Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Hummer RS10

Pár dní dozadu sa mi do rúk dostala veľmi zaujímavá karoséria Hummera. Pochádza síce z RC hračky, nie z modelu, ale je vyrobená vcelku solídne a tak som sa rozhodol, že z toho postavím svoj "expedičák" :lol:
Na karosérii je zaujímavá taktiež veľkosť. Mierka sa pohybuje niekde okolo 1:7, úpravy budú tým pádom o niečo jednoduchšie a budem sa môcť viac vyhrať aj s rôznymi doplnkami. Celá stavba bude prebiehať zrejme veľmi pomaly, pretože s väčšinou plánovaných úprav nemám žiadne skúsenosti. Ale verím, že to bude o to väčšia zábava :HOPS:
Ako ste si určite všimli, už samotný názov vlákna evokuje pocit, že sa nebude jednať o presnú kópiu Hummera. Podvozok bude postavený na mojom crawlerovi Redcat Rockslide RS10XT, ktorý má za sebou taktiež nespočet úprav. Aby som bol presnejší, z RS10-ky vytiahnem len nápravy - všetko ostatné som už aj tak dávno vymenil :-D Prvou výzvou bude rozšírenie náprav. Crawler má mierku 1:10 a rozchod kolies je malý aj s použitím dištančných podložiek. Mám už akú takú predstavu, ale či to bude také jednoduché ako si predstavujem, to ukáže až prax :-p
Ďalšou výzvou bude výroba kostry. Najskôr som chcel použiť kostru z RS10-ky ako základ a predĺžiť / rozšíriť ju pomocou pár profilov. To som však rýchlo zavrhol a kostru vyrobím od piky. Koniec-koncov, bola by škoda nevyužiť 2 kW spájkovaciu pištoľ, ktorú mi doniesol Ježiško ku frajerke :-D
Všetky ostatné diely už viac menej vykuchám z RS-10-ky. Tlmiče použijem, snáď každému, veľmi dobre známe Gmade XD Piggyback 103 mm. Na RS10-ku boli kus pritvrdé, ale na Hummera budú viac než ideálne. Elektronika bude pozostávať z dvoch 60A ESC z Hobbykingu, ktoré mám taktiež aktuálne v RS10-ke. BEC mám vlastnej výroby – je to 5V @ 5A lineárny regulátor. Celú elektroniku utesním, aby som si konečne mohol užiť aj brodenie riek a blata :-D Servá sú lacné MG946R. Keďže zadnú nápravu zamknem, auto bude relatívne veľké a zrejme aj ťažké, na prednú nápravu použijem servá dve. Motory vymením za výkonnejšie a hlavne vodotesné inrunnery. Aktuálne outrunnery sú pre RS10-ku slušnou voľbou, ale na „expedičák“ sú dosť pomalé a na Hummera im bude chýbať aj výkon.
Vzhľadom na to, že v Hummerovi bude miesta viac než dosť, pridám aj nejaké tie doplnkové moduly. Ako prvý bude osadený svetelný modul mojej a Bandolikovej produkcie (http://rc.305.cz/view.php?cisloclanku=2014060002), ktorý si však budem musieť najskôr vyrobiť a mierne aj upraviť :-D Ďalší na radu príde zvukový modul, ktorý tu na fóre dávnejšie prezentoval Kubik.
Do predných svetiel a rampy som objednal Piranha LED s výkonom 0,5W / kus a svetelným tokom cca 90 lm / kus. Som veľmi zvedavý ako to bude svietiť v skutočnosti :HOPS: Do zadných svetiel a smeroviek pôjdu biele, červené a oranžové LED s veľkým rozptylom.
Kolesá som nespomínal zámerne, nechal som si ich na koniec a to práve kvôli fotografiám. Chcel by som použiť 2.2 HB Rover, ktoré sú taktiež na RS10-ke, ale rád by som poznal najskôr poznal váš názor. Hlavne, čo sa ich veľkosti týka. Podľa mierky by aj celkom sedeli, čo myslíte?

Pozerám, že som sa celkom rozpísal. Takže už idem končiť a teraz som zvedavý na vaše názory, pripomienky, kritiku, rady, ... :FINE:

A tu sú nejaké tie sľúbené fotografie :YOP:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Hummer RS10

Ta kastle je pěkná
taky jsem si s ní hrál a pár dalších lidí tady taky
jenže je moc velká a těžká
mezi běžnějma expedičákama, co jsou cca 1:10 je to velká kráva a tam kde oni se vejdou se nevejde
kdysi jsem uvažoval ji posadit na AX10, ale toho mi bylo líto
nebo na Summita, ale toho bych musel koupit a bylo by mi nakonec líto ho za ty peníze celého předělat
mít přebytečné peníze, tak bych ho taky dotáhl do pořádného konce, ale bylo by z něj auto jen pro radost na občasné projetí
na běžné expedice by stejně nejezdilo

tady je vlákno, kde se jich pár objevilo - topic54.html

a tahle skončily ty moje - topic12738.html
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Hummer RS10

To som ani len netušil, že tá karoséria je tak známa 8o Témy som prebehol a musím povedať, že ma mierne demotivovali na malý moment. Ale potom som si rýchlo uvedomil, že pre mňa bude zážitok samotné skladanie modelu a tak moja radosť neutícha :-D
Musím však povedať, že veľká škoda toho tvojho. Vyhral si sa ním poriadne, aj napriek všetkým problémom. Snáď ten môj tak neskončí :NO:
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Hummer RS10

Vůbec to nevypada spatne, mozna o fous vetsi kola, ale dobry.
Obrázek
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Hummer RS10

A nevedel by si alebo aj hocikto iný o nejakých 2.2-kách s väčším priemerom?
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Hummer RS10

Kdysi sem taky uvazoval, ze to postavim a mel sem uz budku i kola.
Gumy byly myslim od Imexu - Rubikon.

Obrázek

Myslim, ze nakonec skoncily u smurfa zde z fora.
Obrázek
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Hummer RS10

Tie vyzerajú určite lepšie. Diky za tip, poobzerám sa po nich :)
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Hummer RS10

MikeP píše:Kdysi sem taky uvazoval, ze to postavim a mel sem uz budku i kola.
Gumy byly myslim od Imexu - Rubikon.


Myslim, ze nakonec skoncily u smurfa zde z fora.


měl jsi i nápravy :-) a myslím že jsem ji od tebe kupoval já a je uskladněná s tím že to někdy bude pojízdné


skus použít podvozek z nějaké buginy , upravit a zpomalit ho
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Hummer RS10

Podvozok pôjde určite z toho crawlera. Chcem využiť, čo najviac dielov, ktoré mám doma, aby som toho dokupoval, čo najmenej :OK:
Uživatelský avatar
IQLogic
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 29.11.2012 11:35
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Hummer RS10

Dneska som sa jemne zahrával s myšlienkou prerobenia náprav. Keďže má Hummer nezávislé zavesenie a ja aj tak potrebujem tie nápravy predĺžiť, vytvoril som dnes medzikusy v SketchUp-e, na ktoré by bolo možné uchytiť horné linky zavesenia. Už len navrhnúť spodnú časť, ramená a zohnať niekoho, kto mi to za rozumnú (rozumej nízku) cenu z hliníka vyfrézuje :mrgreen:

Čo vy na to?

Obrázek

Zpět na „NON-Scale projekty“