Uživatelský avatar
vašek58
Nově příchozí
Příspěvky: 17
Registrován: 27.10.2013 21:01

NIMR Ajban 440A

Ahoj, v listopadu 2017 jsem na netu našel odkaz, že se firma VOP Šenov u Nového Jičína podílí na výrobě, mimo jiné,obrněného vozidla NIMR Ajban 440A.Toto vozidlo mě zaujalo natolik, že jsem si ho rozhodl vyrobit. Hledal jsem podklady na výrobu a našel : Tv Prima, Autosalon Nimr Ajban 440A, kde toto auto komentoval výborný komentátor Martin Smolík, který koncem roku náhle zemřel. Viděl jsem toto video xx krát abych získal podklady ke stavbě. Po dokončení modelu jsem video s modelem odeslal na firmu VOP do Šenova s prosbou o foto modelu s originálem. Firma obratem odpověděla kladně a já si domluvil focení na pátek 26.1.2018 kdy jsem jel slavit narozeny ke kamarádovi do Budišova nad Budišovkou. Chlapi z marketingu si mě na vrátnici vyzvedli a šli jsme do haly, kde se vyrábí Ajban. Po cestě si vyzkoušeli sami jak model jede a působily pozdvižení, jaký to Ajbánek jede. V hale už čekal řidič, nasedl jsem si a jeli až na konec firmy fotit. Jízda, super zážitek, ve skutečnosti je to opravdu kolos. Ještě mě požádali zda bych jim nastříkal jejich model 1:16 do barvy AČR. Tak skončil příběh stavby další karoserie na mého Axiála. Pod odkazem videa je odkaz na obrázky ahoj Vašek58

https://www.youtube.com/watch?v=pT8angQU7ng

foto modelu

http://vaclav20.rajce.idnes.cz/NIMR_Ajb ... _6.1.2018/


Vašek58
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: NIMR Ajban 440A

pekna praca
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: NIMR Ajban 440A

8o Tak to smekám, jseš borec :OK:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: NIMR Ajban 440A

Vašku :hura: Normálně bych se nestyděl si říct firmě VOP Šenov u Nového Jičína o nějaké prachy za prezentaci. Dát tam jinej světelnej modul, může to z fleku do Iráku, Sýrie, ...
Nádhera. :hura: :hura:
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: NIMR Ajban 440A

Ja si nevodpustim zminit ty tuhy napravy :-[ doba pokrocila a kdyz si vybiras predlohu a jdes do toho takhle po hlave tak je skoda tu maketovost pokazit nakym axyjálem. Vidim, ze to ma nezavisly, a stejne jako H1 to jde resit :FINE:


Coz ale nikterak nemeni paradni praci na kasti. I jsi trefil vsecky ty zeleny pruhy na tom, parada. Fotky s predlohou dobry :FINE: detaily jako ten identickej najezdovej plech pod naraznikem atd jsou bezva :FINE:
Uživatelský avatar
george_m
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 28.12.2014 13:23
Bydliště: Chomutov

Re: NIMR Ajban 440A

Moc hezký model. :OK:

Zpět na „NON-Scale projekty“