Uživatelský avatar
vojtasmisek
Uživatel
Příspěvky: 352
Registrován: 19.08.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele: WWW

Ty světla jsou fakt super, hlavně to osvětlení značky. Na světla používám buď krabičku od tiktaků nebo nějaké sklíčko ze staré baterky.
ArMAX-CC-03 Ultimate (Looong Pajero), DSYS 36 DCRS, RC4WD 35t, Spektrum 2,4 Ghz
-přívěs + RC Zodiac
http://vojtasmisek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Ďakujem. Som rád, že sa vám páči. Tie svetlá sú taká dvojsečná radosť. Je to pekné a efektné, keď to funguje, ale keď sa niečo dobabre a treba v kasňu rozobrať tak....no zbohom :OHNO: 8( .
Inak v kasni to vraj vyzerá ako v elektrárni :-p.
Obrázek

Farba..farba už dostala zabrať, a tak ju budem musieť asi trochu poopravovať, ale asi pôjdem opäť do takejto kombinácie.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
petos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 768
Registrován: 25.01.2010 0:00
Bydliště: Banska Bystrica SK

Uz sa podarilo pneumatiky prilepit na rafky?Ci sa obzeras po beadlocku?
Jazdi perfekne,len skoda,ze sa gumy vyzuvali.
SCX10 jeep JK 4x4
TRX6 Pacific P12 6x6
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Zatiaľ od výjazdu v Bystrici nebola možnosť ich nejako brutálnejšie vyskúšať. Niet času :-( . Pri čistení podvozku som zistil, že som urval uchytenie ramien 4 linku, takže to musím nejako prichytiť a upraviť. Podvozok, zatiaľ nejako upravovaný nemám. Problém v tých kolesách bol asi ten, že som ich v teréne lepil na nie moc vysušené a čisté disky. Keď som doma čistil a dával dole pneumatiky, tak tri boli uvoľnené z ráfikov aj napriek tomu, že boli zalepené sekundovým lepidlom, ale štvrté som za božemôj nemohol dať dole, až som skoro roztrhol gumu. Teraz je to obodované sekundovým lepidlom na 4 miestach z vonkajšej aj vnútornej strany, tak uvidíme čo to vydrží.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
NARCOS
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 16.10.2009 0:00
Bydliště: Viničné Šumice

koukam po Youtube a co vidim ? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=AYEQOYAY7BE
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Áno, Áno. V poslednom čase mám brutálnu nestíhačku :cry: Ledva som to stihol hodiť na RC Pajero-club. U našich doma je pomalý net, tak to všetko dlho trvá :cry:
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
bugenhagen
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 29.09.2009 0:00
Bydliště: Kousek od Žebráku

Moc pěkná práce Jano. Co to máš za ráfky? Vypadají skoro jako originální litá kola pro velké Pájo. Přesně takové jsme měli, ale s radostí jsme ho prodali. Teď už zůstal jenom model :lol:
edit: člověče teď koukám na ty vaše videa, ty tam máš ještě zvukový modul. No to je fakt pecka, opravdu vymazlený kousek. Jako živý :lol:
CC 01 Pažéro, stále v procesu budování :-)
Dsys MD36DCRS, 27T plech, 2,4Ghz
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Ďakujem. Tie rafiky sú myslím že originál Tamiya, ale zatiaľ sa mi nedarí ich na stálo ukotviť k pneumatikám :? Ak nechcem použiť bedlock system, tak ostáva len lepiť. Ale lepenie je problém, pretože je to hliníkový disk. Chemoprén v žliabku ráfika sa mi odtrthol a sekundové lepidlo nabodované zo 4 strán z vonkajšej aj vnútornej strany tiež :cry:
Zvukový modul je celkom podarená robota od Gina, aj keď on možno o tom nevie že ho mám (no.., odteraz už možno hej :lol: ), ale zišiel by sa ešte trochu poladiť. Auto sa snažím urobiť ako "živé", takže ak to budí taký dojem, som len rád :P :oops:
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
lukai
Uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 23.01.2010 0:00
Bydliště: Slovensko-Ružomberok

Fakt paradna praca :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
bugenhagen
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 29.09.2009 0:00
Bydliště: Kousek od Žebráku

Taky mám v plánu udělat ho jako živé, ale po tom co jsem videl u tebe, tak to bude jenom druhá liga :lol:
Mohl by jsi poslat detail zadních světel v nárazníku, pokud možno i zevnitř? Nějak se mi nedaří je vymyslet, pořád mi překáží přichycení nárazníku ke kastli. Zrovna v tom místě mají být světla :? Jinak mám promyšleno, že použiju 3ks čtvercových 5mm ledek na každé světlo, mělo by to pasovat tak akorát ke scale velikosti.
CC 01 Pažéro, stále v procesu budování :-)
Dsys MD36DCRS, 27T plech, 2,4Ghz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Moc pekne Pajo, je na nem videt peknej kus prace.. Na ty pneumatiky zkus lepidlo od Tamiye na pneumatiky, je sice celkem drahy ale ja s nim lepil uz hodne veci a vse drzelo spickove.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Kuba93 píše:Moc pekne Pajo, je na nem videt peknej kus prace.. Na ty pneumatiky zkus lepidlo od Tamiye na pneumatiky, je sice celkem drahy ale ja s nim lepil uz hodne veci a vse drzelo spickove.. :-)


hmmm. Práve tomu som sa vyhýbal, pre tú cenu. Ale asi to budem musieť skúsiť, lebo by som sa nerád vzdal diskov. Má niekto skúsenosti, či to drží aj na hliník?

bugenhagen píše:Taky mám v plánu udělat ho jako živé, ale po tom co jsem videl u tebe, tak to bude jenom druhá liga Laughing
Mohl by jsi poslat detail zadních světel v nárazníku, pokud možno i zevnitř? Nějak se mi nedaří je vymyslet, pořád mi překáží přichycení nárazníku ke kastli. Zrovna v tom místě mají být světla Confused Jinak mám promyšleno, že použiju 3ks čtvercových 5mm ledek na každé světlo, mělo by to pasovat tak akorát ke scale velikosti.


Prečo druhá liga? Každý si robí auto podľa toho ako sa mu páči. To chce len skúšať a pretvárať. Ak sa to nepodarí na prvý pokus, tak začať od znovu a skúšať a skúšať. Niekedy je to o nervy, ale pomaly ďalej zájdeš.
Foto nárazníka je tu lepšiu bohužiaľ nemám ani zvnútra by nebolo nič moc vidno, pretože som to zatlačil tmelom. Pokúsim sa tie svetlá popísať: Od kraja, smerovka, stred koncové svetlo+brzda (v jednom), vnútorné - odrazky. Takže sa robia iba dva priečinky na diody. Tam kde je prichytenie nárazníku ku karosérii je akurát odrazka, takže tento problém odpadáva. Do náraznika sa vojdu dve 3mm diódy (oranžová a červená) červená slúži aj ako brzdové aj ako koncové svetlo (skutočné Pajero tu má dvojvláknovú žiarovku). Myslím, že štvorcové 5mm sú veľké, a hlavne by moc svietili. Keby som to teraz robil, tak by som sa pokúsil dať diódy, čo sa dávajú na dosku plošných spojov - také malinké (nie som elektrotechnik, tak neviem ako to popísať :oops: ) u niekoho som to tu videl, nie síce na Pajere, ale vyzeralo to super.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
bugenhagen
Nově příchozí
Příspěvky: 20
Registrován: 29.09.2009 0:00
Bydliště: Kousek od Žebráku

Díky za informace. Přece jenom zkusím ty 5mm. V originále je lampa velká cca 70x180 mm, takže rozměrově by to možná sedělo. Ale ty mini ledky jsou dobrý nápad. Tuším že jsou to SMD ledky. Asi vyzkouším :wink:
CC 01 Pažéro, stále v procesu budování :-)
Dsys MD36DCRS, 27T plech, 2,4Ghz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Pěkný video Jano! K tomu lepidlu - lepil jsem na buggy a nedrželo nic až jeden modelář v Mostě mi to "líznul" takovým nějakým modrým sajrajtem od Tamiye a od té doby se nesvlíkla ani jedna. Nevím ale, jestli je kdy sundám.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Pred zajtrajším výjazdom som sa rozhodol oprášiť Pajero a trochu kozmeticky upraviť rám a prehodiť bočné nášľapy. Tie staré (pôvodné) plastové doslúžili.

Obrázek

Komplet na aute
Obrázek
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)

Zpět na „CC-01“