Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Moderátoři: minotaur, Kuba93, mrak03

Odpovědět
rotruck
Píšu hodně

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Příspěvek od rotruck » ned kvě 05, 2019 10:22 pm

RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

valajda
Nově příchozí

Příspěvek od valajda » úte kvě 14, 2019 10:58 am

Zdravím, koupil jsem zánovní (jen poskládané) CCčko. Jelikož jsem v autech nový, potřeboval bych trochu poradit co a jak, abych se vyhnul problémům. :-[

Mazání
Našel jsem tento příspěvek
rotruck píše:
pon říj 24, 2016 8:15 am
Já jsem přijal názor zkušených Rally jezdců a na TL-ku jsem plastová kola nikdy nemazal , aby se na mazivo zbytečně nechytal prach a písek pokud by se tam dostal. Žádný problém z nemazání jsem nikdy nezaregistroval. Jestli je na TL použitý plast stejný jako na CC-čku netuším . V současné době na novém autě používám suché teflonové mazivo.
Podvozek je osazený plast.ložisky, takže budu měnit za kuličková a při tom projdu vše. Teď to vypadá, že je mazivo všude dle návodu, můžete doporučit, kam nedávat nebo kam dávat něco jiného?

- převody u motoru
- diferenciály / zadní osa
- uložení psích kostí (tam se bordel asi bude chytat)

Případné odkazy na teflonové mazivo uvítám.

Vůle
Vůle v řízení a její odstranění je pospano ve fóru jasně.

Dále mě zarazila axiální vůle na osách předních kol. Možná přijdu na to, že u psích kostí chybí o-kroužky. Četl jsem, že někdo dává na obě strany. Nebo může být zádrhel jinde?!

A pak celá zadní náprava má drobnou axiální vůli. Možná je to dáno vůlí v setových kulových čepech. Nebo zase něco jiného? Když předělám na 4link, zmizí to?

Díky všem
Naposledy upravil(a) valajda dne úte kvě 14, 2019 11:02 am, celkem upraveno 1 x.

valajda
Nově příchozí

Příspěvek od valajda » úte kvě 14, 2019 10:59 am

...dvojitě odesláno...

PAVIK
Nově příchozí

Příspěvek od PAVIK » úte kvě 14, 2019 12:30 pm

Ahoj, až uděláš nové uchycení zadní nápravy (4-link), bude to v pořádku. Záleží na použitých kloubcích, já tam mám MP jet a dobré. Mazání zase tak moc neřeším. Co je zavřené, tam vazelínu na převody, je dobré máznout i styčné plochy a po sešroubování vytlačené přebytky setřít - funguje to pak do jisté míry jako těsnění proti prachu a vodě. Na výstupy hřídelí pro kardan jsem osadil navíc gumové O kroužky, které k tomu domku nepustí po hřídelce bordel, to se zatím osvědčilo. Klouby poloos mažu sprejem na motocyklové řetězy a po každé delší jízdě to prostříknu čističem na řetězy a zase znovu máznu (kapalná část se odpaří a zůstává suchá, která skoro nelepí). Vazelínu do poloos nedávej, ta funguje jak lepidlo na nečistoty. Nejsem úplně příznivcem specializovaných mazacích prostředků na modely, přijde mi to jen jako přebal už existujících klasických mazadel a tahání peněz ze zákazníka.
Mitsubishi Pajero - CC01

valajda
Nově příchozí

Příspěvek od valajda » úte kvě 14, 2019 12:42 pm

PAVIK píše:
úte kvě 14, 2019 12:30 pm
Ahoj, až uděláš nové uchycení zadní nápravy (4-link), bude to v pořádku. ... Nejsem úplně příznivcem specializovaných mazacích prostředků na modely, přijde mi to jen jako přebal už existujících klasických mazadel a tahání peněz ze zákazníka.
Díky, až přijde pomalejší motor a kloubky MP jet, pustím se do toho.

Ještě mě napadá :?:
- zajištění šroubů v plastu - jen dotáhnout
- v kovu - thread locker

PAVIK
Nově příchozí

Příspěvek od PAVIK » úte kvě 14, 2019 12:52 pm

Nejsem tedy odborník na modely, ale z vlastní zkušenosti - nechceš tam zkusit redukční převodovku? Sice stojí nějaký peníz, ale já jsem s výsledkem moc spokojený. S převody od Mraka to jede takovou trošku rychlejší chůzí, ale síly to má na rozdávání a ta citlivost ovládání a brzdění v kopcích je k nezaplacení. Jináč ještě k tomu mazání, do převodů jsem dal od Mogulu LV-2, což je vazelína, která odolává i vodě (používá se třeba v autech do alternátorů, vodních pump apod.). Dělám auta a motorky a řídím se selským rozumem - co je dobré tam, nemůže být špatné pro model (při vhodném výběru tuhosti a viskozity).
Mitsubishi Pajero - CC01

PAVIK
Nově příchozí

Příspěvek od PAVIK » úte kvě 14, 2019 1:02 pm

Jo, šrouby v plastu, dokud není plast vymačkaný, nepotřebují jistit. U těch "jetých" dávám na závit šroubku středně pevnostní loctite na závity a hlavičku jsem pro sichr malinko zakápl vteřiňákem. Zatím to drží. U klukovo buginy jsem to řešil zatavením díry plastem, který zbyl po vyloupnutí některých dílů a novým vývrtem (bylo mi líto dávat nový díl jen kvůli tomu).
Mitsubishi Pajero - CC01

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » stř kvě 15, 2019 5:41 am

Kamarád má také CC-01 a i když tam dal motor s 80-ti závity, pořád to není ono a je to zbytečně rychlé a slabé. Redukční převodovka by tomu rozhodně pomohla ze všech možností nejvíc.

valajda
Nově příchozí

Příspěvek od valajda » čtv kvě 16, 2019 9:21 am

Ložiska vyměněna zpředu až po kardan. Celkem snadná práce.

Výhod redukční převodovky jsem si vědom. Jen teď nevím, jestli synkovi bude rychlost chůze stačit... :lol:

valajda píše:
úte kvě 14, 2019 10:58 am
Vůle
...
Dále mě zarazila axiální vůle na osách předních kol. Možná přijdu na to, že u psích kostí chybí o-kroužky. Četl jsem, že někdo dává na obě strany. Nebo může být zádrhel jinde?!
...
Příčinu vůle už jsem našel - je třeba vymezit mezeru mezi čepem pro hex a ložiskem u osy kola. O-kroužek tam mám jeden u osy. Mám dávat i druhý k diferenciálu :?:

Než se pustím do zadní osy, má smysl tam hned cpát vymezovací podložky nebo až časem :?:
http://www.mstechnology.cz/vymezovaci-p ... u-d121.htm

PAVIK
Nově příchozí

Příspěvek od PAVIK » čtv kvě 16, 2019 3:41 pm

Na mém byly O-kroužky z obou stran. Vůle diferáku to vymezit chce. Kupoval jsem taky tu vymezovací vložku, když už jsem tam bral jiné věci. Jinak bych to řešil domácí výrobou nebo podložkami.

Je pravda, že rychlost s redukční převodovkou není na nějaké závodění, já to řešil tak, že mají kluci ještě levnou buginu na podvozku DF-02, kde je stříďák motor a lítá to jak prase. S tím se vyblbnou a pak jim CC stačí v přírodě...
Mitsubishi Pajero - CC01

Odpovědět

Zpět na „Tamiya CC-01“