Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

SCX10 vs MEX vs Wraith

Ahoj,
Asi už jsem v koncích.. Má drahá polovička už se mi v lepším připadě směje, v horším mě proklíná, protože už asi dva měsíce neřeším nic jinýho...

Od ledna mám CC Wraníka, kterýho přenechám prckovi, kterej s ním stejně jezdí z 75% a nedám na něj dopustit. Teda ne, že by vše bylo bez problémů, bolestí a tak, ale přes to všechno jsem se rozhodl, že je cǎs jít dál (a kdo ma na to, vzít prckovi byť tátovu radost). Jen se pořád nejsem schopnej prokopat k cíli a i když tu už od začátku léta trávím kazdou volnou chvilku, pořád váhám mezi těmato autama:

Wraith:
asi parádní průjezdnost
Křížení náprav
Možnost si zařadit (skoky, rychlý průjezdy, tvrdší zacházení...)
Trialový ježděni....
Dobrá cena

ALE
0 bodů za scale expediční ježdění a co se image úprav týče, max 30% zážitku
Nedám za něj vozík

SCX10:
Dokáže Skoro vše co Wraith, ale je mnohem lepší na expedice, může to být fakt pěkný auto

ALE
Pro axial obecně... Moc plastu, nejsem si jistej životností a pokud bych hodně upravoval, nevýjde to stejně jako MEX? Navíc mé tunerské schopnosti co se techniky týče jsoundost chabé, alespoň zatím...

(u axe bych šel z fin důvodů do rtr. Teda ne že by to v kitu nebylo reálný, ale tak nějak nejsem schopnej rozdýchat ten směšnej fin rozdíl . I když mi to stavění bude chybět a možná si pro radost a ze studijních důvodů dám rozborku/sborku)

MEX (asi def90 ARB)

Nádhera
Kovovej podvozek, yota nápravy, tlumiče, ... Prostě super
Offroad ježdění očekávám min na úrovni scx (?)

ALE
cenu asi rozdejchám, snad
Není likvidační prasárna s tím řadit, teda menší skoky a tak?

Je mi jasný, že mi tu uštědříte pár virtuálních řiťokopů, ale třebas se i tak něco dozvím. Dost možná chci z časti srovnávat nesrovnatelný, ale doufám, že mi tu pár lidí napíše vlstní postřehy a třebas i máte někdo všechny tyto mašinky a pak bude debata zajímavá.

Dííík

:-p :-p
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Ahoj, můj názor:
Když jsem poprvé viděl Wraitha mé srdce zaplesalo a zatoužilo po něm, pak si jej koupil kamarád, vyrazili jsme na expedici, tam kde si to ostatní vychutnávali on jenom frnk a byl pryč, zatímco my se pachtili přes překážky on z nudy se proháněl po louce, vyléčil mne i sebe za pár dní ho prodal...
Mex, jó až vyhraju ve Sportce, koupím si dva nebo tři, dnes za tu cenu, při každém převalení na bok by mně omývali a hlavně by mně nebavilo vybalit s krabice sice nádherný ale studený auto...
Axial, to je to pravý, plasty vydrží neskutečné věci, auto projede neskutečný terén a zásadně skládačku, a vlastní kastli a získáš k němu téměř mateřský cit.

Mimochodem, já si všechny svý auta stavěl z různých kompnent sám... :wink:

Přeji spoustu dlouhých rozhodovacích večerů :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

plastu axialu se urcite neboj je uplne bez problemu...prezije i tvrdsi zachazeni pokud ses stoura a budes se chtit v tom trochu vrtat tak vezmi axial... pokud chces mit auto ktery ti prijde a tak ho budes mit kup mex...me vadi ze si na tom neupravis nic vsechno svareny a prizpuseny jedny kastli jednomu komponentu... napasovat na to neco jinyho je temer nadlidskej ukol pac vsechno z ocele... a s nejakyma skokama si nejsem jistej jestli by se mu to libilo... je to hrozne tezky... axialem nic nezkazis(scx) ale jestli vis ze chces mit vzdycky defa a nemas zajem se v tom dloubat tak si klidne kup mex... wrait je dobrej akorat na kraviny podle me...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Jak píše Stiifii,variabilita a výdrž scx je neskutečná,já koupil kit a jednoduše lze upravit rozvor ke kastli kterou si vybereš a pokud bys vydržel cenu Mexe tak vydržíš i kit a dokoupení elektroniky 8) a Stiifii se s tříčlánkem v scxu taky něco naskákal a vyblbl jak na rallye :lol:
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Mám kit a nedám na něj dopustit, sic ho nemám dlouho po sestavení jel expedici na praděd krom baterek vše naprosto v pohodě a jak psali již výše možnost měnit rozvor dělá z jednoho podvozku univerzální stroj, kastli si vybereš hotových spoustu a nebo si uděláš vlastní do toho se ted pouštím i já a ten malý rozdíl v ceně mezi RTR a KITem bych nebral tak dramaticky pokud koupíš KIT dokoupíš vysílačku regl a motor jaký se ti bude líbit a hlavně ten pocit že jsi to postavi nenahradíš tím že rozebereš RTR. Vím o čem mluvím ja mám doma Pajero RTR rozebral jsem to několikrat ale ten pocit když jsem složil dingo to prostě nenahradí. A jak zde zaznělo jestli jen trošku uvažuješ o MEXu pak ti KIT elektronika a jiná budka vyjde levněji a bude to TVÝ auto
Ted je na tobě jakou se dáš cestou, chtěl jsi nazory tady je máš a teď přemýšlej :-p
Ps: proč mi připadá že mu všichni radíme to samý :-D že by na tom něco bylo :-p
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Díky moc,

V tom základním mám jasno. Kupuju SCXo!!! Z toho co jsem vyčet za poslední dva měsíce jsem tak nějak bral, že je to tam nejlepší volba, ALE... Wraith je prostě mazec a tak jak psal Milan008 (už dlouho obdivuju tvoje Wraníky a ostatní), na první pohled je to mazel a tu nevíhodu, že je až moooc výkonnej si člověk tak nějak nepřipouští a možná, můj připad určo, dokud nezkusí, úplně nepochopí.... MEX je prostě paráda, nádhera, skoro výstavní kousek a pro mě je obr bonus, že je českej (podvozek)... Jestli to chápu dobře, a to dost i díky vám,
SCXo mi dá vše co chci (snad krom čekmejdu ;)) za cenu minimálních kompromisů a s volnýma rukama do budoucna (jen Wráňu YJ na něj asi nenapasuju....

Kazdopádně ještě jednou velkej dík
šMERIn

Jen doladit boj kit/rtr... :HOPS:


:BYE:
Uživatelský avatar
bavorak
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 29.09.2009 0:00

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Už to neřeš!!
Kup KIT a celej si ho hezky postav....jak píšou kluci, ten pocit ze stavby je nenahraditelnej! :wink:
Jeep Wrangler JK - SCX10 -
Toyota Tundra - SCX10 - (v depozitu) / Spektrum 2.4Gh
-->FOTOKUKUČ<--
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Za mě jedině Axial.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Tak, tak forza AXIAL!!!
Uživatelský avatar
moreplavec
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 30.08.2012 22:03
Bydliště: z Prahé
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

KIT se strašně blbě shání (už měsíc čekám na dodávku) a dělají jen to Dingo. RTR je všude skladem a s trochu hezčí kastlí. Jinak SCX je i můj favorit, doporučení.

- Mořeplavec
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

No ještě jednou doporučím KIT prodává se jen dingo ale pokud chceš honcho dá se dokoupit vše kastle zadek rám i předná nárazník. A pokud chceš rychlou jizdu tak stačí dát nějaký málo zavitový motor a bude to hodně rychlé s 55kou je je taková normální chuze ale na expedice či trial to stačí tak neváhej a stavěj a mužeš jezdit :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

salvatore píše:Tak, tak forza AXIAL!!!


No Jardo...:-)
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Pavle, včera jsem montoval podvozkové nohy na návěs. Po kolikátý už jsem si řekl, že mi nic od Tamiyje už NIKDY nesmí do baráku. Jako, že jsou krátký kablíky, dobrý - je to univerzální. Že je to celý dementně vymyšlený - úplně nesmyslný to celý zapojení - dobrý, koncepčně je to X let starý. Ale že to nemá dojezd?!?! Hergot práce! Když nohy dojedou na jednu, nebo druhou stranu, tak prostě v nich přeskakuje a snaží se vysouvat (zasouvat) dál a dál... bože svatej!
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

Jardo to je modelarina v pravem slova smyslu, dává ti víc moznosti se vyblbnout:-)) Myslel jsem ale na MEX....ten me nějak nadchnul.
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: SCX10 vs MEX vs Wraith

SCX s většíma kolama a rychlejším pohonem umí prakticky skoro totéž, co Wraith, ale s podstatně menšíma nákladama. Když se chceš vyblbnout, potřebuješ lexanku, výběr je slušnej, cena rozumná, odolnost neskutečná.
Naopak na SCXku jezděj i parádní ABSkový leštěnky, s menšíma kolama a jednoduchou úpravou na něj dostaneš i toho Defa, jezdí jich na tom dost, a s trochou péče nakonec i to Tamiyacký YJ-čko.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“