Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

Tak sem si poridil tohohle malyho roztomilyho broucka od Tamiye, tak se chci s Vama podelit o prvni dojmy...

Tamiyi mimo spotrebaku a chemie sem jako mel CCcko a holidajku , tak jen chci rict ze me CCcko sralo jak to bylo vsechno takovy komplikovany ale rikal sem si jako je to uz starej podvozek no... holidejka byla proste takova super jednoducha a hrackoidni ale jak vlastne me na ni nic nesralo takovej lowcost model...

Tak jakoze tenhle podvozek ma byt novinka tak mi to teda vazne neprijde ne ze bych znal stary tamiye ale kdyby mi nekdo rekl ze to je re-re-release z 80tech let tak mu verim... pripada mi to asi jako kdyby konstrukter dedecek naucil svyho 10tiletyho vnuka ve 3D modelovat ten vnuk to totalne doprasil a deda to ponem zacal opravat ( tady to nevyslo tak tam mezi nasroubujeme jeste tohle, hm ted se sem nevejde horni rameno no nevadi udelame ho z kloubku a zavitovky a bude sikmo... ) rozhodne to neni nic elegantniho a neco jakoze chytryho tam taky neni....

Prakticky treba je ze kdyz budete chtit vymenit servo tak musite rozpulit podvozek pricne a i podelne dost me pobavilo i centrovani serva do stredu podvozku tamiye do stromecku dala 3 rozne tlusty podlozky ktere jakoze po vymene zmeni zejo tu polohu serva... do japonska asi jeste nedorazili proste sisaty diry nebo nvm... kdp opet nutno dvakrat pulit podvozek....

Ruzne rozvory... Zapomente:D to je normalne fejk jak prase pratele je sice hezky ze mate takovy jakoze distancni kusy sasi ktery budto date nebo nedate ale uz Vam na krabici nenapisou ze poskladate jenom jeden rozvor... ten pro krerej je tam kardan... kdyz budete chtit kratkej tak jestli umite kolmo do 5mm kulatiny vyvrtat 2mm diru na pin tak jako jeste date ale kdyz chcete dlouhej tak smula proste... je to tuned up parts...

Auto ma dva stupne na vyber jakoze jakou chcete svetlou vysku coz jako asi dobry no... vtipny je ze kdyz jako posunete v ramenu tu tehlici vys tak vam vlastne dole vyleze ta dira jakoby navic dolu ale to je vedle kola tak jako asi zadnej problem

TEd sem slozil jedno zadni zaveseni a nejak se mi nezda... vsechno je to takovy s tema vulema docela jako tolerantni ale kdyz unasec v difu zalezu max dovnitr coz jako se stat muze bezne a unasec kola vystrcim uplne ven jakoze za zavit zatahnu a unasec se osazenim opre do loziska coz se jako taky libovolne muze stat tak polosa je jako regulerne kratka ... ! ... v max propadu se sekne i pri protaceni rukou... pripada mi jako kdyby to vedeli a do unasece patri okrouzek (dopredu zahadne nepatri) ale myslim ze ten to nespasi... vsiml sem si toho nahodou pri skladani tak ja teda doporucuju to trochu vypodlozkovat ve vodorovny poloze ma vuli i s okrouzkem....

KAroserie mi jako prijde velka jako treba pajero neni to zas nejak ze bych byl prekvapanej ze je mala.... myslim na trial by to mohl byt novy hit...

Misto motoru a reglu co cpou do kitu by mohli radsi dat loziska nebo nejaky normalni perovani...

No zkusim to nejak zprovoznit a naucit to jezdit ale jednou ho kudlicka urcite nemine:)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

A stejně si ho asi koupím... :-D Aspoň budem dopředu vědět, na co dát majzla. Ono už od pohledu je jasné, že to je klasika tamijácký konzum, vůle žádný překvapení. Prostě lepší hračka, která ale aspoň něco vydrží a jsou na to náhradní díly.
Že je potřeba koupit pro změnu rozvoru příslušnou hřídel jsem psal již u sebe - http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=tamiya-suzuki-jimny-jb23-58614-mf-01x-chassis&cisloclanku=2015070003 - 54654 krátká pohonná hřídel, 54655 dlouhá pohonná hřídel.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

Nu, moc povzbudivé to tedy není, já už to dnes málem objednal, asi ještě počkám na další pokračování recenze.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

Ano poznavam - je to tamiya. :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

:-D :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

tak sem jako moc nepokrocil...

abych teda se mozna trochu omluvil do ty poloosy patri i na druhou stranu okrouzek nasel sem dalsi sacek a ikdyz sem v manualu 3x listoval jestli to mam spravne tak sem to prehlid... takze jako uz to tam tak nejak jako pasuje liip trochu...

myslite ze je mozny ze nejaka kurva japonska se nudila a ulomila mi ze stromecku 2x telo tlumice?
JA chapu co si myslite ze sem kokot a ztratil sem to a ja si to myslel taky kdyz sem to vcera 2h hledal na nemoznych mistech a dnes sem to vsechno opakoval pricemz sem zacal uz premyslet co sem mel k veceri jestli sem to nahodou nesezral jinak proste nvm... vzdycky vylamuju jen to co stavim ale proste sem postavil dva pak neco a kdyz sem chtel ty dalsi dva tak ty tela proste nemam.. prohledal sem vsechno 3x byl sem v lednicce i mrazaku na zachode na balkone a proste je nemam... ze stromku jsou proste vylomeny ale nemam je... tak sem rovnou proste zacal improvisovat... ach jo
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

:-D Tak svoje citové problémy o sežrání tlumičů si budeš muset vyřešit sám, nás zajímá RECENZE !!!!
Sakryš, abych věděl či koupit nebo né. Mrchy jedny už zvedly cenu o 30 doláčů.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

vsak to recenzuju:D nekdo z toho vyloupil tlumice:D zitra udelam nejaky fotky kdyz nebudu moc linej....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

To by bylo aby něco nebylo když ty něco stavíš.... :lol: Ale máš to určitě po mě....já taky vždycky něco hledám a najdu to za půl roku když už to nepotřebuju....To máš z toho že to stavíš v nevybavený dílně,tady u mě by si šáhnul do krabičky a dal tam ty kovový číňany co se tu už dva roky válí.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

nasel tu tamiyacky tlumitka olejovy ale jsou trochu delsi tak sem trochu musel posunout ulozeni a vypodlozkovat je tam asi milimetr mista do stran demence proste...

Tak nejaky fotky slibeny

orig kolo v porovnani s mudslingerem
Obrázek

tady jak to krizi... na fotco to nestoji na zemi ale jako to vicko to zkrizi v moznostech pohybu ramen to je... tak az se nalozi...
Obrázek

tady brisko hezky plochy a potreboval by spis propadly... u tamiye za poslednich 10let asi modernizovali podle trendu jen otvor na beterku ze nedelaj jen oval na 6ti clanek ale aspon lipo se vejde

Obrázek

Jestli nekdo premyslim treba ze by ten podvozek dal pod Jkcko tak bude asi potrebovat podlozky a trochu prodlouzit
Obrázek

prikurtovat na zahradku a muzete vozit jako zachranej clun kdyby se puvodni auto porouchalo
Obrázek

opticky to sezere i mudslingery ale jako asi se s tim nezatoci pokud nebude hodne vysoko nebo neozelite ty lemy...

Obrázek

ulozeni serva jen tak pro inspiraci kdyby nekdo chtel si udelat to nejslozitejsi na vyrobu a obsluhu a pristup tak takhle
Obrázek

rejd jakoze takovej nic moc... na tehlicich jsou takovy dorazy tak kdyby se to trosku otrimovalo a trochu se zapodlozkovalo u poloosy tak se to trochu zlepsi... ale to asi nikdo resit nebude...

Obrázek

predni zaveseni... lze vydet na tehlici ty dabldiry na zmenu svetle vysky nyni v pozici high
Obrázek

zadni domek difu... nebo spis jako skrin.. je tam i prevody a uchyceni motoru za zadni napravou ... takova 911ctka
Obrázek

zadni zaveseni
Obrázek

posledni chvile kdy vidite kde je prisroubovany servo potom uz ho nikdy nevyndate bez puleni podvozku v obou rovinach, jeste sem ho vyndavat nepotreboval a uz me to sere:D

Obrázek

takhle normalne na ferovku se to pulii
Obrázek


Co barva.... zlata nebo cervena... nemohl sem se rozhodnout tak sem vzal obe... obe metalic.. ??
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

No tyyyy jo to je konstrukce 8-O ...ja nevim. Ja nikdy tyhle tamija srandy nemel, na CCcko by chut byla, ale stve me ze auto s ramem je jen vyfouklej obrys podvozku. Tohle je na tuhle logiku vlastne jeste horsi. To neco koncepce axial atp je proste ponekud jine. Taky za jiny prachy :mrgreen: takze takovouhle kritiku dal sirit nebudu.

No prijde mi to jako bych sel v tescu do regalu NIKKO a koupil nejaky drobet lepsi... :-D


Ale jsem zvedav, lexan kastle je na drift nebo co ... Jsou liny udelat pevnou... Co to toto.

Zajima me zda s tim pujde jezdit jinde nez pres prazek a na koberec... :YOP:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

no s nikkem to srovnavat nelze... elektronika , nahradni dily... me proste vadi ze z toho sala takovy to "aby to nejak fungovalo" kdezto z vaterry sala takovy to "tohle funguje pojdme to udelat hezky a chytre" ...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

Sorry nezlobte se na me, ale kdo zna m-kovy tamky, tak ma jasno do ceho de. A hlavne v jaky cenovy se pohybuje.

Abych pravdu rek, vůbec neresim, jak to bude jezdit. Axik to nikdy nebude, ale stejne si to poridim, proste protože se mi libi.

EDIT: když uz o tom mluvim, odkud ho mas, jestli to není tajny, ja sem cumel na tamico.
Obrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

Já našel tohle, je to z Německa, tak by to mohlo být bez cla a DPH, jestli se nemýlím
http://www.ebay.de/itm/Tamiya-1-10-RC-M ... 1612660804
bflmpsvz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Stiifii Suzuki Jimny od Tamiya

jj Tamico ...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „NON-Scale projekty“