Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Deadbolt by Slick7

Tak už jsem se konečně dostal k tomu o čem jsem už delší dobu rozmýšlel, kára, kterou bych nemusel šetřit a bát se, že se mi někde odře. Má expediční leštěnka Toyota Hilux na tohle tvrdé ježdění nemá a já zase nemám to srdce jí dřít po šutrech, už tak jsem orval zrcátko a udělal pár škrábanců do toho nádherného laku od Mraka a pokračovat v tom nechci.


Jako základ mi posloužilo šásko z Axíka a karosérii jsem použil taky tady koupenou lexan kastli Axial Deadbolt z ochranným rámem.

Další použité komponenty:

Převodové ústrojí: celokovová převodovka MSP-01 MStechnoogy-dál už jen MST, přídavná planetová převodovka MPJet, motor MIG 500 Rce turbo. Převodovka je uchycena na konerzní držák pro zástavbu do axial šáska a ta slouží i jako držák linku. Na převodovce je ještě uchycené plato pro baterii a elektroniku.

Nápravy: Axial, osazené tuningem řízení MST, prodloužením pák řízení MST, držák čtyřlinku MST, držák tlumičů MST, kardanové poloosy MST aby bylo dosaženo maximálního rejdu, kardany MST.

Šásko: Základ nezměněný šásko Axial. Na šásku byl umístěn vzadu držák tlumičů do A od Lees-frames. Tlumiče jsou tam ještě prozatím nou neim o délce 62 a 85 mm, později budou vyměněny za GMade. Plastové držáky tlumičů a karosérie byly v přední i zadní části vyztuženy výztuhou MST a osazeny stavitelnými držáky tlumičů MST.

Kola: alu disky 1,9 beadlock B/B rims styl, upravené na soustruhu (odstraněny středové lamely pro zvětšení místa pro závaží blíž ke středu), dál nahrazení originál alu přítlačných kroužků novými, nerez ocelovými kroužky MST pro zvýšení pevnosti a hmotnosti. Pneu Axial Ripsaw, vylepšené tvrdšimi molitanovými vložkami.

Elektronika: servo Hitec HS7985 MG, regulátor Maveric Crawler, přijímač Spektrum SR410, vysílačka Spektrum DX4C, baterie HC Li-Po 5,8 Ah,

Doplňky: Ocelové nárazníky, naviják, podložky pod karosérii MST, tažná oka a háky MST

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt by Slick7

Fotky ze stavby. Na začátku to samozřejmě vypadalo trochu jinak, než to vypadá dnes.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt by Slick7

Má první jízda proběhla v lomu Hády spolu se Skyhawkem a moc jsem od modelu nečekal při jeho první jízdě, o to větší bylo moje překvapení, že model neměl žádný problém v prudkém stoupání, klesání, náklonech.

Obrázek

Zatáčení a manévrování bylo díky velkému rejdu skvělé, převodovka měla dostatek síly a v případě potřeby i rychlost, tolik nutnou k vyjetí pár úseků. Na další ježdění jsem, ale dal o dva zuby menší pastorek, abych si mohl krásně vychutnávat opravdu pomalé najíždění v terénu na hrany, nebo sjezdy. Model jsem ještě opatřil přdním a zadním nárazníkem z 2 mm silného ocelového plechu, který slouží i pro zástavbu navijáku a jako ochrana před poškozením páky serva. U zadního nárazníku jsem udělal spodní část delší, aby model při sjíždění po hranách kamenů spíš sklouzl, než aby s zasekl.
Většině se asi nárazníky nebudou líbit, ale tady je na prvním místě funkčnost a ta je skvělá, jak jsem už párkrát poznal.

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Deadbolt by Slick7

technicky to je asi hustý a s tou kastlí to ani nevypadá tak špatně, ale ty plechy jako nárazníky jsou děsný :-(

Kdyby tam byl svařenej z trubek nějakej nos, když chceš to hárdkor, tak by to bylo super :OK:
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt by Slick7

No, to jsou, ale zkus navrhnout nárazník, který má předem dané max rozměry , tloušťku, funkčnost tak, aby byl ještě pěkný :-D Už tak mi leze moc dopředu a přesahuje přes boční obrys kol, takže při kolmé překážce by si kola už ani neškrkly. Do šířky jsem ho taky nechtěl moc tahat, protože by to zase chytalo za rohy a spasovat to s tou karosérii deadbolt taky není jednoduché díky jejímu přednímu tvaru. Za další tam musí být určitý tvar, protože jsou k rámu přidělaná vyklápěcí tažná oka a ty musí kolem toho nárazníku projít. Holt, tohle není scale, to je triál, tady vede funkčnost před estetikou :-p Ale pořád lepší, než ty originální plastové nárazníčky.

Jinak více fotek ze stavby zde: http://slick7.rajce.idnes.cz/Deadbolt_b ... 160111.jpg
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Deadbolt by Slick7

... Samosebou se mi taky nelibi ty narazniky :-D .. Navic jsem zaprisahlym nepritelem prazdnych podbehu - lexanova vana axial by to vyresila, pekne cerna a kastle by byla razem kompaktnejsi.


A naraznikum jsem venoval dlouhe pohledy a dosel jsem k tomu, ze ten zadni by sel a ten predni tim megatvarem taky celkem doplnuje ten cumak - mam takovy odvazny napad, protoze je to spis plech nez naraznik, jak hned poznal nivak, .. Co ho fouknout taky tou zelenou, aby opticky doplnil tu kastli nez podvozek...?

Jinak vyklapeci oka = prijemna vyfikundace
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Deadbolt by Slick7

A za mě...mě se to líbí...je to auto,jak psal na začátku,na blbnutí a neřešit škrábnutí! Prostě drsný úlet a auto opancéřováno !! Takový hard !!
Za mě.. :OK: :FINE:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt by Slick7

Tyhle nárazníky jsou jen prototypy, budou ještě tvarově trochu jiný, ale prostě to není scale model, takže vzhled jsem fakt řešil až na druhém místě, mnohem důležitější jsou jízdní vlastnosti, odolnost modelu. Vzhledem k tomu, že nejsem ani zastáncem ježdění ve vodě a bahně, tak podběhy neshledávám taky potřebnými. Jinak udělat je do barvy by asi rozhodně prospělo vzhledu, zkusím černou, ta zelená mi moc nesedí :-D
Oka se mi taky líbí, hlavně je to funkční a pevné.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Deadbolt by Slick7

Tady ještě nejnovější vzhled z posledního ježdění. Zadní náprava opravdu funguje velmi dobře, zatímco přední je ta tvrdší, tak zadní poslušně kopíruje teréní nerovnosti.

Obrázek

Obrázek

Kroužky na disky jsem si udělal celkem tři typy, ten nejjednodušší montuji na vnější stranu disku. ¨

Obrázek

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Skyhawk
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 12.02.2015 21:15
Bydliště: Brno

Re: Deadbolt by Slick7

Za mě celkově palec nahoru :OK:

Myslím že ten nárazník je otázka vkusu každého soudruha zvlášť. Na některá auta se asi hodit nebude, ale na Deabolta sakra sedne.
O funkci nemluvě, já mám klasický nárazník a ten mě na šutrech proti Slickovi hodně limituje,
takže rozmýšlím určité změny, ale to je taky otázka kdo kde chce jezdit.
Kdo chce scale expedičku, toho to nezaujme, kdo chce jezdit i trial a hledá každý milimetr,
má možnost další volby, nemluvě o ochraně dílů řízení.
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: Deadbolt by Slick7

Nooooo... Rozhodně se to jeví jako našláplá kára. Ten předek je už tisíckrát diskutován, mně se to nelíbí a to nejsem žádnej skejlista. Ale černá bude zas jiná, takže uvidíme. Rozhodně AŤ TO POŘÁDNĚ JEZDÍ ! ! !
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Deadbolt by Slick7

moja cestina nie je nieco extra, ale asi to vystihnem tymto: je to seredne funkcni ;-)
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „NON-Scale projekty“