Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Ovládání tamiya CC-01

Ahoj,
chtěl bych poprosit o radu. Mám problémy s ovládáním rc auta tamiya CC-01. Autíčko včera chvíli jezdilo v pořádku, ale po zhruba půl hodině přestalo zatáčet a motor v krátkých intervalech popojížděl (cukání) aniž bych mačkal páčku plynu na pistoli. Je zkrátka neovladatelné a nevíte kdy vám vyjede a kdy ne. Zkoušel jsem měnit regulátor (mám ještě podvozek tamiya TT-01), ale chová se stále stejně. Pak mě napadlo, že by to mohlo být bateriemi. Změřil jsem napětí hned po nabití měli 8,39V a napětí, které měli po zhruba té půl hodině jízdy 7,72V. Myslel jsem si, že je to třeba poklesem napětí na baterii, ale když jsem ji dal do auta hned po nabití, autíčko bylo neovladatelné hned od začátku. Zkoušel jsem měnit také příjimač a servo a nic nepomohlo. Nevím si rady.

Baterie: NOSRAM 3300mAh 7,2V Ni-Mh
Regulátor: Tamiya TEU-101BK
Příjímač: Hitec HFS-05MS
Pistlol: Hitec Agressor 3 kanálová
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Ovládání tamiya CC-01

Dobrá, píšeš, že jsi vše vyměnil. Co vysílačka? Jsou v ní nabité baterie, máš možnost vyzkoušet jinou? Máš jí spárovanou s autem? Já jsme na vysílačky odborník, za 8 měsíců jsem už 3 reklamoval :-(
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Ovládání tamiya CC-01

Ano baterie nabité jsou (indikátor stavu baterie na pistoli svítí zeleně). Možnost vyzkoušet jinou bohužel nemám. Nevím co myslíš tím, že je spárováná s autem ? Auto dříve jezdilo v pohodě.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Ovládání tamiya CC-01

Jestli přijímač signalizuje, že přijímá signál od vysílačky. Můžeš regulátor programovat ( nastavit plyn, brzdu a neutrál) Změní se něco, když trimuješ vysílačku?
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Ovládání tamiya CC-01

Aha, tak to nevím. Na příjímači není žadný indikátor příjmu signálu (jinak nevím jak to zjistit). Ano lze nastavit max. plyn, max. zpětný chod a neutrál, ale to už jsem zkoušel. Při trimování vysílačky se nic nemění.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Ovládání tamiya CC-01

Je vysílačka v záruce? Pokud ano, pošli jí na reklamaci. Nic jiného to nebude. Pokud ne, zajdi do nějakého kamenného modelářství, vem auto s sebou a zkuste do něj naondulovat novou RC soupravu. Pokud vše půjde, jak má, kup si jí. Za třetí, napiš odkud jsi. 100% bude někdo v tvém okolí s funkční RC soupravou. U něj to můžete vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Ovládání tamiya CC-01

Vysílačka už v záruce není. Zkusím když tak kamenný modelářsky obchod a tam zkusit nějakou jinou vysílačku. Každopádně díky za rady a diskusi.
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ovládání tamiya CC-01

Co konektory mezi motorem a reglem? Ty origo trubičky stojej za pendrek a nemusí mít dotyk...pak se přerušuje motor a jiskření by mohlo rušit zbytek :-p
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Ovládání tamiya CC-01

Jo ........ s konektory mám taky z dřívějška u AM/FM podobné zkušenosti .. od kontroly dotažení a natažení antén , kontroly konektorů a nabytí baterek bych vždycky začínal ........
Tamiya konektory zkontrolovat a případné rozevřené trubičky samic lehce stlačit zpět k sobě aby do nich kolíky z protikusu šly zase pěkně natěsno ......
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Fanula
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 21.08.2014 9:18

Re: Ovládání tamiya CC-01

Nakonec to spíš vypadá na to servo, psal jsem sice, že jsem ho zkoušel měnit, ale měnil jsem ho za malé (slabé), které jsem nakonec spálil .Teď jsem to zkoušel na podvozku TT-01, kde jsem servo Hitec HS 311 (z TT-01) vyměnil za to, které mám v CC-01 Hitec HS 645MG a začlo to taky blbnout i na TT-01 a jakmile jsem tam vrátil zase HS 311 tak to bylo v pohodě. Takže je to špatným servem Hitec HS 645MG.
Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Ovládání tamiya CC-01

Jo a taky tenhle regulátor nemá BEC na 5v, jestli máš červenej konektor (co vede z regulátoru) píchnutej do příjmače tak bacha, do příjmače jde napětí stejný jako má baterka

Zpět na „CC-01“