nakonec se pak dává bílá, která to "vytáhne" a dá tomu kontrast.

Osobně bych na Dingo asi metalízu nedával, ten kopr sám o sobě bude pěkný taky.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Začátečník-konzultace

deewy píše:Dobrý den, jak už slušností bývá, v krátkosti bych se jako "úplný začátečník" rád představi... Více mě láká stavba kitu, ale bojím se, že nemám dostatečné zkušenosti...

Sám mám RTR a uvažuju, že půjde do světa a koupím KIT. Add jedna si chci postavit, add 2 mám honco a wrangler je moje srdcovka... Jinak co se závaží týče, pokud jsi někde od okříšek, můžu dovést, jedu tam o wee...

(Edit by minotaur - zkracujte ty citace, kór takhle dlouhý)
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
deewy
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 30.09.2013 11:05
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

minotaur píše:
deewy píše:... Tvoje stránky část elektroniky jsem již prošel celý...

Všech 150 článků? Upřímnou lítost :lol:
Tamája barvy - já jsem vlastně nikdy žádnou metalízu od Tamáje nestříkal. Ale tiše předpokládám...


Ano přešel jsem všechny, ale důkladně pročetl většinu. Na to co zbývá se ještě chystám :)

S tou barvou si měl pravdu, díval jsem se ještě na internet a ten copper samo o sobě již působí, tak jak si představuji.

Jinak dnes většina dílů objednána a zítra to přijde :OK:
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Začátečník-konzultace

deewy: Užij si stavbu! Nemusíš se bát, i začátečník to zvládne. Můžeš si v sekci SCX10 založit vlastní vlákno, pochlubit se tam postupem prací či konzultovat, když nebudeš něco vědět. U elektroniky pozor, tam lze napáchat nevratné škody, takže pečlivě podle návodů.
Barva na lexan se stříká zevnitř a aby dostala hloubku, podstříkává se bílou (mírně barvu zesvětlí) nebo třeba stříbrnou, ta paradoxně barvu spíš ztmaví.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
kenny89
Uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 11.05.2013 13:58
Bydliště: Jedlí

Re: Začátečník-konzultace

Určitě se neboj, taky jsem začinal jako uplne uplne prazdnej:D A manual a tohle super forum ti pomuže ze vším. Doporucuji ti kit... fakt ze jo. Je to zabava nervy a seznamíš se z modelem a az budes chtit cokoliv upravit opravit budes vedet co kde jak drzi co odsroubit a co ne. :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

To deewy: Klidně si už založ ve chlívku SCX svoje vlákno a piš a šoupej fotky ke stavbě (nejlépe přes Rajče), prostě vše, co budeš zajímavého kolem autí dělat.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
deewy
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 30.09.2013 11:05
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Co jsem dnes přišel z práce, tak skládám a mooooc mě to baví :) Vlastní vlákno jdu založit.
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Začátečník-konzultace

A vvvoootoom to je 8) ona ta stavba je na tom to nejlepší.A pak ty úpravy a vymýšlení co a jak vylepšit.Pro začátek, zkus dat baterku napříč zá přední nápravu -udělá to divy.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
deewy
Nově příchozí
Příspěvky: 42
Registrován: 30.09.2013 11:05
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

tak mám první problém s montáží a prosím o radu, tohle je docela podpásovka :roll:

http://deewy.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10 ... .41.23.jpg


odkaz na moje vlákno

post220129.html#p220129
marcus007
Nově příchozí
Příspěvky: 61
Registrován: 23.11.2010 0:00

Re: Začátečník-konzultace

deewy píše:tak mám první problém s montáží a prosím o radu, tohle je docela podpásovka :roll:

http://deewy.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10 ... .41.23.jpg


odkaz na moje vlákno

post220129.html#p220129

č,tak už si nenapsal tak jsem usoudil že máš vybráno...hurá axik v kitu a jeep k tomu dobrá volba...kratulace veliká..a jak píšeš ve vlákně pochopil jsem že tě trápí ten šroub linku ale jde o to jestli už byl motor správně nasazen vůči pastorku pokud vidím dobře...jestli je už na místě tak bych zkusil otočit šroub resp.ho prohodit s maticí...měj se startům zdar marcus007
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Zdravím všechny stejně postižené nadšence!

S RC modely již nějakou dobu zápasím, začal jsem vrtulníky, pak si pořídil i desetinové auto - LRP S 10 Blast SC 4x4 RTR. Chvíli mě bavilo jezdit tak jak jsem to v základu koupil, nicméně to nevydržel odlouho a upgradoval jsem na brushless verzi. Atíčko lítá jak drak a je to spousta legrace až na jednu věc, a to že je potřeba se s ním dostavit nejlépe na nějakou offroad dráhu. Když se jdu projít se psem do lesa je to prostě moc rychlé a člověk si to tak neužije. Proto jsem začal koketovat s myšlenkou pořízení nějaké expedice. Pročetl jsem si křížem krážem toto fórum a dospěl k tomu že bych si rád pořídil všemi zde vychvalovaný kit od Axialu, tedy Dingo. Vzheldem k tomu že mám ještě starás třeva (regl + stejnosměrný motor) z toho LRPčka, říkal jsem si že by to mohlo na expediční ježdění v klidu stačit. Ale rád bych znal názor zkušenějších a to je vlastně proč zde píši. Bude následující konfigurace modelu co k čemu?

Auto: Axial SCX10 Dingo 4x4 kit
Motor: http://www.savage.cz/cz/zbozi/rc-elektr ... motor.html
Regl: http://www.savage.cz/cz/zbozi/rc-elektr ... tesny.html
Servo: mg 995 nebo mg 996 (poraďte kde levně koupit v ČR, nejlépe v Brně)
Přijímač: http://www.savage.cz/cz/zbozi/rc-radia- ... 87210.html
Vysílač: http://www.savage.cz/cz/zbozi/rc-radia- ... -fhss.html

Musel bych koupit pouze kit, servo a přijímač (ten mám taky, ale v druhém autě, takže bych ho mohl přehazovat v nejhorším), zbytek mám. Jedná se mi hlavně o to jestli ten motor s reglem jsou pro takovéto auto vhodné a s 2S LiPo 5000 mAh budou schopné nějak obstojně jezdit.

Samozřejmě dotazů mám ještě plnou hlavu, ale s těmi se přihlásím asi až budu vše dávat do kupy. Chtěl bych si hlavně svépomocí upravit karoserii aby ve výsledku model vypadal jako realný Defender 90, ale ja kříkám to má ještě čas. Předem velmi děkuji za všechny rady a reakce.
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Začátečník-konzultace

Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Začátečník-konzultace

Kit je rozhodně cesta, jak za solidní peníze přijít ke spoustě muziky. Dost lidí to používá i jako zdroj dílů. Tvůj motor bude mít podle otáček cca kolem 20 závitů a bude to s ním o trochu rychlejší, než je zvykem, ale pokud pořídíš menší pastorek, asi se to ještě dá. Dřív býval v kitu 14 zubovej a doporučenej motor 55 závitů, ale to bylo už dost pomalý. Dnes je podle manuálu v Dingo kitu pastorek 20 zubů, takže ke svému motoru objednej rovnou ocelovej(!) pastorek 48DP 14, nebo 15 zubů. V RTR je 20zubů a motor 27 závitů a je to rychlostí lehce nadprůměr, fůra lidí jezdí 27 závitů a 15 zubů, takže se ti případně ten pastorek do budoucna neztratí.
Regl je výkonově v pohodě, ale nemá brzdu v neutrálu, takže v kopci ti to bude prakticky volně sjíždět. Běžně se s tím jezdit dá, ale nějakej trial, nebo crawling už moc dobře ne. BEC má jen 1A, což nemusí, ale může být občas problém, třeba s nějakým silnějším digitálním servem, obzlášť když na to ještě navěsíš kupu ledek. Voděodolnost v praxi znamená nějaký nástřik elektroniky lakem, takže na provoz pod hladinou bych moc nespoléhal.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Děkuji moc za obě reakce. Vida, na počet zubů na pastorku jsem se přesně chtěl zeptat, takže děkuji za odpověď:) Koupím tedy 14 zubů ocelový (jiný už bych ani nebral po zkušenostech z SC) pastorek a uvidím, když to nepůjde asi pořídím nějaký střídavý set z HK za levný peníz, ale to až pokud to opravdu nepůjde, ještě dotaz je pro expedice lepší střída nebo stejnosměrný set? S tím že bych to tahal vodou ani nijak moc nepočítám, možná jen lehce po půlku kol, ale stejně ten regl ještě rozebru a zaplastidipuju pro jistotu. Ještě takový dotaz k motoru (možná hloupý), vleze se tam? Je to motor velikosti 500 - 600 a doporučený je tuším 400... Stejně ani za mák nerozumím co ta čísla znamenají, mohl by mi to někdo osvětlit? Díky...
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Začátečník-konzultace

Motor se tam vejde v klidu, s tou 400 jsi se spletl... U reglu je podstatné, aby měl brzdu v neutrálu, abys mohl kdykoli zůstat s autem stát v kopci. Bez brzdy se sice jezdit dá, ale brzo ti začne chybět... Stačí stejnosměrnej set (lepší, když zvládne tříčlánek, abys mohl zvednout výkon), jezdí tak většina lidí, ale kdyby ses rozhodl pro stříďák, pak rozhodně doporučuju bezsenzorovej, aby tě nevyřadila z provozu každá louže...
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“