Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Project Wroncho by Aviaro

Patte nedolejzej... :twisted:
Jinak mi jéžišek nadělil taky takovehle velkej motour vod HPI...řikal že když vydrží tobě Luboši tak mě musí vydržet už taky... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Project Wroncho by Aviaro

cendab píše:Patte nedolejzej... :twisted:
Jinak mi jéžišek nadělil taky takovehle velkej motour vod HPI...řikal že když vydrží tobě Luboši tak mě musí vydržet už taky... 8)


Čendo Ty Bimbulo :-D
Jinak máte u mě se Stifim první cenu za Váš scale vánoční stromek :OK:
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Project Wroncho by Aviaro

Jo jo, Čendo, GTčko je fajn. Síly má dost, rychlej je tak akorát a vydrží vcelku dost. Pokud budeš hodně brodit a lítat "sra*kama" doporučuju častý prostřikování a mazání. :wink: Ve velkejch "sra*kách" se mu sekaj lopatky vrtulky chlazení o bordel ... Třeba tady už se mu nechtělo ?!

Obrázek

Obrázek

Dneska jsem opravil kardan, abych mohl jezdit a s tím Wraithovým spurem je to teprve zábava ! :twisted: Možná mu dojde dech v nějakým hlubokým blátě, nebo na šutrech, ale takhle na "light" terénu bomba.

Patte, který červíky myslíš ? Pokud se nebudou "strhávat" tak jich vezmu bednu. Ty se hoděj vždy. Potřebuju je na kardany a k vývodum s diffů a převodovky potřebuju ty "prostrkávací" se závitem na jedný straně, určitě víš, který myslím.

Jinak díky za uznání. V hlavě mám ještě spoustu nápadů a tak si myslím, že se máte (koho to zajímá samozřejmě) na co těšit. :wink:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Project Wroncho by Aviaro

Tak dnes další pokud o lehký poježdění po zahradě. No a jak jinak, než že jsem dojel po asi 10 minutách - opět na kardany ... :x

Nebudu to už komentovat, vše je řečený na prvním videu. Pouze dodám, že dnes s Adamem konečně kardany vyřešíme a jak bude hotovo, podělím se s Vámi jak. :twisted:

Jsem jen rád, že jsem to zachytil na video, abych nebyl zase obviňován, že jsem "prase" a zničil jsem je strašlivým zacházením. Bylo to ještě k tomu na písku ! :lol:

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=YY6ya-6QgPM[/youtube_url]

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=2KSp31Fgnok[/youtube_url]

Červíci "na krev" + modrej Loctide ?! ... :?: A stejně nic.

Ještě, že jsem s tím nejel na Valdek, to by bylo opravdu zle, stát se mi to někde v lese !
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Pavlak
Častý přispěvatel
Příspěvky: 560
Registrován: 17.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Hostivař

Re: Project Wroncho by Aviaro

Provrtej vystupy z naprav a z prevodovky a dej tam ty dlouhy cerviky co projdou zkrz a maji zavit jen na kousku, jestli vis jaky myslim. To by mohlo vydržet
AXIAL SCX10-3 JEEP JT GLADIATOR, TRX 4 DEFENDER,
SLASH, HOSS
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Project Wroncho by Aviaro

Nevím, proč se rozčiluješ na tom videu a haníš jeho kardany. Pokud vím, tak ti Slick v rámci záruky nabídl, abys mu to poslal. To, že jsi to neudělal a zase sis to opravil sám, to je tvoje věc. Já osobně bych to udělal tak, že bych mu to poslal i s autem. Tam musí být něco špatně. Nikdo jiný tento problém nemá. Já už jezdím 4 jeho kardany na autě, těžkém téměř 7 kilo a pohání to šnekové nápravy, kde jsou 3x větší otáčky, řadím za jízdy a jezdí to těžkej terén a žádný problém. Dostává to daleko větší štosy, protože když zavřeš plyn, tak šnek stojí okamžitě.Červíky lepím obyčejným Loctite, co jde lehce povolit. Opravdu, udělej to tak a pošli mu to i s autem. Možná, se pak budeš divit, co bylo špatně.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Project Wroncho by Aviaro

Pavlak píše:Provrtej vystupy z naprav a z prevodovky a dej tam ty dlouhy cerviky co projdou zkrz a maji zavit jen na kousku, jestli vis jaky myslim. To by mohlo vydržet


Jsou s dírama v základu, je problém v samotných kardanech..
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Project Wroncho by Aviaro

No, asi takhle ...

Já nikam nic posílat nebudu, nehodlám čekat 14 dní a dýl na svoje kardany, když chci jezdit teď. Samozřejmě nic nehaním a ano máš pravdu, rozčiluju se, jelikož jsem už takovej a tohle mě dokáže řádně nasrat. Toho, že něco haním jsem si ale vážně nevšiml. Jediný co jsem napsal k těmhle kardanům je to, že původní byly mnohem lepší a zatím si stojím a stát budu. Je mi samozřejmě jasný, proč zvolil Martin tuhle "konstrukci" kdy může libovolně sekat jeden kardan za druhým a to včetně kardanů rozdílnejch dýlek, kdy "jen" nasadí kříže na konce libovolnejch dýlek a je hotovo. Neříkám ale, že výroba je jednoduchá, to já jen předem, aby si mi zase nenapsal Ty nebo Martin, že když jsem tak chytrej můžu je vyrábět já.

Rád si někdy do budoucna na další projekt pořídím zase nějaký výrobek od Martina, v tom problém nemám. Jen si je prostě doladím k obrazu svému tak abych se na ně mohl vždy spolehnout.

A ano, opravili jsme si je sami, ba co víc, dokonce jsme si je vylepšili a teď už budou držet tak dobře, jako starý Notyra.

btw. Co by asi mohlo být na autě špatně a proč bych ho měl někam posílat ? :roll: :lol: Nechtěj mě rozesmát ?!

Pavlak: Červíci skrz by asi šli, my jsme použili ale COčko ... :P Ještě proběhne "povrchová" úprava, samozřejmě. Teď jsem je dotestoval a konečně držej ! (brr, už je venku kosa)

Obrázek

PS: Držet hubu opravdu nebudu, když se mi něco nezdá, podělím se o to s ostatníma. :wink: Nesnáším "totalitní" přístup k věci, aby každej radši držel hubu a krok, to vážně NE !
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Project Wroncho by Aviaro

Hele, nikdo ti neříká abys držel hubu, ale je záhadou, že ten problém je jen u tebe. To stojí za zamyšlení ne? Na tom videu si prohlásil doslova--zasraný kardany, to je podle mého hanění. Nevím, co sem sereš totalitu.
Náhodu, mě se tohle řešení zamlouvá, protože si můžu kardan upravit podle svých potřeb a když se vymlátí horní vidlice, tak nemusím kupovat nový kardan jako u Notyra, ale koupím si jen nový kříž, který si vyměním sám.
Když se ti nelíbí konstrukce jeho kardanů, tak jsi je mohl poslat zpět a chtít aby ti vrátil peníze a koupit si jiné zaručeně kvalitní kardany, když se ti tyhle nelíbí.
Hm dobře jsi je svařil, jsem zvědav, kdy ti to vytrhne hřídel z hrušky i s ložiskama, když to neudržel červík.
Za další, nechápu, proč montujete kardany obráceně-výsuvnou částí nahoru. Tam není těsnění jako takové, ale pouze stírací gumička, takhle jde všechen bordel dovnitř. Kdyby jsi takhle namontoval kardan u velkýho náklaďáku, tak je ani ne za půl roku v háji.
To, že jsem ti navrhl, aby jsi to poslal i s autem, bylo pro tvoje dobro, když nemůžeš odhalit proč se toto děje jen u tebe. Konstrukcí kardanů to určitě není. To by se mi museli sypat na každých závodech. Tebou vychvalované Notyra, nebyly také stoprocentní a měli svoje mouchy, které se museli hlídat, ale na to si musí každý přijít sám. Několik jsem jich na závodech odjezdil, tak vím o čem mluvím.
Naposledy upravil(a) Grizzly dne 28.12.2013 21:58, celkem upraveno 1 x.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Project Wroncho by Aviaro

Nechápu důvod, proč by se měla vytrhnou hřídel z hrušky i s ložiskama?? To prosím trošku rozepiš.
Když bude kardan obráceně, tak se "funkční" plocha odře a zničí stírací gumička...
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Project Wroncho by Aviaro

+1 ... :wink:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Project Wroncho by Aviaro

A že se nedře a neničí u mně. Měl jsem to na všech autech a nikdy jsem žádný problém neměl kromě vymačkaných ok na vidlicích. Ale to je běžná věc, nic není na věky, na velkých autech taky odcházejí oka vidlic. Ale to je vaše moudro. Každý máme holt jiný názor.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Project Wroncho by Aviaro

Mě stačí pohled na plášť použitého kardanu...

Ale zpět k vytrhávající se hřídeli, pořád nevím co jsi myslel :-p
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: Project Wroncho by Aviaro

To si nechám zatím pro sebe, zatím usuzuji podle fotek z celé stavby, které jsem si od začátku prošel několikrát znovu a znovu,jestli nezkreslují fotky, tak to bude možná ta příčina. Počkám si jestli k tomu dojde. Abych tady nebyl za chytrého, jak mají někteří jedinci tendenci říkat.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Project Wroncho by Aviaro

Tak se nechám překvapit :YOP:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/

Zpět na „NON-Scale projekty“