Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Dnes jsem si jel pro svoje první CCčko do místního modelářského obchůdku na okraji Koriyamy v Japonsku. Měl jsem ho objednané z úterka a pán říkal, že mi zavolá, jakmile oficiálně vyjde (15.12.2018) plus nějakou dobu než mu dojde na prodejnu. No a včera večer volal, nebo aspoň jsem si to myslel, že je to on. Já totiž umím japonsky jenom pozdravit a poděkovat. Tak jsem do telefonu vše co řekl odsouhlasil a poděkoval. No a dneska jsem se vydal do obchodu, zeptat se jestli to byl on, kdo mi volal. Byl to on. Už na mě čekal s krabicí. Chvíli jsme si povídali (ruce, nohy, slovník) o tom co k tomu budu ještě potřebovat. Potom o tom jaké mám další modely atd. Prostě klasika. Super pokec s modelářem. Pán mi krabici zavázal a připravil k jízdě na kole. Asi 20krát jsem mu poděkoval,zaplatil 22800 jenů (asi 4500 Kč) a vydal se ku domovu. No a tady jsou první fotky.
Obrázek
Obrázek
Pár dalších fotek je na rajčeti.
Uvidíme, jestli to dám vůbec do kupy a kdy to pojede nebo nepojede. Zkuste si představit, že máte jenom tu krabici s autem. Žádné další nářadí, elektroniku atd. Zatím mám jenom naobjednáváno z číny.
Držte mi palce.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

To je dobrý, když jsi v Japonsku a objednáváš s Číny, to v tom obchůdku nemají to co potřebuješ?
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Josefh
Píšu hodně
Příspěvky: 1155
Registrován: 07.03.2013 10:19
Bydliště: Písek

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

auto pěkné, tedy karoserie.
Jen by mně zajímal zapálený rozhovor dvou modelářů v japonštině. U toho bych chtěl být. ;-)
Jestli to není takový překladatelský oříšek...
:-D

zatím jsem našel toto. Taková první vlaštovka.
Obrázek
HPI WR8 FF Gymkhana
HPI Bullet
HPI Blitz
Axial Score
SCX 10 I - Jeep Rubicon
SCX 10 I - Toyota Hilux "Hradní střela"
SCX 10 II - Jeep Cherokee - 4x4, 4 Litres
Axial Bomber
Slick7/Toyota - The powerful HiLux 3.0-litre Turbo Diesel
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Taky se na nej jednou chystam, ale predpokladam ze v Evrope bude az po Norimberku.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

... ja dekuju za SZ, kdyz jsem se nedockave ptal tam, cos zvazoval lezt na haldu emu. Ty muzes lezt maximalne na Fudzi.

... to je parada takovy CCcko :FINE:

Sem si teda myslel ze kdyz tam jakoze prebejvas tak ze asi japonsky nejak umis :-D

Rozhodne to s tim slovnikem nebude tak hrozny kdyz se kardan rekne kardanžiku. Lozisko bude L óžiskožiku, nejaka osa zase osažiku a podobne
To neni tak hroznej jazyk
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Přece jen z číny je to o dost levnější. Potřebuju opravdu všechno nové. Jinak vybavený docela je. Jezdí hlavně bugyny a lítá vrtulníky. Samozřejmě různé drobnosti a nářadí budu brát tady.

S tou japonštinou je to bída. Jsem tady zatím měsíc a mezi lidi jsem se ještě moc nedostal. Před sedmi lety jsem byl v Japonsku na půl roku a stejně jsem mluvit nedokázal. Jenom slovíčka a naučené fráze. Věty jsou bez šance. No a už jsem to všechno zapomněl a navíc kde jsem teď je jazyk hodně jiný. Něco jako Češi a Poláci. I Japonci musí chodit na kurzy japonštiny, aby tu mohli chodit na univerzitu.
No nic, utíkám koupit si šroubováky :-).
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Ještě před Vánocema jsem to poskládal podle návodu. CCčko jsem měl v ruce poprvé a stavba je super jednoduchá. Za dvě hoďky byl podvozek hotový. Takové XV-01 je oproti tomu brutus. Už mám všechno, kromě regulátoru. Číňan místo toho poslal krabici na rozvaděč nebo co to je. :-) Tak mám alespoň čas na dodělání kastle.
Obrázek
Pořídil jsem si k tomu šestikanál Flysky
Obrázek
A tady zbytek elektra zatím bez regulátoru
Obrázek
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Další pokrok s kastlí. Je hotová podle návodu. ABS kastli jsem dělal poprvé a až na pár nedostatků, které nejde moc vidět, se mi povedla. Pochválit se musím.
Tady ještě před akcí.
Obrázek
No a tady už na první projížďce.
Obrázek
Obrázek
I trocha hrabání v písku
Obrázek

Je to docela dost živé a trial s tím určitě nepůjde. Uvažoval jsem o pomalejším motoru, ale asi to tak nechám, protože na placatém hřišti je to větší sranda. Jestli najdu někoho s podobnou úchylkou pro expedice, tak pak možná provedu nějaké úpravy.
Pokračovat bych chtěl teď s interiérem, dokud je zima a je trochu času. Řidič bude klasika Tamiya. Materiálu na to tady mají dost, takže zkusím co mi z toho vyleze.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Kamarád si také pořídil podvozek CC-01 a je s ním docela spokojený ( preferuje nenáročné expediční ježdění ), ale nějaké úpravy na tom podvozku přece jen musel udělat: vytunit původní řízení - hliníkovým s ložisky, protože to původní mělo obrovské vůle a zatočit byl docela problém a pořídit pomalejší motor ( 80 závitů ) a také nový regulátor, který má možnost přepnout režim dopředu-dozadu ( místo původního dopředu-brzda-dozadu ), což bylo velmi nepříjemné na takové jakoby trialové ježdění.
Ta karosérie je opravdu parádní !
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Jj ta barva je bomba
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Mám naježděno asi 10 hodin čistého času. Většinou jsem u řeky na kamenitém a píšečném povrchu. Auto mě i přes své nedostatky baví. Beru to jak to je. Co nepřejedu, nevyjedu prostě nejde a hledám jednodužší cestu. Všechny ty Axialy atd. by neměly problém a byla by to s nimi nuda. A protože tady nemám s kým jezdit, nikdo na mě nemusí čekat. I přesto jsem pár změn udělal, aby se mi lépe jezdilo. Změny dělám postupně, abych viděl ten rozdíl. Nejdříve jsem zavřel zadní diferák, pak předělal motor na 80T a teď se chystám zavřít i předek. Každá ta změna mě učí, jak s tím jezdit a je to sranda. Ještě se chystám na jiné pneu. Pak se zase uvidí co dál. Jenom škoda, že není s kým jezdit. Možná to bude i tím, že není moc kde. Funguje to tady tak, že všude tam kam se lidi chtějí dostat je silnice nebo chodník. Lesní cesty nebo polňačky tu nejsou. A už vůbec ne nějaký výšlap na kopec. Pokud tam něco je, tak tam vede silnice. Když ne, nejde se tam dostat přes buď hromady klestí nebo rovnou neprostupný bambus.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Je pravda, že na trubce je milion videí z expedic v Asii, ale o Japonsku jsem neviděl celkem žádnou zmínku.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
MartinK
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 11.09.2016 13:38
Bydliště: Kopřivnice

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

No ta kastle je masakrr!! :hura: :YOP:

A nějaká místní komunitka tam není? Určitě nebudeš jediný modelář široko daleko
Martin Kabuďa


1/10 Tatra 815 Alá hanys
1/10 SCX10 Užovka Trial
Uživatelský avatar
Supiluliumas
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 02.02.2011 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: CC-01 ISUZU Black Metallic z Japonska

Modelářů a sběratelů je tu mraky. Většinou to jsou ale ty jejich roboti Gundam atd. To jak tady pořád fouká myslím nebude ani nějak moc leteckých modelářů. Seznámil jsem se s jedním týpkem v mém věku co kdysi jezdil ty jejich Tamiya mini autodráhy a vzal mě i na závody. Pak mě vzal ještě do obchodu, který je zaměřen jenom na drift. Mají dokonce vlastní zastřešenou trať pro drifty. Ale když jsem se ptal na nějaký kontakt na expedice atd. tak na to čučeli, že se něco takového vůbec jezdí. No nic, koupím drift kola a proženu je :twisted:

Zpět na „CC-01“