socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Podvozek Tamiya CC-01 jsem od samého začátku mého koketování s RC považoval za přežitek, něco jako dinosaura. Jako ano, člověk žasnul, co se některým modelářům podařilo vykouzlit, ale já jsem takové ambice nikdy neměl. Proto jsem jako první zakoupil MST CMX, poté ještě TRX-4.
Jenže díky jisté nešťastné události jsem se stal majitelem Land Cruiseru 40 na CC-01. Bouda byla špatně nalakovaná a tak šla rovnou pryč. Protože na krabici k tomu byl obrázek FJ Cruiseru, tak jsem si řekl, že Tojka jako Tojka a pořídil boudu FJ Cruiser od Tamyia.
Samozřejmě jsem záhy zjistil, že tyhle dvě boudy mají jiný rozvor. A navíc jsem chtěl alespoň trochu vylepšit odpružení zadní nápravy. A tak došlo na koupi různých vylepšení, platíček, linků, kardanů...
Následovalo uříznutí přední cihly, montáž redukční převodovky, zamknutí diferenciálů, ........ a tím by snad mohl celý příběh pomalu začít :D

Obrázek
Bez nárazníku, ten je zatím jen na papíře....
Obrázek
Se sušenkami zepředu
Obrázek
Se sušenkami zezadu :)

Zítra, nebo pozítří, nebo popozítří.... se podíváme na modifikaci Longheroni
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Aaa, pozor. Zpátky ke kořenům :FINE:

Pojď, uvidíme co z toho vymacknes :YOP:
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Já bych spíš řekl, že zpátky ke kořenům a pak rychle zpátky do budoucnosti :D
Teď jsem se zasekl v období nečinnosti....
Ale zpátky k želvičce.

Už ani nevím kde, nejspíš na FB, nebo při sledování Matteovy angličtiny s luxusním italským přízvukem, jsem uviděl něco jako klasické šasi pro CC-01. I zahořel jsem touhou. Objednáno. Odesláno. Očekáváno. Když jsem viděl, že zásilka putuje z Marseille, tak jsem se zaradoval. Ovšem balíček vesele minul mé domovské městečko a doputoval do Lyonu. Pak se vrátil do Marseille. Pak odjel do Lyonu. Pak se vrátil do Marseille. Pak jsem si konečně všiml, že někdo špatně přepsal mou adrseu a nechal balíček doručit do obdoby naší zásilkovny. Jupí, ten den jsem to ani nemohl v práci vydržet (pracoval jsem z domu) a už v poledne pro něj vyrazil.
Rozbalil.
Polaskal.
A začal skládat.
A nastaly první problémy a pochopení, že tam, kde originál Tamyia CC-01 končí, Longheroni teprve začíná.
Servo je namontované naležato směrem dopředu, ovšem prostor pro něj je malý. Můj oblíbený Savox se tam nevešel, naštěstí stařičký Hitec je o cca 0,5 mm užší a pasoval tam.
Příčník pod motorem bránil správnému ložení motoru s převodovkou. S tímto problémem si naštěstí poradil Dremel.
Baterie je uchycená vpředu nad převodovkou, jenže to má za následek příliš mnoho váhy vpředu. V kombinaci s uchycením tlumičů v cca půlce ramen to vedlo k tomu, že předek byl pořád zatlučený na doraz.
Přední ramena mají úplně šílenou vůli.
Jejich systém řízení ani nejde namontovat.
Horní uchycení tlumičů je nutné trošku vypodložit, ať je je vůbec jak uchytit.
.
.
.
Bude to dlouhá cesta.....


Obrázek
Převodovka Longheroni.

Obrázek
Longheroni zepředu.

Obrázek
Longheroni zezadu.

Obrázek
A z boku...

Obrázek
A zepředu
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Zajimavá stavba. To ti z nového CC moc nezbylo. Budu sledovat dál. :FINE:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Tak jen aby řeč nestála.... pár drobných úprav.

Obrázek
Přední nápravy dostaly trošku toho tunningu, protože plastové díly byly prostě moc volné. Já vím, hliník se za chvíli vyšoupe. Ale to budue řešit, až se to stane. Až vyvrtám díry pro uchycení tlumičů, budou nahrazeny i spodní ramena.

Obrázek
Nové obutí na nových kolech.

Obrázek
Pohon už neobstarává plechovka, ale dá se říci, že jsme konečně vstoupili do nového století... Platíčko pod motorem bylo předěláno a vytištěno, teď už tam problémy s místem nejsou. Vytištěno bylo i uchycení baterie, uvidíme, jak se tato pozice osvědčí.

Obrázek
Vytištěné velké plato vzadu, aby to nebylo tak prázdné. Předchozí tlumiče byly nahrazeny tlumiči MST TC70. Přijdou mi výrazně lepší a citlivější.

Obrázek
A bouda má zahrádku.
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Ono nejen že nezůstane nic z CC-01, ale postupně nahrazuji už i díly Longheroni :) Ale pěkně popořádku.
Už třetí tlumiče v řadě mě zklamaly a to jsem ještě ani nevyjel :D Takže tentokrát to máme postavené na RC4WD Bilstein SZ series. Alespoň to se píše na krabičce. Bo se suchými se jezdit nedá, naplnil jsem je olejem. Pocit uhopsanosti stále zůstává, takže na tomhle bude potřeba ještě zapracovat (na FB se probírala úprava tlumičů s rozdílnou kompresí a odskokem, což zní docela zajímavě). V každém případě mají neuvěřitelně hladký chod a zatím netečou :)
Konečně jsem se dostal k tomu, vyvrtat do spodních ramen díru pro uchycení tlumiče a vyříznout do ní závit. Takže spodní ramena už jsou taky v hliníku (ta modrá barva je dána tím, že nic jiného k dispozici nebylo, ale při nejbližší příležitosti to půjde dolů).
A konečně se dostáváme k Longheroni. Za ty peníze bych totiž čekal trošku lepší přesnost výroby. Ony totiž spodní ramena měly velkou vůli, respektive díra pro čep, na kterém jsou, byla od výroby s tolerancí směrem k naprosté vyčvachtanosti. Nezbylo než vytisknout nové držáky a zlepšení je více než zřejmé.
Další novinkou je pak nárazník (kombinace 3D tisku a mosazných trubiček) a boční plata.
Na řadě je teď řízení, podběhy, uchycení karoserie, osvětlení atd atd....

Obrázek
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Zase něco nového. Současná verze předního nárazníku je snad hotová a protože jsem koupil naviják, tak půjde pryč a místo ní bude jiná. Skoro stejná, ale s navijákem.
Uchycení tlumičů vzadu jsem předělal. Ještě nějaké to řezání, ať to vypadá k světu a bude hotovo.
A teď to nejdůležitější. Na tlumičích jsou samolepky....

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Koukám na tvojí CC-01 želvičku a optam se zdá to co píšeš, že ti přišlo balíčkem zda to není kit od 3drap.it.?

Odkaz.:

https://www.3drap.it/product/replacemen ... ongheroni/.

Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Divoká želvička (FJ Cruiser na CC-Longheroni)

Je to ten kit, nicméně spoustu věcí na něm vyměňuji :)
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4

Zpět na „CC-01“