Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Tak včera 3 hodinky snažení s olověným plechem a kola jsou jak z alabastru:-D Dal jsem nakonec na všechny 4 kola stejně, to je cca 60 g závaží. Dokupy pak má jedno kolo 145 g. Musel jsem sice lehce ustřihnout ten vnitřní lem pneumatiky, ale i tak mi přijde že je zbytečně široký a kola se stejně budou lepit, takže no problem (i bez lepení to drží pěkně).

Dneska zkusím stříknout božnice ráfků, chtěl bych je ve stejném odstínu jako bude auto, no doufám že spray na lexan bude na discích držet, ale myslím že by měl. Ještě k tomu mám jeden malý dotaz, jak dlouho schne Tamyia barva na lexan? Respektive jak dlouho po první vrstvě mohu nanést druhou? Ptám se protože kola jsou černá, tak chci dát radši dvě vrstvy barvy aby to vůbec bylo vidět...
apaccer
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: 16.01.2014 11:59

Re: Začátečník-konzultace

Zdravím všechny! :OK:
Již několik týdnů a možná i měsíců uvažuji o pořízení svého prvního RC modelu a jelikož jsem v tomto odvětví zatím téměř nepolíben, teda alespoň co se po praktické stránce týče (teorii se snažím načerpat na všech možných fórech o RC modelech a vše co s tím souvisí), tak jsem se pro začátek rozhodl pro svůj první RTR model a to konkrétně pro Traxxas E-Revo VXL (1/16). Jak se ale o tento koníček začínám více zajímat, tak se mi začínají čím dál více líbit i expediční modely. Vím, že to jsou úplně rozdílné styly ježdění a že každé nabízí úplně jiný zážitek, ale myslím si, že to není také na škodu vlastnit i takto rozdílná auta. Jako začátečník jsem se rozhodl právě pro RTR model, ale do budoucna bych si i rád něco postavil a to právě nějaký ten expediční model. Jsem docela rád, že jsem se do toho nevrhl hned po hlavě a že jsem věnoval dostatek času k zjištění, co vše tento krásný koníček obnáší a co od toho očekávám já. Vím, že koupí modelu to vše jen začíná a že tento koníček něco stojí, který ale ne že? Také vím, že stavba svého vlastního modelu nebude jednoduchá, ale každý jednou začínal a i proto si chci nyní jako první pořídit RTR model i když z úplně jiné, odlišné kategorie, abych mohl téměř ihned začít jezdit a nespěchal tak na dokončení stavby svého prvního vlastního expedičního modelu a vyvaroval se tak i případných chyb ve stavbě vzniklých právě rychlostí dokončení modelu. U expedičního modelu mám již také jasno a chtěl bych se tedy někdy v budoucnu pustit do stavby modelu na velmi oblíbeném podvozku SCX10 od Axialu, nebo na jeho podobných již upravených verzích jako je například tento:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... JK-ARB-1-8.
Původně jsem přemýšlel o tomto:
http://www.rc-store.cz/2775/ax90028-axi ... awler.html
nebo tento KIT
http://www.rc-store.cz/2950/ax90027-axi ... d-kit.html,
ale jak jsem již psal, nikam u stavby tohoto modelu nepotřebuji spěchat a přijde mi tudíž zbytečné koupit tuto verzi RTR a pak postupně začít vše měnit za nové včetně vícekanálového rádia atd. Ve verzi KIT je situace značně odlišná, ale i přesto se dá spousta věcí pořídit jiných včetně třeba i kvalitnější karosérie vyrobené např. z tvrdého ABS plastu a realističtějším a hlavně i funkčním designem (otevírání dveří a podobně).
Zajímal by mě názor Vás již v tomto oboru zkušenějších, jestli to moc prožívám, nebo jestli je to správná cesta, když při pořízení (stavbě) expedičního modelu nikam nespěchám?
Děkuji za odpovědi a omluvám se, jestli to bylo MOC dlouhý! :YOP:
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Začátečník-konzultace

Tak se mi kupodivu povedlo kola nastříkat:) Vypadá to docela k světu, jen si nejsem moc jistý trvanlivostí, neb ta barva na lexan na tom nechce moc držet, ael tak uvidíme, když tak to pak přestříknu jinou barvou a bude. Ukázka zde...
http://wertykal.rajce.idnes.cz/SCX_10_stavba
Honziiik
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 27.01.2014 14:58

Re: Začátečník-konzultace

Zdravim vsechny priznivce RC modelu,
Jak tak dospivam, prichazim na to, ze reci o tom, ze si kluci neprestavaji hrat ani jako dospeli. A tak jsem pred dvema lety poridil prvni poradny model a to Traxxas Slash 4x4... Je uzasny a uz jsem po spouste vyjizdkach a bourackach prisel na to, kde je jaky sroubek a jak a cim se nastavuje elektronika.

Ale jak sel cas a ja chtel po Slashovi vic a vic terenu a splhani a ja nevim ceho vseho, usoudil jsem, ze mu poridim bratricka. Uz tyden se tedy tesim z noveho Axika Honcho a muzu rict, ze fantazie. Ale protoze jsem kluk zvidavy a nenechavy, uz se poohlizim po nejakych vylepsenich a proto se obracim na vas jako profiky, poradte prosim s cim zacit...

V aute mam co do uprav jen LiPolku a jiny prijimac, jinak vse tak jak prisel v krabici...

Diky moc za jakykoli typ nebo radu...
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Začátečník-konzultace

Taky tě zdravím,
no na tvůj dotaz je hodně odpovědí ale vše najdeš tady na fóru, chce to jen trpělivost a hledat, časem zjistíš že potřebuješ to a to a to a začneš pomalu vylepšovat autí.O tom modelařina je.Můžeš si na to dát jinou boudu, pak kola, dát jinou elektroniku, koupit více baterek atd atd.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“