tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

Jaký je "ideální" poměr rozvor/rozchod?

Ahoj crawleři, rád bych vás poprosil o radu. Koupil jsem pro syna k narozeninám auto Duratrax Cliff Climber, čímž jsem po buggy a silniční placce doplnil naši RC rodinku. Jelikož syn touží mít z auta náklaďák budu mu vyrábět kabinu s korbou (NON SCALE). "Bohužel" má Druratrax malý malý rozvor (235mm) vůči rozchodu (195mm). Auto je v půdoryse spíš takový čtverec než obdelník. Je to sice z části výhodnější pro průchod terénem, ale nehodí se mi to na stavbu kastličky protože by auto nemělo skoro žádnou korbu. Proto jsem se rozhodl postavit si nový rám podvozku (vypálit bočnice laserem) a auto natáhnout. Jen nevím o kolik? Takže otázka na Vás : Existuje nějaký "ideální" poměr rozvor/rozchod samozřejmě při zachování původního rozchodu (195mm)? Třeba SCX 10 má 315mm/190mm. Díky za rady.
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Vetsinou se to neresi podle idealniho pomeru, ale podle budky, kterou pouzijes.

Samozrejme sve vyhody maji i kratka auta i dlouha auta.
Obrázek
tpk
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.11.2010 0:00

Jj, rozumím. Já na to jdu z druhé strany. Protože se opravdu bude jednat o NON SCALE tak je mi velikost rozvoru vzásadě jedno. Budu mít budku a korbu home made takže rozměry si upravím až podle podvozku. Teď mě zajímalo, jestli existuje nějaké pravidlo jak to udělat co "nejlíp". Je mi jasné že každá varianta má své výhody a já bych chtěl udělat nějaký kompromis. Pokud bych v budoucnu stavěl SCALE budku tak si nechám vyrobit nový rám.

2MikeP: v profilu máš uveden jak SCX tak Duratraxe takže máš zřejmě zkušenost s oběma. Co bys mi doporučil ty? Spíš delší auto jako SCX případně něco mezi SCX a Duratraxem a nebo oželet korbu a nechat krátký tovární podvozek Duratraxe. Prostě chci postavit podvozek který bude pěkně jezdit a tomu pak upravit budku.

Zpět na „NON-Scale projekty“