Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

Další pokrok - naviják, podběhy, tlumiče, motor, přední rám
http://gecko-x.rajce.idnes.cz/expedice_ ... .09_01.jpg
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

Asi jsem nevymyslel nic nového, ale přemýšlel jsem, jak rozjet naviják s rádiem s 3. kanálem jen ON - OFF. A napadlo mě toto: na 3. kanál napojím jednoduchý rc spínač, třeba ten, co se tady na fóru řešil kolem 100 kč na ledky, ale místo diod tam napojím relátko, která mi bude přepínat napájení (+) a signál mezi servem řízení a navijákem (ze serva). Takže by to fungovalo na volant - buď řídím nebo tahám. Je to srozumitelné? Co si o tom myslíte?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: ta03 a pajero evo dakar

Myslíme si, že si opravdu nevymyslel nic nového. Tahle varianta se tu už řešila. Osobně si myslím, že je by bylo lepší dát servo - táhlo - vypínač jako tlačítko a fungovalo by to tak, že zmáčkneš - odvíjí - zmáčkneš - stojí - zmáčkneš - navíjí... a takhle furt dokola, prostě jako když mačkáš to tlačítko na regulátorku navijáku :-) a teď jsem si uvědomil, že máš naviják ze serva, tudíž moje rozsáhlé slohové cvičení je asi k ničemu. Ale možná se dá ten piko réglik koupit, ne?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

to jsme si asi nerozumněli, já tím mojim řešením bych nemusel řešit nic mechanickýho, poruchovýho. A reglem to nepujde, mám ON - OFF 3. kanál. (LRP C3 STX). Proto to relé, které mi přepíná, co budu ovládat proporcionálním kanálem(volantem).

salvatore píše:Myslíme si, že si opravdu nevymyslel nic nového. Tahle varianta se tu už řešila. Osobně si myslím, že je by bylo lepší dát servo - táhlo - vypínač jako tlačítko a fungovalo by to tak, že zmáčkneš - odvíjí - zmáčkneš - stojí - zmáčkneš - navíjí... a takhle furt dokola, prostě jako když mačkáš to tlačítko na regulátorku navijáku :-) a teď jsem si uvědomil, že máš naviják ze serva, tudíž moje rozsáhlé slohové cvičení je asi k ničemu. Ale možná se dá ten piko réglik koupit, ne?
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

Takže s největší pravděpodobností tento projekt ukončím, jelikoš po několika testech jsem došel k názoru, že je to příliš rychlé a slabé. Poslední možností (když opomenu nahrazení motoru 4-stovkou s převodovkou třeba od 6íly za 800) je nasazení minimálního použitelného pastorku s 12 zuby. Pak by to bylo o 20% pomalejší a silnější, ale mám strach, že to bude málo. Převodový poměr by byl 1/9,98 a to je myslím málo. Třeba CC01 má myslím kolem 1/19. Takže jsem se rozhodl pokusit se postavit úplně něco (pro mě) nového. Nápravy T-Rex nebo axial, asi listové pružiny, rám nechám vypálit c ocelového plechu....No uvidím, zatím zas začínám čerpat informace a inspiraci - hlavně tady na fóru. Kdyby měl někdo zájem o boudu nebo podvozek, je na marketu.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

vse je jinak, Zitra mi dorazi Dingo v Kitu, takze zacnu stavet, at muzu co nejdriv mezi vas :-]
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ta03 a pajero evo dakar

S tím se počítalo že nás neopustíš a boudu použiješ z Pajera?
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ta03 a pajero evo dakar

Nee, bouda šla taky do světa,měla krátký rozvor jen 257 mm a nebyla moc expediční, zatím asi zůstanu u dinga. Zvažuju koupi F150, ale je to slabší s financema - dost jsem se vyšťavil koupí kitu. Mohl jsem aj ušetřit, jen bych musel dlouho čekat, je furt nedostupný. Tak jsem to koupil za plnou a né zrovna lidovou cenu :-(
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ta03 a pajero evo dakar

boudu postavíš s PSH nebo z něčeho podobnýho a než ji postavíš budeš jezdit s Dingem to je normálka taky tím procházím :-D tak spoustu času a nadšení při stavbě :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/

Zpět na „NON-Scale projekty“