Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

stiifiiho PMko aka C3

Jen tak další ProModified auto... nebo C3 .... to máte fuk...

JA sem taky pres tu zimu jako hodně koumal a vymýšlel a nakupoval... tak na přístí týden čížovo AST mám auto ktere už ted trochu jezdí mi přijde...

JAk to tak bývá tak ikdyž je to nová auto které ještě naostro nejelo už ted vim , že bych chtěl uplně něco jineho a vlastně s tim nejsem spokojený a ma to hodně chyb...

JE to první auto co sem stavěl a vymyslel jakože da se říct o začatku... už sem dělal hodně ruzných uprav a vylepšení včetně lyží místo přednich kol a stavěl sem kity pro modeláře.... ale vždycky sem vychazel z nejakého zakladu.... Ted sem vymýšlel právě ten zaklad... (ikdyž ted si uvědomuji že pod želvičkou v retzu taky byl zaklad muj) ale to je jedno.... Normálně sem podvozky stavěl aby dobře jezdili ale jako vicemene to bylo vzdycky podrizene karoserii ... prostě vzdycky to byl nějakej kompromis.. nic sem nikdy neměl potřebu hnat na max možností a vzdycky sem to chtěl mít hezký...

Tohle je trochu změna ... ikdyž to chceš mít hezky tak je to na druhém místě.. chceš prostě jen to aby to co nejlepé fungovalo...

Obrázek

Vymyslel sem si vlastní šásko , který samozřejmě je není dokonalé... nejsem žádnej leprak... ta ustipla vzpěra neměla být uštíplá ale měl se tam vejít motor... což ikdyž sem si myslel jak sem to paradně změřil... tak když to přišlo domu tak mě to hodně vyvedlo z omylu :D Taky je to hodně vysoký a ty rohy trochu pitomý ale už se stalo... Zvolil sem trochu netradični koncepci s tradiční axial převodovkou... kardan uprostřed , motor napul venku , baterka napul venku... očekávání je lepší těžiště než s baterkou za předni nápravou ikdyž asi v podelné ose sem mimo vic... težko soudit... skid je taky muj navrh... ne že by teda na tom bylo co jako těžkého navrhovat :D je to z něčeho jako delrinu... je to plast paradně tvrdej a kluzkej....
Obrázek

nápravy jsou axial s HD overdrivem a befftubes ... ikdyž to bylo těžké rozhodovaní těhlice sem zvolil mstechnology hlavně kvuli tomu , že mají svisláky v ložiskách... což vzhledem k tomu , že sem měl v planu na ně povesit batoh závaží aka knuckleweight , sem shledal jako dobrou věc... a ty původní byli už od čendy z dmoustledžendery wrajtcheera už vypotřebovaný... řízení na těhlice sem nekupoval od mstech protože sem nechtěl mit servo na kapotě ale vyrobil sem si z karbonu BTA spojovačku... je to evo dvojka už a funguje lip než sem si dokazal připustit... nejaký kroucení tam asi lehce probíhá ale použít se podle mě dá v klidu...

Dobrá věc ten karbon.. lehkej pevnej koupitelnej matroš na všechno se to dá použít v tom 2mm drží závit dá se to poměrně dobře řezat když nemáte detskej svěrák jako já ... je teda třeba dávat pozor at se to nepoškrábe ty platíčka protože pak už to neni cool ani v topu.. na to bacha..

Obrázek

závaží na těhlici byla novinka pro mě... ne , že bych nevěděl , že to existuje ale v naších končinách se to moc nenosí... jedna dirka do těhlice vyříznout závit a ten slabý kroužek jednim sroubkem (drží i tvarově na tom osazení co je na těhlici) ... protože v disku nebylo tolik místa jak sem si puvodně představoval (všechno vznikalo virtualně jen v mojí hlavě tak sem trochu musel improvizovat... ) takž takové polovičky jsou za kroužkem taky na jeden sroubek....
Obrázek

pak ješte zepředu trochu toho masa na snižení těžiště... dobrý je , že to jde myslim bez problémů s trochou snahy i na tu původní mstech těhlici... takže netřeba dalších těhlic a delších poloos... jistě že ty poloviny mohly být stejný ale stalo se :D ... je teda třeba použít rozsiřovací hexy... nemam z toho radost nelibi se mi to ale už je to tak a nic chytřejšího sem nevymyslel... lze si všimnout záklonu kardanu přesto je záklon rejdoveho čepu zachován... neni to nic extremního ale ta moznost s tím pootočit tam je vždy...

Obrázek

Zadek sem nechtěl zatěžovat... takže neni ani beeftubes a zavaží víceméně aby se neřeklo... ručně vypilovanej kužel na origo nohavici , dirka , závit a zajištěno červíkem...

Obrázek

Kola jsou axial beadloky s vykuchanym vnitřkem ... v předu je unašeč z RC4WD disku vzadu nejakej z číny...

Obrázek

disky jsou taky vlastní návrh... ikdyž jako vim , že to nic neznamená že k mašině sem si sám nestoupnul a umim jen nakupovat ale co už... alfa romeo style...

Obrázek

Má to jednu výhodu když to brousí tak je to parádně průhledný 8)


Obrázek

Naviják KATONI jaxvině zavěšený tak nízko jak kardan MIP dovoli ... je asi lepsi si kardany vyrobit doma, vo to nic... ale ja radsi nakoupil... jasně že ty rohy toho šáska tam nejsou uplně jako prakticky...

Obrázek

elektricky mam regl HolmesHobbies , tekin nebyl v evropě nějak dostupnej a tohle je navic vodotěsný.... motor traxxas 12T... servo mam HD takže Hodně Dobrý má 15kg a jakože mi přijde , že uplně stačí , ale trochu sem podlehnul tlaku poslední výplaty co přišla a pořídil moje první značkový servo... takže savox pojedu.... tomu všemu velí Flysky :D kabely mam v planu dát samozřejmě do černý smrštovačky at to mam v topu...

Kastle italiano hilux extreme... to extreme znamená , že to je extreme doprasený ty kastle :D ale je to jen kryt no :D v barvě bude během týdne

Obrázek

tady treningova kastle s moji streetkou

Obrázek

tohle sem chtel uz dlouho vyfotit... trvalo mi to asi jen 5minut vzhledem k tomu kluzkemu skidu

Obrázek

a na to že to byl totální tipsport jak rozhodit baterku a ten motor do stran tak musim říct , že trefa ....

Obrázek

Díky každému kdo poradil , poslal , koupil , připravil , kritizoval , pomohl , sral , motivoval....
Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: stiifiiho PMko aka C3

Stifajz já myslím že to bude fungovat :FINE: ten motor do boku, už mě taky napad ale neměl jsem to nikdy kde použít
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stiifiiho PMko aka C3

Hmmmmmmmmm


Teziste se povedlo

Karbon je leckde, libinse mi treba ten hyperdrzak k zajisteni baterky. I tvarem i materialem diktuje.

Kola sou bozi

Ty najezdovy rohy na sasku jsou k pozastaveni (takhle teoreticky z vobrazku), z jedny strany bydli baterka... Tezko rict conby si s tim mohl delat

Uriznout..? Nebo tam pridat nejaky karbonovy skid pomocnicky..

Ano ano ano a už je to tady, už to jede, už se to roztáčí. Je to fajn? Je to fajn. Je to fajn.

Jedu dál stále s tebou
Víme kam cesty vedou
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový

Príma den se nám dělá
Nálada prostě skvělá
Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn fajnový
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: stiifiiho PMko aka C3

To nebude fungovat...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: stiifiiho PMko aka C3

Stiffiku tys teda tvrde nazbrojil.. :tleskam:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: stiifiiho PMko aka C3

Zajimavé je , že ten držák baterky se libi už třetímu člověku... je to spojovačka přepulena první evoluce...

Nefungovalo to... ale vyměnil sem motor gt550 za traxxas 12T , a trochu poladil vlozky... netušim co panove od pitbulu chtěli říct těma originálníma vložkama co jsou v gumach.... bylo to tvrdé , že by to neumáčkl ani 5kg těžky defender... , trochu sem pochyboval jestli overdrive převod je uplně dobrá věc , pořídil sem to maximum a na poprvé me to trochu otravilo... začlo to fungoval až s motorem co má dobrej výkon...

po výměně motoru a vložek je to uplně jiné auto ... konečně jde vidět alespon trochu , že ty čoklové koušou.....

Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: stiifiiho PMko aka C3

Trochu sem tu na to moje auto zapomel a je to skoda.... s autem uz probehla po dvou sezonach rozlucka a tak jak bylo uz nikdy nebude.... Da se rict ze se docela darilo na aute sem vlastne nevymenil jedinou vec tak jak sem to poskladal tak to jezdilo a neco i vyhravalo , umrel jeden motor , obcas se povolil kardan nebo kolo ale jinak bez zavad vicemene... jen par fotek dam a pak navazu plynule na stavbu a vyvoj noveho zavodaku protoze vyvoj prave probiha...

treba tady sem vyhral , ikdyz mi v zavode upadlo dvakrat kolo... a jako jediny auto ze zavodniho pole bylo na konci zavodu plne fukcni ikdyz kastle byla na kasi
Obrázek

tady sem vyhral terracros v italii , a poridil si nejaky fotky bez obleceni
Obrázek

tady sem taky neco vyhral
Obrázek

a tady asi taky
Obrázek

tady sem to mel spinavy
Obrázek

#kostalnavzdydruhej
Obrázek

tady sem vyhral titul nejlepsiho modelare a jezdce a obecne cloveka za sezonu 2018 v ceske republice v kralovske kategorii mezi tvrdou konkurenci a kostal byl druhej nejlepsi modelar a jezdec a obecne clovek za sezonu 2018 v ceske republice v kralovske kategorii mezi tvrdou konkurenci a leprak byl treti nejlepsi modelar a jezdec a obecne clovek za sezonu 2018 v ceske republice v kralovske kategorii mezi tvrdou konkurenci...
Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
skabry22
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 22.05.2013 12:53
Bydliště: Okres Č.K.

Re: stiifiiho PMko aka C3

Stando, ty nikdy nezklameš těma komentářema. Opět pobavil :-D
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: stiifiiho PMko aka C3

Koukam ze Vam to tady nestoji ani za reakci jak sem skvelej tak dam pokracovani vyvoje novyho zavodaka Pro-modified nebo jako evropska C3...

Rad bych kdyby se tu rozebehla nejaka plodna diskuze nad koncepci podvozku a pouzitych komponentu tak to dam postupne at to neni uplne ranec informaci...

Servo pozice
Rozhodnuti o umisteni serva rizeni sem prehodnocoval nekolikrat denne a nekolikrat denne sem byl presdvedcenej ze za napravou , pak na sasi , a pak zas na naprave , vyzkousel sem vsechno a nakonec sem zvolil prekvapive servo na naprave:D za napravou to bylo super servo bylo nizko nicemu neprekazelo a vypadalo to super kompaktne ale spojovacka musela byt ve predu a ta geometrie rizeni byla uplne spatne coz sem jako vyhodnotil ze nechci , nepotrebuju mit nejvetsi rejd na svete auto ma dig a prave proto sem vyhodnotil ze ta geometrie je hodne dulezita aby obe kola pri zabrzdenem zadku hrabala kam maji a ne vlastne proti sobe, takze sem ty hodiny kdy sem to vyrabel hodil z okna 8)

....vzhledem k tomu ze sem nechtel 4link protoze sem chtel mit na jedne strane misto jednoho linku baterku sem vedel ze budu delat zaveseni s panhardkou , a kdyz je servo na naprave tak se panhardka dela blbe takze sem se rozhodl ze do sasi... servo krasne mezi savle nad napravu a zase to vypadalo strasne dobre kompaktne nemusel sem resit ze se tam mezi savlema hejbe servo a nemuzu k nemu nic dat a tak , krasne pod servo panhardka naladil sem to k dokonalosti ze pri propruzeni az dolu mi servo priklaplo panhardku k naprave , spojovacka za napravou... nadhera... jenze sem dostal strach z toho ze to nedokazu udelat tak tuhy aby to bylo spolehlive... prece jenom vim ze ikdyz bylo servo na naprave kde vlasne je v drzaku primo nasroubovanym na naprave a presto se to ruzne kroutilo kdyz to bylo v tahu , kdyz to tahlo do dorazu a tak.. a ted sem si predstavil ze celou tuhle pricnou silu ze serva ktere je na sasi bych musel poslat na kola pres prave tu panhardku... takze pri zatoceni by se servo oprelo do saska ktery uhne , drzaku na sasku , drzaku na naprave kloubku na
panhardce a pak az do tehlice ... a usoudil sem ze to nedokazu udelat tak tuhy abych vyloucil tu moznost ze pri zatoceni misto otoceni kol ohnu vsechny tyhle veci co stoji mezi servem a tehlici... tak sem ty hodiny vyvoje hodil do kose a dal servo zpatky na napravu kde bylo 8)

...tam byl trochu problem jak tam dostanu tu tyc kdyz bude na naprave takovej batoh , chvili sem spekuloval a pak sem udelal takovej trochu ne moc dobre vypadajici ale snad fungujici kompromis aby se tam vlezlo servo na naprave panhardka a spojovacka vzadu... napravu sem natocil hruskou nahoru abych servo dostal trochu dopredu takze vypada ze trochu pada na hubu , tim sem ziskal trochu vic mista za servem takze panhardka je vedene temer nad napravou hned za servem , zaroven sem dostal vys drzak tlumice a linku takze kola uz tolik v rejdu nejdou do tlumicu , tim sem samozrejme zabil zaklon rejdoveho cepu takze sem pootocil Ccka na nesmysl abych to vykompenzoval a abych tohle zas fixnul sem trochu ohnul spojovacku... ten link jakoze antiwrap sem dokazal vyvest v podstate mimo sasi...

Ten benefit z toho jebani je ze od napravy k prevodovce nemam v sasku nic krom spodnich linku a kardanu takze s baterkou a navijakem a elektronikou muzu jit podstatne niz nez kdyby tam byli horni linky... jestli to je chytej nebo blbej napad ukaze cas....

Tady je videt jak to servo je nakloneny dopredu mirne a drzak panhardky kterej je zatim provizorni prijde tam neco masivnejsiho aspon teda tomu verim :D
Obrázek

Tady je krasne videt nakloneny servo , vyvod kardanu lehce nahoru , brutalne zakloneny Ccka , spojovacka za napravou...
Obrázek

drzak panhardky na sasi (hodne provizorni) , na druhe strane napravy antiwrap link vedeny mimo sasi , drzak na napravu se pak vymysli trochu niz , misto tam je.. momentalne do nej narazi panh. pri propruzeni...
Obrázek

Pokud by mel otazky pripadne komentar k provedeni budu rad , dost dobre se muze stat ze se na to nekdo koukne a rekne si ty vole vzdyt to takhle nemuzes mit protoze .... neco se pojebe a tak... dalsi report z vyvoje priste...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: stiifiiho PMko aka C3

:-( Rádi bychom diskutovali, ale když tomu nerozumíme :NO:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: stiifiiho PMko aka C3

Milan pobavil. Sem cet ten stiffiho poslední příspěvek a rikal sem si, ze od tech dob, co sem modelaril se toho nejak moc zmenilo a zkomplikovalo a ze uz tomu nerozumim. Pak zaroluju dolu a tam Milan pise, ze tomu nerozumi…
Fakt si me potesil. :-D

PS: to trio tech nej modelaru je podfuck, fsechno to bylo uplaceny, nic jim neverte... :NO:
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stiifiiho PMko aka C3

20 minut mzouram do tech tmavych obrazku a snazim se nekolikrat ctene pasaze spojit s tim, co vidim.

Treba u toho kolizniho drzaku jakehosi tretiho bodu jsem si mylne myslel ze vim o cem je rec a az kdyz jsem mel na popisovane misto vice kandidatu na fotkach tak jsem to asi rozklicoval :-D

Jak neco jednoduchyho jde udelat takhle slozite. Nase pani profesorka matematiky vzdycky koukala na neuveritelny zapisy rovnic nas studentu a rikala "to je jak dyz des na zahradku buldozerem" a dycky toho pulku pokratila a najednou to slo.

Aby to nebyl i tvuj pripad :-D

... ten antiwrap bys mohl az vepredu elegantne ohnout a prichytit pod servem na klasika drzaku, ne..? Pripadne si vice do strany pomoct delsim sroubem.. to ti koukam neni cizi :mrgreen: :oops:


Za nejvic epesni detail povazuju prodlouzeni tehlice ke stouchacce. 3 ruzne umistene diry tomu davaji precizni uhel, k videni je vsechno, nezapustena zapustna hlava, kulata hlava ba i matka... prvek samotny je obrobeny s viditelnou laskou.

Neuveritelny.

Je to treba zapojit a vyprubovat, jinak se nic nevi :mrgreen: :idea:
Uživatelský avatar
lucky luky
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 30.09.2012 19:28
Bydliště: Niemes

Re: stiifiiho PMko aka C3

Stando oni tomu nerozuměj máš to epes grádes :FINE: .... takový po svým!!! Já bohužel nepokračuju zasekl jsem na na balíku z USA kterej obíhá asi celou zeměkouly!!!!! :-(
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: stiifiiho PMko aka C3

Ty Miro jeste malo ses koukal chapu ze to neni nejlepsi kvalita fotek ale i tak...

Antiwrap mam na strane protoze chci mit prave to misto tam kde bude baterka a navijak... to by nemelo smysl vest pak antiwrap do prostred...

a prodlouzeni tehlice ke stouchacce? Predpokladam ze nazvoslovi si takhle hrube nepletes snad vidis z fotek kde je tehlice a to "prodlouzeni tehlice ke stouchacce" to je prodlozeni drzaku ne tehlice , ale drzaku na naprave (puvodne je to drzak prevodovky v TFII :D) a ne ke stouchacce , ale k panhardce ... proc by "stouchacka" vedla za servo....?

A k tomu provedeni :lol: Je to jen prototyp beru srouby ktery se vali na stole na delku nehledim taky vsude pouzivam matky bez jisteni aby to slo vytocit rukou kdyz to nekoliksetkrat sundavam a zkousim co tam bude pasovat , ten laskyplne obrobeny prvek je cast minuleho sasi :lol:

JAko slozite , v podstate tam neni nic slozitejsiho jen je to jinej system uchyceni , 4link a baterka za napravou je prece uz trochu nuda...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: stiifiiho PMko aka C3

Ano ano uz to vidim. Samozrejme. Ja na to nahlizel opravdu spatne. Sem se do toho zamotal. Pak jsem to prisoudil este spojovacce ale ta je daleko pod tim :-D ano ano

.. s tim uchycenim antiwrapu sem myslel ze bys ji tam naraficil stale mimo ram, ale zpod serva ze schovaneho drzaku hornich linku vytrcenym sroubem doleva ji nasel lepsi misto pro kloubek, pekne naprasaka mezi dve matky nakonec toho sroubu a treba by sla navohybat mimo kolizni drahu s tou panhartkou. Nebo vyuzit servoplato a nejak ji spendlit k nemu..

Ale to chce mit v ruce a vrtet s tim, to prave jiste vidis lepe.

Zpět na „NON-Scale projekty“