Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

Čína dodává .... zrovna nedávno ( cca 10 dní ) mi došel balíček s několika typy diferencíálů ( potřebuju kuželová ozubená kolečka na úhlový převod do modelu závěsného motoru za loď ) a dá se tam vybrat z několika velikostí - od malých pro modely 1:18 až po desetiny - jak samotná ozubená kola, tak celé sestavy diferenciálů.
https://www.aliexpress.com/af/RC-difere ... 0410084549
Na ty regulátory se podívám - nedávno si vybíral kamarád do onroadu 1:10. Jinak jsem zkoušel regulátory bez senzorů a také se dají použít. Už ten rozjezd je docela plynulý, skoro jak u stejnosměrných regulátorů. Konkrétní typ ale zatím neznám, nezkoušel jsem to. Nicméně autíčkové regulátory používá v remošu Liberk a jsou slušné, jen pro tak velké auto slabé ( 35A ). Ale určitě se dají koupit silnější.
Do aut jsem zatím stříďáky nedával, do lodí už jsou natolik schopné, že i minimální otáčky vyhovují.
https://www.aliexpress.com/af/rc-car-es ... 0410084551
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nový Defík

U autíčkových střídáků koukat po 4 - 7mi polovým motoru.
A nemusí bejt ani senzorovej,rozjezdy o dost plynulejší jak 3polový.
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Nový Defík

Brzo budu nějakou variantu defíka objednávat, nejspíš vyhraje 110 :OK:
nebo připravujete ještě nějaké jiné auto? :)

Ještě koukám - z čeho poskládám 110 pickup?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

Bude brzo v nabídce. A prý ještě něco jiného ...
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: Nový Defík

už aby byl :D :OK:
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Nový Defík

Objevily se další docela hezké kousky...
Foto před stavbou – při čekání na elektroniku z číny se vše stihlo vytisknout naráz :o
Obrázek

Tady je výsledné auto:
Obrázek
Obrázek

A nebo tento, to je opravdu "mazel":
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tady je zase hezká souprava s vlekem, samozřejmě 3d tištěným:
Obrázek

A ještě detail tištěné zahrádky a výbavy:
Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

A co ty nedotažené šrouby na pantu zadních dveří na poslední fotce ?? To si fakt dovolujete vyfotit a prezentovat takovou nedokonalost ? :-D :-D
A ten zadní stěrač na tom pletivu je taky nějak tak zbytečný. :-D
Ale jinak je to nádhera ! :FINE: :hura: :hura:

Karosérie jsou přebroušené a nastříkané ? Ten povrch vypadá velice dobře, jako by to ani nebylo tištěné.
Ondra 3dsets
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 13.11.2018 15:48

Re: Nový Defík

Borik píše: 01.06.2020 14:56 A co ty nedotažené šrouby na pantu zadních dveří na poslední fotce ?? To si fakt dovolujete vyfotit a prezentovat takovou nedokonalost ? :-D :-D
A ten zadní stěrač na tom pletivu je taky nějak tak zbytečný. :-D
Ale jinak je to nádhera ! :FINE: :hura: :hura:

Karosérie jsou přebroušené a nastříkané ? Ten povrch vypadá velice dobře, jako by to ani nebylo tištěné.
Jsou to auta lidí co to postavili, né naše, takže za chybějící šroubky a nadbytečné stěrače nebereme žádnou zodpovědnost :NO: :OK:

Většina stříkaná myslím není – podvrchovou strukturu fotky hodně skryjí. Co dost pomáhá, je nástřik matným sprejem – pak se povrch prostě neleskne a je to ok. Nicméně, většina lidí s auty dělá dost divoké "prasárny" a na nějaký pracný lakování se... :wink: Je to jako stříkat sprejem třeba papírovou vystřihovánku – jde to, ale nedělá se to. Po vytmelení a nalakování totiž není poznat že je to vytištěné na 3d tiskárně a za to by se pak někteří i styděli – pak to vypadá že si ten model koupili hotový a nevytiskli na vlastní mašince :-D
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

Tak jsem včera koupil dlouhého defíka a začal tisknout. Stálo mě to hodně nervů, protože prokousat se první vrstvou na podložce je dost horor. Několikrát se stalo ( konkrétně 7x ), že se při první vrstvě objevil nějaký defekt - tiskárna nezvládla třeba perimetry u kolečka, někdy kousek rovného úseku ... prostě vždy něco malého, co by ale komplikovalo další tisk. Proto vždy zrušení tisku, odloupnutí těch začátečních kousků, vyčištění podložky, přetření acetonem ... no prostě zápřah na nervy. nakonec jsem se rozhodl, že nebudu tisknout vše najednou ( celou předpřipravenou sadu dílů ), ale jen po jednotlivých větších dílech. Pak už to šlo lépe, pravděpodobnost nějakého defektu je pak menší. Jakmile se povede první vrstva, dál je to pak už v pohodě a problémy už nebývají.
Tomu tisku jsem se přizpůsobil, jako při dřívějším braní antibiotik: zavedení tisku, pohlídání první vrstvy ( někdy i dvou vrstev ) a nastavení budíku na konec tisku, abych mohl pokračovat dál. Někdy je to hlídání první vrstvy docela náročné - zrovna dnes to vyšlo na druhou hodinu v noci a ten tisk první vrstvy trval přes 40 minut. Tak jsem na to čučel skoro hodinu a půl a pak šel spát. A ráno čekání na konec tisku, nastavení dalších dílů a po kontrole první vrstvy přes 4 hodiny volna ... Je to řehole, tisknout autíčko ! ;-)
Ale zatím mě to baví !! :FINE:
Uživatelský avatar
Juraj P
Nově příchozí
Příspěvky: 82
Registrován: 19.04.2015 16:17
Bydliště: Košice - Terasa

Re: Nový Defík

to poznám, tiež ho mám 2x vytlačeného. PLA bez problémov, len PETG som musel nastavovať.
Chevy Stepside Axial, Axial Wraith 1.9, D90 mex, Ford Bronco trx4.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nový Defík

To ty dvě hodiny čumění stravim radši s pshckem a lepidlem v ruce.

Až budeme mít všichni nadupanyho prusu co tiskne bez dohledu, pak OK, ale když u toho sedíš, to ne :-D

To je voda na můj mlejn :hura:


3D tiskárna má podle mě smysl až tehdy, co tam strcis nějakej starej svetr, ono ho to rozebere na protony elektrony neutrony a sestaví to potřebné prvky (železo, polymery...) a když bude tryska natolik přesná že spolehlivě usadí elektrony na orbitech tak na to nebudeš muset čumět a uděláš si třeba 1:10 se spalovákem a hliníkovou kastlí jen to hvizdne. A nebudeš na to muset čučet.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

Tak nemusím na to čučet, to je pravda. Ale pokud se podělá něco od začátku, tak je lepší to pohlídat, zastavit a začít znovu. Když po několika hodinách přijdeš k tomu a uvidíš velké klubko zničeného filamentu, tak si to příště rozmyslíš.
Také nejsem zastáncem 3D tisku za každou cenu ( hlavně se mi nechce učit 3D program ), ale když se k tomu přistoupí rozumně, tak je to výhoda. Třeba jsem dlouho přemýšlel, jak udělat na loď schody z perforovaného - žebrového plechu. A pomocí 3D tisku to jde nádherně, udéláš spoustu stejných stupňů a vypadá to parádně - a přitom udělat to na koleně je pořádná fuška - hlavně, aby byly stejné. Stejně tak okénka do lodi - udělat jedno není problém, udělat jich 20 stejných už problém je. Nebo jsem si nakreslil kotevní naviják na malý motor s převodovkou a protože se to bude hodit i kamarádům, tak jich vytisknu několik a aspoň tak někomu udělám radost. Vyrábět je na koleně by stálo mnohem víc času. A takových případů jsou spousty. Hlavně na ty doplňky je to docela přínosné.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Nový Defík

Mira píše: 04.07.2020 9:53
Až budeme mít všichni nadupanyho prusu co tiskne bez dohledu....
Tak to než Průša tiskárnu tak to radši Rebel 2 tiskárnu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nový Defík

Já si na Průšu nemůžu stěžovat - tiskne to parádně, je to velice tiché, takže klidně můžu tisknout i v noci. Že jsem měl problémy s první vrstvou byla částečně i moje chyba - před tím jsem tisknul s filamentem od Průši, teď jsem přešel na Filamentum. I když se to nezdá, tak i rozdíl pár stupňů dělá hodně a jakmile jsem snížil teplotu, bylo to o mnoho lepší. Takže se teď musím víc zaměřit na vlastnosti a výrobce filamentu. Častý je názor, že firma Filamentum dělá opravdu kvalitní materiál a i když je trochu dražší, tak se vyplatí - nejsou s tím problémy, barvy jsou stálé a materiál časem tolik nekřehne.
Ale porovnávat nemůžu - Rebela ani další dost rozšířené značky neznám.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Nový Defík

Mluvil jsem s kolegou Sakul a to je zkušený tiskař a slaboproudař a vystřídal větší množství tiskáren a jeho názor na uvedenou firmu s filementem je totožný jako tvůj.
Je to velice kvalitní materiál, mírně dražší ale tiskne skvělé. Takže stebou souhlasím. Sakula a jeho práce v tisku si velice vážím a často mi pomohl v důležitých věcech. Proto jeho zkušenostem a názorům věřím. Proto souhlasím i s tebou co píšeš. :OK:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:

Zpět na „NON-Scale projekty“