Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Zatím to vypadá dobře. :tleskam: :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Tak jsem odmontoval nárazník a prahy a posadil kastli na podvozek.Jak jsem to tipoval, budu muset dát buď baterku dolů na bok, takže bych tam dal rovnou 2 kvůli vyvážení nebo udělat verzi s tím vyšší chladičem,a bych jí tam dostal.. A hlavně to bude chtít dofouknout kola tvrdšíma vložkama, poslední dobou to docela leží.. http://rotackgeo.rajce.idnes.cz/Projekt ... C_7872.jpg http://rotackgeo.rajce.idnes.cz/Projekt ... C_7873.jpg
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Tak se to konečně hnulo a začal jsem lepit zadní část se světly http://rotackgeo.rajce.idnes.cz/Projekt ... C_0167.jpg
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

No, malinko se to hnulo po poslední expedici, kdy jsem prostě dostal chuť mít už novou kastli.Takže vyřezán předek, otvory pro světla, čelní okna a zalepené další výztuhy všude možně.
Nejdřív jsem lepil mamutem, pak nějakým černým humusem na fasádní panely, ale ten se druhý den vyloupnul ven jako by nic.Zkusil jsem i silikon na větších plochách.
Nakonec mě to osvítilo a sáhl jsem po epoxydu, co jsem s ním lepil kdysi asi před 10 lety:-)No, na zkoušku se to osvědčilo, takže jsem druhý den celý předek slepil epoxydem, stává se z toho dobrá prasečina co se vnitřku týče, ale to nikdo neuvidí.Pevnost především.Váha jde taky nahoru, jakože doslova, tak jsem si o polední pauze ještě odlil 100g závaží do kol, pěkně padnou do disků.Celkově to bude asi dost těžké, ale snad stabilní.
Fotky mi sem nějak pořád nejdou hodit, tak na rajčeti http://rotackgeo.rajce.idnes.cz/Projekt ... -Kerametal
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Jo, ty dřívka u otvorů pro světla tam jsou na to, že do nic bude přišroubovaná deska co přímo drží světla, kvůli opravám nebo výměně.Zvenku to bude nepřístupné kůli ochranné mříži.Vzadu budou přes světla dráty taky, ale tam se světlo zadělá napevno a nebude k němu přístup, jedině nějak vychytat uchycení těch drátů, aby šly ven.
Je to pakárna, tak nějak jsem to čekal jednodušší :-) Ale když to nechci z plastu, tak se s tím už musím poprat jinak..
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

No, takže neska ráno jsem v očekávání vzal za plechy, no a zůstaly mi v ruce, epoxyd nějak nefunguje.Takže jsem koupil novej a druhej pokus zase ráno..
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

AL plech epoxydem neslepis. Spoji to sroub, nyt, nebo pajeni ( to mi ale slo spatne ) nebo svareni. Mozna by to pri dostatecny plose spoje udrzel nejaky hodne lepivy tmel, mozna mamut?
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

No, epoxydem s částečkami kovu to drží.Dneska jsem teda koupil jiný a napatlal jsem to, tak se uvidí zítra.I na tom píšou že to umí slitiny hliníku.Předek je teda dural.Mamut jo, ale na větší plochy.Jinak v rozích jsem to podlepoval buď dřevěnou lištou nebo alu profilem a docela to drží.Šrouby tam sem tam budou a na další "dekoraci" a případnou funkční výztuhu jsem koupil hřebíčky s půlkulatou hlavou.Zevnitře je zalepím, takže by měly i trochu držet kastli pohromadě.Nebude o sice podle originálu, ale účel a vzhled to splní. Stejně tam jsou nedostatky, předek mám rovný a ve skutečnosti je trochu lomený dozadu.Ale to už neřeším.Stejně to hned někde utopím :-D
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Mám dotaz, četl jsem celé ale myslím že si to nikde nepsal. Jak silný materiál si použil na obal?
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

ROTACKgeo píše:......Je to 0,8 dural na bočnice a zadek, střecha 0,7 hliník.Předek možná PSH....

Musíš číst lépe :OK: :wink:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Zdrsnil jsi plech pred lepenim? At to ma aspon nejakou sanci se za neco zachytit.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Nějaký ten pátek už to bude, děkuji :OK:
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Jo, bylo to obroušený 100 papírem, vzal jsem to pak ještě jednou a pořádně ometl.No, třetí pokus už se nerozsypal a dalo se to i nahrubo zabrousit. O víkendu možná už budu lepit části kapoty, prostřední díl bude otevírací kvůli přístupu ke sponkám, vzau se bude lízt odklopným deklem.
Fotka masky: http://rotackgeo.rajce.idnes.cz/Projekt ... C_1148.jpg
Uživatelský avatar
ROTACKgeo
Nově příchozí
Příspěvky: 40
Registrován: 02.02.2013 15:21
Bydliště: Hradec Králové

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Ty všechny malý díry jsou zatím jen pomocný kvůli uchycení na přípravek, přijdou zadělat.Podél spojů pak naflákám ty "nýty" z hřebíků.mohlo by to vypadat dobře a trošku se to ještě spojí.Škoda že nám odešla malá váha, docela to těžkne a rád bych věděl kolik už to má.Ale tu tíhu myslím vyřeší jedna lipolka v batohu navíc :-)
Uživatelský avatar
BUBLA
Nově příchozí
Příspěvky: 11
Registrován: 02.07.2012 0:00
Bydliště: Jaroměř

Re: Aligator 4x4 master-duralová kastle na SCX-10

Vypada to fakt pekne :OK: uz se tesim az s tim vyjedes. Posledni dny jsi pekne pokrocil, tak at se ti takhle dari dal....
Mex ARB - D-90 - Spektrum DX4S
Axial SCX 10 - Jeep Wrangler Rubicon - Axial AX-3
Axial SCX 10 - Toyota Hilux - Spektrum DX4S
Xray T3
http://bubla87.rajce.idnes.cz/

Zpět na „NON-Scale projekty“