Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Ahoj, tak nějak se chci podělit s tím v čem se teď hrabu. Mám Axial SCX10 který jsem dal holce, nastříkal na fialovo a holčičku i když ho hodně hodně chtěla nebaví s ním jezdit (ženská no), ale zbavit se ho taky nechce, tak jsem sundal lexanku a dal jí do krabice s příslibem, že když si řekne, prdnu ji zpátky aby si mohla zajezdit s princeznou Sofií. Mezitím můžu použít povozek- neřezat, nekrátit, nezužovat, prostě žádné velké akce. Takže na scale projekt to nebude, ale snažím s postavit něco co se bude podobat tomuto
Obrázek

Takže jsem vzal Bruder Mack, uřízl blatníky a dal je výše než byly a protože nemám rád, když kola čumí z blatníků, tak jsem blatníky rozšířil.
Obrázek

Zatím jsem provizorně nastrojil zbytek a zkouším jízdní vlastnosti, protože kdybych to udělal u svého prvního projektu, ušetřil bych si spoustu času.
S těmito koly se mi to zatím líbí, ale nedá se s tím jezdit.
Obrázek

S původními koly to jede jak víno, jen se to kolíbe jak kachna - baterka je zatím výš, než by bylo třeba
Obrázek

Tak baterku jsem nacpal pod kabinu před motor, elektroniku pod kapotu, nařezal a přilepil zadní blatníky a zkrátil korbu a zarovnal.
Obrázek

Obrázek

Otázka na závěr, není tu někdo z Liberce/okolí, kdo by měl chuť si třeba někde zajezdit a při té příležitosti mi poradit s nastavením (tlumiče, gumy, kola... atd)??
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Kdyz uz takhle modelaris, udelal bych to drobet duslednejc a misto tech sirokanskejch blatniku bych budku fiknul uprostred a nastavil ji do sirky. By to nevypadalo jak slune slona africkeho. Taky by to slo lepe k tomu prednimu narazniku. Nebo ho sundej a udelej misto nej nejakej jednoduchej nasazovaci co bude pasovat lip....

Otazka je zda se v tom chces tak vrtat. Pomohlo by to i tomu divnymu pohledu zboku na ram...

Mohlo by to sedet niz, kdyby se tlumice naplnily podtlakove a pruziny byly mekci/kratsi. Kastle by sedela niz a auto by do doliku pekne vysunovalo kola. Vypada to lip nez kdyz je to takhle naprcany..

Ale dobrej zamer s uni podvozkem :FINE:
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Ahoj já Ti rozumím, vrtat bych se chtěl ale nemám čas. Osobně bych to dělal na užší podvozek, protože rozšířit tu boudu i s interierem bych asi nedal - začínám.
Nárazník bude jiný, zatím jsem použil jen na testovací jízdy, protože ta bouda s kapotou nebyly uchyceny pořádně.
A čouhající rám vyřeším takto
Obrázek

Ty Bulldogy jsou stavěné na zakázku, takže si prostě postavím verzi s širokými přednímy blatníky :) Bude s tím převážně jezdit 3letý kluk, takže čím širší auto tím lepší, a pokud bych se s tím moc piplal, tak by mi bylo líto mu to dát do ruky :)
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

časem bych si přišel pro radu, jak tu kabinu rozebrat a nezničit přitom :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Ahoj, tak po delší pauze jsem se vrátil k projektu. V pauzách mezi třemi angínami, které jsem teď absolvoval jsem si hrál s umístěním baterky, pořád to nebylo ono, nemám na ni moc místa a ještě jsem řešil jak auto víc zatížit, a nakonec jsem skončil u tohoto.
Obrázek


Co jsem zatím zkoušel, tak to vyjede, sjede, boční náklony super ( v porovnání s baterií na původním místě a napříč před motorem).

Co by mě zajímalo je, zda má toto řešení nějaké nevýhody a jaké. (nemám naježděno, takže fakt nevím).
Přijde mi to trochu víc nedotáčivé - prý se to dá ovlivnit rozložením hmotnosti.
S kastlí to má skoro 4 kila - nemám v úmyslu dávat žádné závaží na nápravy ani do kol, jenom dozadu trochu vody.
Jakékoliv rady uvítám. Díky.
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

asi nevyhoda bude ta, ze ti budu tie baterky asi odhalene ked nasadis karoseriu ( budu trcat pod karoseriou ).
Do kolies by som dal zavazia, nie nejak prehnane ale nieco urcite. mas relativne vysoku ABS karoseriu+ vsetku hmotnost mas relativne vysoko.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Díky, tak baterky pořeším podobně jak to má ta žlutá verze - fotku jsem dával dříve - udělal bych tam podobné kastlíky na zakrytí baterie. Něco v tomto duchu.Obrázek

Tu boudu se snažím narvat co nejníž, už jsem oříznul i trochu masky, možná to fiknu víc a musím překopat světla. Obrázek

Oříznul jsem vepředu blatníky, aby to nepřipomínalo slona. Až pošetřím koupím nový gumy, ráfky už mám, trochu to auto ještě zůží.
Pod barákem mám takový polygon - prudká blátivá stráň prorostlá kořeny a kamenná skalka. Po tom co jsem dal ty baterie vedle rámu (mají asi 800 gramů), tak tu blátivou stráň s kořeny to auto dá úplně s přehledem, boční náklony super. Kamenná skalka - tam se to zhoršilo (to co jsem s přehledem vyjel, chce hodně hodně umu, a to ten můj tříletej nemá- zatím se bude plácat v bahně :) - asi by to chtělo váhu víc na předek.
Co mě teď trápí je znatelný torgue twist - ale tam budu muset asi polaborovat s tlumiči. A citelná nedotáčivost - na to asi bude mít rozložení váhy taky vliv, nemýlím se?? Řeší se i geometrie? Myslím sbíhavost předních kol - jestli si mám hrát s tou dlouhou tyčkou řízení co je mezi koly?
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

torqtwist ma kazdy model. Tam je rieseni niekolko: tvrdsie pruziny, tlmice do A alebo inac uchytit linky. Vaha je super na RC, an, jazd sa s tym horsie, lebo uz to nepreskoci prekazky a treba sa s tym vyhrat, ale vizera to realnejsie
kludne pokracuj dalej,ked budes mat finalnu vahu, tak sa budes zaoberat torqtwistom.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Tak na torque twist kašlu, stejně tak si vůbec nevím rady s tlumiči, budu muset pohledat jak je nastavit. Nicméně zatím jsem s tím zase v rámci možností pojezdil, a dokopal se ke světlům, nárazníku . Říkám tomu prototypy, protože nevím jak to bude fungovat, takže zpracování tomu odpovídá. Pokud se osvědčí, budu dělat načisto a z jiných materiálů - tomu nárazníku z PSH moc nevěřím, stejně tak držáku světel.
Boční náklony zatím OK.
Obrázek
Něco to taky přejede.
Obrázek

No a pokud by to náhodou na Ještěd nevyjelo, tak to bude aspoň svítit, a blikat:)
Obrázek
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Nakonec jsi moc pekne zalhal ty blatniky, k narazniku to sedi pekne, dobry :FINE:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

zacina to naberat na obratkach :FINE:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Díky chlapi, no teď mám dilema. Mám doma nápravy Yota - jsou užší, tak jsem měl v úmyslu postavit rám, dát užší kola, snížit to a už by se to více podobalo předloze v měřítku 1/12. Jen se bojím že by to bylo na úkor jízdních vlastností a průchodnosti. O víkendu s tím mladej jel Ještěd a bez problémů vyjel až nahoru a dolů. Trochu se bojím, že být to scale tak bude mít problémy větší. Takže na podvozku práci zastavím a budu se věnovat nástavbě - postupně ji předělám.
Tady pár foto z první expe.
Obrázek
Obrázek
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

yoty su len uzsie, ale takmer v nicom vyrazne nezaostavaju za hocijakou napravou. si treba stale uvedomit jednu vec, ano, je to aj o aute, co prejde, co nie, ale nejazdis trial, kde musis ist vytycenou trasou. cize si zvolis trasu ktoru das. O nicom inom to nie je. Proste na expedicak neries, ci to prejde alebo nie. Ber to tak, jazdia defendery s yota napravami, 96mm kolesa a dojdu do ciela.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Itat
Nově příchozí
Příspěvky: 59
Registrován: 31.01.2017 19:52
Bydliště: Český Dub

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

Díky za názor a za nahrávku. Já totiž toho Defendera pořídil Yotami a 96 koly. A chtěl jsem prohodit nápravy mezi Axialem a D90 ale než ty auta rozhodím, tak pojezdíme oběma a uvidíme. Mladej s tím jezdí chvilku a zatím když má na výběr ze tří tras, tak šáhne po tý nejhorší, co by s Defem neprojel, ale jinak šikula.
Za druhý teď přes léto na to stejně nebude čas - doma tři malý děcka a chci s nimi být co nejvíc venku, a dát barák dokupy, takže je to o prioritách. Aspoň se přes léto víc zorientuju v tom co se jak dá udělat :)
Axial SCX10 II Cherokee "Borůvka"
ECX Barrage "Rudoch"
Tamiya TA02SW Taisan Sportcard Porsche 911 GT2 "1996"
Tamiya TA02SW Man CAS "Hasič"
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Buldog firetruck Howe technologies Non scale.

prave Yoty maju lepsie proporcie a velkost obalu ako axial1. skor sa zaseknes s axial napravami ako s yotami. to avsak neplati o axial 2, ascender...
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „NON-Scale projekty“