Uživatelský avatar
moreplavec
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 30.08.2012 22:03
Bydliště: z Prahé
Kontaktovat uživatele: WWW

Trial auto na volný čas a na závody

Ahoj,

plánuju si časem pořídit trial auto, které mi bude dělat radost. Ale časem mám chuť se s ním ukázat na hromadném poježdění a třeba i na závodě. Nechci ale kupovat něco, co bych časem musel prodat. Auto si chci šperkovat a udělat si mazlíka :) Proto pročítám fórum, ale stále nerozumím mnoha věcem.

Procházel jsem si nabídku aut na netu a strašně se mi líbil Axial Wraith, jeho křížení, vzhled apod. Když jsem ale naživo viděl kde má těžiště, okamžitě nadšení ustoupilo. Nová hvězda se jmenovala Axial XR10. Těžiště už daleko lepší, krásná velká kola, vynikající křížení a průchodnost terénem musí být vynikající. Ale co tu čtu, tak na trial ho nikdo nepoužívá, resp. jsem neviděl ho tu ani doporučovat. Tudíž asi nesplňuje nějaká kritéria. Naproti tomu tu všichni řeší jen podvozky CC vs SCX, které mi lajckým pohledem tak dobré nepřijdou. Takže moje otázky jsou:

1. s čím se může na trial, jaké jsou limitní podmínky pro výběr auta?
2. jsou v trialu nějaké kategorie či typy trial závodů? Či jsou nějaké závody nějak zásadně omezeny některým parametrem auta? (truck trial určitě nechci, vůbec se mi ty modely nelíbí)
3. co byste doporučili pro nákup, pokud nemám vlastní dílnu pro složité úpravy?
4. může se s autem na trial jít na expedici? Tam jsem například Wraitha i XR10 viděl.
5. je v Praze nějaká dráha či pravidelné ježdění? Jsou tu nějaké akce či závody kam se dá zajít se podívat?

Toť prozatím vše, tyhle základní otázky mi snad pomůžou k rychlé orientaci. Případně budu rád i za nasměrování na konkrétní vlákna.

Díky, Mořeplavec
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Trial auto na volný čas a na závody

S ohledem na fakt, že se ptáš na Prahu, by asi nejrozumnější bylo číst tady: http://www.rctrucktrial.cz

Na jejich závody mohou auta uvedená v pravidlech. Crawlery mezi ně nepatří. Naopak na expedici mohou auta víceméně libovolná, ale musíš brát v potaz, že klasický crawler není stavěný na "dlouhé vycházky" buď by nemusel stíhat tempem, nebo spotřebou.

Takže ve výsledku je velmi těžké najít kompromis mezi autem jak pro trial, tak pro expedice. Lepší asi je si vybrat co Tě baví víc a tomu se přiklonit.
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Trial auto na volný čas a na závody

salvatore píše:S ohledem na fakt, že se ptáš na Prahu, by asi nejrozumnější bylo číst tady: http://www.rctrucktrial.cz

Na jejich závody mohou auta uvedená v pravidlech. Crawlery mezi ně nepatří. Naopak na expedici mohou auta víceméně libovolná, ale musíš brát v potaz, že klasický crawler není stavěný na "dlouhé vycházky" buď by nemusel stíhat tempem, nebo spotřebou.

Takže ve výsledku je velmi těžké najít kompromis mezi autem jak pro trial, tak pro expedice. Lepší asi je si vybrat co Tě baví víc a tomu se přiklonit.


a na morine se jezdi i offroad trial? protoze jak psal vyse, trucktrial auta se mu nelibi
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Trial auto na volný čas a na závody

No pokud si chce auto šperkovat na mazlíka tak to určitě nebude na žádné profi závody, bohatě bude stačit lítání v mrakolendu kde jde hlavně o zábavu. Pravidla jsou taková, aby se auto co nejvíc blížilo reálnému autu s "cestovní" karosérií. XR projede mnoho, ale k realitě to má daleko a není jich tolik, aby pro ně někdo vyhlásil kategorii. Takže trapně ti tu zopakujeme že poměr cena/výkon prostě vyhrává SCX a pořád je to auto s realistickým vzhledem a i v sérii s velkou průjezdností. Ty CC jsou výsada hlavně kluků z mrakolendu, tam si na tom zakládají ale toho si nevšímej :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Trial auto na volný čas a na závody

nepremyslej a kup SCX nejvsestranejsi podvozek, kterej bude jezdit porad...zvladne trial i expedici s prstem v nose....pokud se rad dloubes v modelu tak CC.... kdyz se s snim dostatecne vyvztekas nainvestujes a budes o nej pecovat zvladne plusminus to samy....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
moreplavec
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 30.08.2012 22:03
Bydliště: z Prahé
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Díky, takže SCX, stále jsem doufal, že se dělají další auta v podobné kvalitě vhodné i na tento typ jízdy. Expedice jsem zatím nestudoval, moc nechápu co je jejich cílem, ale příšlo mi, že jsou to schodná auta a tudíž možnost případně dalšího vyžití. O SCX je tu toho mraky, takže snad už dohledám konkrétní odpovědi.

A teď ještě to nejdůležitější: je s tím v Praze kde jezdit? Resp. jezdí se v Praze offroad v kategorii kam spadá SCX? Mrakoland je asi fajn, ale v Plzni, takže nereálné po práci vyrazit si zajezdit.

-Mořeplavec

p.s. ty požadavky na kapotu v Mrakolandu jsou vážně nutná? A stejně striktně to mají i jiné tratě?!
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Trial auto na volný čas a na závody

myslim ze bude stacit cist, pokud by si zajel do jezdeni stredni cechy a praha, tak bys videl, ze se v praze jezdi a i bys sis nasel konkretne kde. Nechapes cil expedic? Je to ciste o tom si zajezdit, prozkoumavat novy tereny, jako u velkejch aut. Nechapu proc z toho delas takovou vedu :CHI:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Mrakolend není v Plzni, jen takový detail.

A nároky na kapotu nevím teda jaký máš pohled na věc, ale že má mít auto normální kastli kterou potkáš u kauflandu na parkovišti není myslím nějak extrémní požadavek. No ani to mít nemusíš, jen nějaké torzo s blatníkama vzdáleně připomínající auto a už jezdíš. V nejhorším pojedeš mimo bodování, pokud přijedeš s nějakou prasárnou.

No asi by tě mela zajímat sekce střední čechy a Praha.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Trial auto na volný čas a na závody

moreplavec píše: Mrakoland je asi fajn, ale v Plzni, takže nereálné po práci vyrazit si zajezdit.

-Mořeplavec

p.s. ty požadavky na kapotu v Mrakolandu jsou vážně nutná? A stejně striktně to mají i jiné tratě?!


Mrakoland je u Loun ne v plzni..... JAke pozadavky na kapotu? V mrakolandu nejsou pravidla vubec strikni pokud porovnas s trucktrialama...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Baterfly
Nově příchozí
Příspěvky: 92
Registrován: 04.12.2009 0:00
Bydliště: Praha 6 - Řepy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Ahoj, na Mořině se jezdí jen trucktrial tedy modely nákladních vozidel. Tuhle sobotu 8.9. se jede další závod, tak pokud by ti to vyšlo můžeš se přijet podívat jak se jezdí a o čem to je. Nejlíp tam zjistíš jestli tě to bude bavit nebo ne a dozvíš se tam dost informací. A neboj se tam zeptat kohokoli na cokoli tě zajímá.
Jarda.
Tady jsou termíny a mapa: http://www.rctrucktrial.cz/phprs/showpa ... e=kalendar
Tady pravidla: http://www.rctrucktrial.cz/phprs/showpa ... e=pravidla
Tady je galerie fotek: https://picasaweb.google.com/rctrucktrial.cz
Tady je fórum: http://forum.rctrucktrial.cz/index.php
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Uprimne, ja kdyz sem pred vic jak trema rokama zacinal s expedicema, netusil sem jak to vlastne vypada a probiha a jesli me to vubec bude bavit, takze tvoje dotazy chapu..

Defakto jde o predem domluvenej sraz bandy lidi, kteri si vymysli trasu z bodu A do bodu B, popripade okruh, pripadne pokud jde o neznamou lokalitu, tak se jede nahodne a trasa se vymysli v prubehu jizdy - jako skutecna expedice. Jede se terenem v prirode bez nami donesenych umelych prekazek a pointa je jet autem tak aby clovek do jeho jizdy nemusel zasahovat - napriklad poku auto zapadne v bahne, jine auto ho lanem vytahne, pokud se prevrati na bok, jine auto ho navijakem obrati, kdyz nemze vyjet prudke stoupani, opet se pouzije navijak atd atd.. Behem jizdy dochazi vetsinou k takovemu zdravemu hecovani typu "Hele koukej, co projelo moje auto !" a odpoved zni vetsinou "Ty vole, to musim dat taky..." a tak se treba na pulhodku zaseknem na jednom balvanu a vsichni zkousi co jejich auto vlastne zvladne.. Podobny veci se dejou u brodu, kde lidi zkousi jesli maj auto, lod a nebo ponorku.. :mrgreen: A v neposledni rade se sejde banda super lidi, se kterejma si dobre pokecas nejen o modelech.. :wink:

Pak taky existuje offroadtrial v Mrakolandu a na dalsich mistech, coz je takove prijemne zpestreni, pravidla nejsou nejak prisna a je to spis v zabavne forme.. :wink:

Nakonec sem prisel na to ze expedice a offroadtrial jsou asi nejzabavnejsi formou RC jezdeni, protoze je to pokazdy trosku jiny - jiny lokality, jiny lidi, pokud si postavis dalsi auto, tak opet se dostanes do jine dimenze jezdeni, protoze kazdy auto je trochu jiny a trochu neco jinyho zvlada.. :wink:

Co se tyce vyberu auta, nemyslim si, ze by Wraith nebo XR10 byly idealni volba.. Projedou strasne moc a to muze byt i problem - hur se pro ne hleda vhodny teren - tam kde se clovek s SCX nebo CC vyblbne na pul hodinu a zkousi kudy se da usek projet a kudy je to zabavnejsi, tam treba Wraith projede tak snadno jako projede skutecna Fabie polni cestu - zkratka bez problemu, bez zabavy..

Doporucil bych SCX, pokud chces neco jineho, tak po nutnych upravach neni k zahozeni CC a pokud mas chut investovat vic, tak se poohledni po Trailfinderu 2, popripade po necem z produkce RC Modelexu. Pokud si veris a chces mit unikat, tak nakup dily jednotlive a neco postav.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trial auto na volný čas a na závody

Zdar
Byl jsem na tom uplně stejně jako ty.Po dlouhém čtení a prolejzání fora jsem zvolil SCX10 kit.Postavíš si to sám a poznáš aspon vo co go.
Kastly na to taky koupíš jakou budeš chtít,myslim si, že je to nejlepší volba,cena,průjezdnost.Dokoupíš akorát elektroniku a pak upravuješ podle potřeb,nebo jak sám chceš.Koukám, že jsi taky z prahy 4.Kdybys chtěl, tak se mlžeš někdy přijít kouknout naživo,to je asi nejlepši. Jinak akce v praze najdeš zde>>

lokalni-akce-stredni-cechy-a-praha-f33/

a kdyžtak koukni do mého topicu>>
tam najdeš všechny odpovědi na moje blbé otázky ;-)

axial-scx10-f31/pryskovo-scx-t7054.html
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
moreplavec
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 30.08.2012 22:03
Bydliště: z Prahé
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Trial auto na volný čas a na závody

ad Kastle:
Striktně se tam píše, jak kastle musí krýt auto, že musí vypadat jako reálné auto apod. Přítom mi přijde, že to jde proti logice požadavků na průjezdnost. Ideální by bylo kabinu nemít, pořádněj výkon a obrovský křížení. Z tohoto titulu moc nerozumim, proč se to předepisuje. Ostatně pokud se dívat jak jezdí reálná auta, snaží se z původního auta také zanechat minimum :)

ad Odkazy:
Moc díky! Ty odkazy jsou super a díky tomu přesně vím, co očekávat. Jsem rád, že spoustu základních dotazů zvládnu jedním vláknem.

Ještě se zeptám, spousta lidí vyrábí své podvozky nebo kupují nějaké speciální. Lze s nimi pak i na expe ježdění a do závodu, nebo stejně jako musí být kastle podle auta, musí být podvozek podle nějakého výrobce nebo nejlépe koupený?

- Mořeplavec
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Trial auto na volný čas a na závody

No tak se jdi někdy mrknout na offroad trial 1:1, je tam pět kategorií od originálů po prototypy, většina aut je original a :standard a tomu se také chceme přiblížit my v našich závodech. Člověka to i víc baví se skutečnou hezkou kastlí než s nějakým torzem něčeho. A mnoho lidí má auto i na expedice a nechce kvůli občasnému trialu stavět nějakou mrchu. Jde hlavně o srandu, ne nějaké brutální hrocení pravidel a přeměřování každého milimetru na autě, no jednoho takového už v mrakolendu měli ... :lol:

Podvozek by měl mít tak nějak standardní konstrukci - dvě nápravy, jedna řiditelná, jeden motor, kola do 120mm, 4x4 ... žádné přehnané nároky. Když bude splňovat tak si postav co chceš. Ale furt mluvím o mrakolendu nebo našich trialech na severní moravě, kde je to v podstatě stejné. Nejsou to žádné oficiální závody
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“