Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 614
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Začátečník-konzultace

:-( Modul zubu se u různých výrobců liší, Axial používá modul 48 dp !!!
Např. http://www.mz-racing.net/p6757-ax30569- ... p-ocelovy/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Jj, děkuji, chybami se člověk učí, nicméně pastorek mi vymění za ten 48 dp, takže vše ok.
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: Začátečník-konzultace

K tomu drhnutí podívej se jestli máš dobře zacvaklou hrušku v nápravě a hlavně nápravy řádně namaž.
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Nápravy jsem obě namazal až až, a hrušky jsem taky zacvaknul pořádně, visel jsem na tom pomalu celou svou váhou. Nejsem sám komu to tohle drhnutí dělalo a většinou to vyřešilo povolení těch 4 šroubů jak jsem psal. Možná by pomohlo otočení toho ozubeného kola v difráku o 90°, znova to sestavit a vyzkoušet to takhle ve všech 4 polohách a v jedné to bude asi nejlepší a tu pak zvolit. Myslím si že důvodem drhnutí je lehounce křivé to ozubné kolo, takže když se fest dotáhne, nemá možnost nikam uhnout hrušce a pak to skáče po těch zubech. Když se to nechá lehce povolené (v reálu to ani povolené není, jen to není dotažené na sílu) tak to kolo má určitý prostor kam může uhnout hrušce a je po problému. Nikde jsem tu tohle vysvětlení sice nenašel ale dle reakcí lidí mi tohle vysvětlení přijde asi nejreálnější...
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Sice mi někdo o dvě stránky dříve psal že lepidlo na pneumatiky je v kitu, ale já jsem ho tam nějak nenašel, čím se to tedy lepí?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Začátečník-konzultace

Kyanoakrylátovým vteřiňákem.Taky se prodávaj přímo na gumu.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

To Cores: Aha, děkuji.

Jinak jsem navštívil pneuservis a obdržel od velmi ochotného chlapíka asi tak 2 kila použitých závažíček - samozřejmě zcela zdarma. Jsou to většinou železné 5g plotničky. Zkoušel jsem to napasovat na kola a vyšlo mi že po obvodu jich lze umístit zhruba 16 - tedy 80g na kolo, což je celkem málo. Asi se zítra stavím ještě do jiného pneuservisu a poptám se jestli třeba nemají 10g nabo 20g závažíčka.

Ještě bych měl taky dotaz k vystříhávání molitanových vložek do kol, mám se tím nějak zobírat, nebo mám nechat vložky v celku a až teprve něco najezdím tak experimnetovat? Jen pro informaci jsem rovnou zalepil díry v kolech aby mi tam nešel bordel.

Sice teď, nemám moc času ale auto už je skoro komplet, dnes jsem sletoval elektroniku a vše běží jak má takže velmi brzy už to snad i samo pojede, juhuuuu :tleskam:
Uživatelský avatar
Bulwa
Častý přispěvatel
Příspěvky: 614
Registrován: 31.01.2010 0:00
Bydliště: Vřesina

Re: Začátečník-konzultace

Nehroť to, poskládej, jezdi a sbírej zkušenosti 8) .Jestli chceš spíš crawlera vystříhej vložky a vraž tam kilo závaží na kolo,ale na expedice tohle nepotřebuješ. Já mám zavaží v kolech ,jak píšeš ty 15x5g na kolo a jezdí to. Jestli budeš mít lexan kastli tak to úplně stačí.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Přesně jak píše Bulwa. Přesný recept na váhu auta není a 80 bohatě stačí. Skoro je na začátek nedávat nic a opravdu si vyzkoušet auto v základu jak je a co bude časem potřeba zjistíš pouze venku při jízdě a s každým dalším gramem poznáš ten rozdíl. Slož to a užívej ježdění dokať není sníh a až bude, můžeš se v tom rochat dál a i tě to bude těšit víc, že bude radost z toho, jak se jízdní vlastnosti změní.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Asi máte recht:) Tak nějak jsem o tom i přemýšlel takže díky za utvrzení...
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Začátečník-konzultace

Člověče, já ti psal doslova "ocelovej pastorek 48DP 14, nebo 15 zubů"..
K té nápravě - s vazelínou to zas moc nepřeháněj. Když ucpeš všechny díry na šrouby co vedou až dovnitř (na přední nápravě 4 prázdné díry ve kterých u zadní drží držák horních linků a v zadní naopak jeden ze dvou nepoužitých sloupků pro držák serva, druhý je slepý) tak se k převodům v praxi voda většinou nedostává, navíc hliníku ani moc nevadí, stačí na ozubení vazelína z kitu. Hlavně je třeba namazat vrstvu na ložiska, která trpí v mokru nejvíc. Když to přeženeš a nacpeš plnou nápravu A00 na čerpadla (taky tu takovou radu můžeš dohledat) budeš mít sice možná menší spotřebu ložisek, ale určitě dvojnásobnou spotřebu baterek. 8)
Pokud jde o seřízení převodů, rozhodně se vyvaruj dotahování šroubů v plastech na krev, protože se to zkroutí, jak guma, mohou vznikat různé problémy a křížení, a už to nikdy stoprocentní nebude. Hlavně je k tomu náchylná plastová klec převodovky.
"Diferenciál" smontuj tak, aby při testu na ložiscích a poloosách v nezaklopené půlce nápravy pokud možno kolo neházelo. Pokud jo, vyber aspoň nejlepší polohu. Musí tam být pod talířem i to "zbytečný" těsnění, jinak to má moc velkou axiální vůli mezi ložiskama. Dokud nemáš na hřídeli hrušky namontovanej kardan, drhne ten převod skoro vždycky. Teprve když hruška sedí v ložiskách a kardanem se na ní vymezí minimální axiální vůle, tak jde ten převod volně.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Jj psal, ale já jsem netušil že existují nějaké moduly, pro mě byla v tu chvíli nejdůležitější informace o počtu zubů:) Ale to nevadí, zítra bude 14 zubů a 48DP, a ani mě to nebude stát nic navíc takže se nic neděje. Vazelíny jsem určitě nedával nějak přehnaně, řekl bych tak akorát a šrouby se taky snažím utahovat "s citem". Jen jsem moc nepochopil to s tím zalepením děr pro šrouby na nápravách, myslel jsem že stačí zalepit ty 4 díry hend vedle tlumičů na každé nápravě. Jestli jsem to teď správně pochopil musím zalepit i ty 3 díry nazadní nápravě ve kterých je na přední nápravě namontován držák na servo? Myslel jsem že ty nevedou až dovnitř...
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Začátečník-konzultace

Na zadní nápravě levá je slepá a pravá vede k poloose. Ta třetí není v nápravě, ale jen v držáku trojlinku.
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Začátečník-konzultace

koukni v te krabicce mam 2 napravy a mají tam na kazde strane shora 2 dirky jestli mas 4 link tak to neres ale na 3 link je musíš zalepit nebo třeba ja jsem tam mel zatoceny 4 srouby m 3
Obrázek
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Jasně, ty co by teoreticky držely 4link mám zalepené, ale tu pravou na zadní nápravě zalepenou nemám, musím ji tedy zalepit (pro jistotu zalepím obě at se mi tam nedrží bordel). Lepím to Plastidipem takže v nejhorším se to dá vždycky strhnout...

A jinak jsem si ted 2,5 hodiny hrál se závažím do kol a zjistil jsem že to tam nedám:-D Ty 5g polštářky jsou totiž moc široké a tím pádem je pak problém nasadit na disk pneumatiku. Zkoušel jsem různé varianty ale ani jedna není dobrá, zítra se poohlédnu po olověném plechu, ten natočím mezi ty dvě prostřední drážky v disku a bude to.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“