Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1327
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nejedu a nevím proč

U některých systémů je potřeba při párování vše odstranit - vytáhnout všechny ostatní konektory z přijímače a nechat pouze párovací propojku. Tak vyzkoušej to párování jen s holým přijímačem.
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: Nejedu a nevím proč

No podle návodu to tady být nemusí, ale zkusit to můžu.

Jinak jednoduchý návod je i na youtube

https://youtu.be/DVURZK1rs0s
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nejedu a nevím proč

Hmmm a mas nejaky jiny komponenty na vyzkouseni? Jinej prijimac s vysilajdou, regl? Vono kdyz je to z druhy treti ctvrty ruky tak to taky muze bejt uplne obycejne rozbity :YOP:
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: Nejedu a nevím proč

Ale včera to ještě jezdilo, jezdil jsem s tím po obýváku do večera a až se vybila baterka, že to sotva lezlo, tak jsem ji dal nabít.... po nabití jsem se nerozjel, jen zatáčím
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nejedu a nevím proč

Já teda nevím jak jak nimha, ale nemohl si ji nějak podvybít? nebo nějak zničit či tak něco? píšeš že už se to sotva plazilo, a že si to musel vypínat a zapínat, podle mně by mohl být problém někde tady... nemáš třeba jinou baterku na vyzkoušení?
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nejedu a nevím proč

promin,nejspis to nebude ono,ale podle prvniho popisu to spis vypada na preplej regl do modu LiPo.takze s poklesem napeti(nimhy jsou mekky) to omezuje az vypina motor.serva jedou dal.sam jsem to zazil.porad jsem musel vypinat a zapinat auto.nez mi nekdo poradil.na Lipolku to nedelalo.petr
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: Nejedu a nevím proč

no....já zapoměl ještě na jednu asi podstatnou věc, včera jsem to řádně osprchoval.... a dnes jsem zjistil, že do motoru nejde z reglu ani volt.... tak si říkám, ikdyž to pak ještě nějakou dobu jezdilo, nemohla se postupně dostat vlhkost do reglu a oddělat ho?

mimochodem, jak se to přepne na nimh nebo lipol baterii?
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nejedu a nevím proč

Doktor píše:no....já zapoměl ještě na jednu asi podstatnou věc, včera jsem to řádně osprchoval.... a dnes jsem zjistil, že do motoru nejde z reglu ani volt.... tak si říkám, ikdyž to pak ještě nějakou dobu jezdilo, nemohla se postupně dostat vlhkost do reglu a oddělat ho?

mimochodem, jak se to přepne na nimh nebo lipol baterii?


vlhkost je previt.naposled jsem dva dny jenom couval.po vyschnuti vporadku.to poznas treba za den,dva.
a to prepinani zalezi na reglu.opis typ,googli.nektery maj propojku,nektery se programujou tlacitkem,nektery pres programator.nektery nemaj nic.
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: Nejedu a nevím proč

Je to tuten https://www.mz-racing.net/45055-tamiya-teu-105bk/


sedivej píše:
Doktor píše:no....já zapoměl ještě na jednu asi podstatnou věc, včera jsem to řádně osprchoval.... a dnes jsem zjistil, že do motoru nejde z reglu ani volt.... tak si říkám, ikdyž to pak ještě nějakou dobu jezdilo, nemohla se postupně dostat vlhkost do reglu a oddělat ho?

mimochodem, jak se to přepne na nimh nebo lipol baterii?


vlhkost je previt.naposled jsem dva dny jenom couval.po vyschnuti vporadku.to poznas treba za den,dva.
a to prepinani zalezi na reglu.opis typ,googli.nektery maj propojku,nektery se programujou tlacitkem,nektery pres programator.nektery nemaj nic.
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nejedu a nevím proč

Jo tou sprchou by to bejt mohlo... třeba ti přes noc něco zoxidovalo, nebo to někam pomalu zateklo... skus to dát na noc do rejže, a uvidíš :OK: jinak tohle by se ti mohlo stát klidně i u traxasu...
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Doktor
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 30.05.2018 7:11

Re: Nejedu a nevím proč

Do rejže? copak jsem vietnamec?
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: Nejedu a nevím proč

Ale néééé, voni jak rejžožroutí ucítěj tu rejži, tak se ti na to v noci seběhnou a opravěj to... A teď vážně, někde sem četl že by rýže měla nejlíp sát vodu, a že lidi do ní dávaj třeba utopený telefony atd... osobně jsem tak řešil 2x utopené servo.
Když tak uvažuju, nemuže to být třeba jen nějaká prkotina? třeba uvolněné dráty, upadlý kontakt..
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nejedu a nevím proč

ten regl ma ochranu,sice ne lipo ale life,nemam to ted v hlave,kolik voltu to je.navod se da na netu najit.Ale priklanim se taky vic k ty vlhkosti.zkus vytahnout vsechny konektory,nechat chvili a zas zastrcit.spravne.to by mohlo obnovit kontakty.jinak me natekla voda i do ty jeho krabicky,tam to zkratovalo spoje.musel jsem otevrit a osusit.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Nejedu a nevím proč

... vlhkost byla muj druhej tip, ale zavrhl jsem ji pro projizdku po obyvaku. Ani me nenapadlo, ze mate doma tolik blata, ze bys to mel po takove projizdce sprchovat.

Prijimac. (a regl taky)
Na vlhkost je rejze malo. Leda by vlezla dovnitr a odstranila oxidaci. Vzdycky to jde rozebrat z jeho krabicky (zminene servo preci taky) a zustane ti v ruce nejakej tistak s komponenty.

Vem jemnejsi zubni kartacek, treba nejakej kontaktol nebo boze WeDecko a hezky to vycisti, osus, vse tak opatrne aby nic neupadlo. Bejva to patrny, najdes to vokem. Bud to pak funguje okamzite nebo nic.

Tdoprej to reglu i prijimaci. Ja tipuju spis ten prijimac, ale spektrum, no ty to maj snad vodotesny ne.. :-p
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Nejedu a nevím proč

Taky bych měl radu: Jestli chceš vážně modelařit, ze všeho nejdříve vezmi opatrně to "Wedecko" a hoď ho do popelnice.

Zpět na „CC-01“