Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

tak tady je slibované videjko...
http://www.youtube.com/watch?v=OVIl05yw-7E
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

Tak jsem nepojízdnej, zlomil se mi díl, který drží ramena přední nápravy. Je to už několikátý. Dal by se sehnat kovový? Zkouším ho vyrobit, ale ještě nevím jak to dopadne...
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Vassek píše:Tak jsem nepojízdnej, zlomil se mi díl, který drží ramena přední nápravy. Je to už několikátý...

Jaké z toho plyne poučení? Že na takovýhle blbnutí tohle auto není stavěný.
Protože vlákno neodpovídá tématu expedičního auta, přesouvám do Freekecu.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

Vždycky to zlomím, když něco rychle přejíždím. Teď už jsem to udělal z měděného plátu, takže se to jen tak nezlomí. A přesunutí nechápu, pořád je to CC-01, čili to bylo ve správné sekci. Spíš mi to přijde, že se nehodím do krámu, expedice mě totiž nebaví. Chtěl jsem vám jen ukázat, co s CCčkem, až vás expedice přestanou bavit...
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

V úvodu tohohle webu se píše:
"Vítejte na serveru, který nevoní benzinem a nevznáší se na něm oblaka prachu. Vítejte na RC4x4.CZ - serveru, který se výhradně věnuje modelům, jejichž rychlost se pohybuje na hranici rychlosti chůze, ovšem v mimořádně těžkém terénu. "

A to myslím vysvětluje vše.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

jsi mne předběh Pedro, než jsem to zkopíroval, už jsi to sem dal.... :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Vassek píše:...Spíš mi to přijde, že se nehodím do krámu, expedice mě totiž nebaví. Chtěl jsem vám jen ukázat, co s CCčkem, až vás expedice přestanou bavit...

Kdybys ses nehodil do krámu, tak ti vlákno smáznu a nebavil bych se s tebou, nemyslíš? Jen jsem ho přesunul tam, kam jsem usoudil, že spíše patří. Nic víc, nic míň. Tečka.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

Tak to je pěkný. Takže si musím zmknout diffy, vyměnit motor, abych byl dle vašeho gusta a pak až mohl zařadit CCčko do CCček? :D Sry, ale to je trochu absurdní...
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Nemusíš si nic zamykat, ani nic měnit, ale tento web se věnuje určitému tématu a s tím spojených aktivit. Je to o pomalé jízdě v náročném terénu a o stavbě modelů. A to že máš CCčko, ještě neznamená, že splňuješ tento prvotní předpoklad. A to, že trápíš CCčko 8,5T je jen ukázka tvé modelářské nevyzrálosti. Tento podvozek není konstruován na styl co s ním provádíš a ani úpravy na šasí, které jsi provedl nevedou k lepším jízdním vlastnostem. Pokud to chceš mít jako auto z rally Paříš-Dakar, tak ti to musí na šotolině fungovat a ne skákat jako koza. Já mám také xray upravený do terénu a také to tady neventiluji, protože to sem nepatří, i když by to třeba někoho zajímalo.
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
honzix
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 11.08.2009 0:00

Vassek píše:Tak to je pěkný. Takže si musím zmknout diffy, vyměnit motor, abych byl dle vašeho gusta a pak až mohl zařadit CCčko do CCček? :D Sry, ale to je trochu absurdní...


Vidím, že jsem do Tebe slušně rýpnul. Omlouvám se, neměl jsem Tě v úmyslu urazit, když jsem psal do vlákna o pravopisu, ale Tvůj příběh byl poslední co jsem četl a myslel jsem to obecně, nic osobního.

Co se týče Tvýho CC, tak je to samo sebou Tvoje věc co si s ním uděláš, ale přihlásil ses do fóra o offroadech a obecně platí, že offroad je teréní auto určené pro jízdu v terénu a je podle toho upravené. Nevím jak jsou na tom ostatní, ale já zastávám názor, že terénní auto má mít balónový kola s hrubým vzorkem, vysokej podvozek a maximální rychlost je u něj nepodstatná. Taktéž zastávám názor, že když se řekne model, tak je to buď předloha pro něco budoucího, nebo skutečnou předlohu už má a nemyslím si že by Tvůj Touareg něco z toho splňoval, ale jak jsem říkal je pouze Tvoje věc co z toho vytvoříš. Jen si najdi fórum kde to ocení. Tím Tě nechci vyhazovat odsud, chci tím jen říct, že tady Tvoji práci nikdo neocení a i o to přece v modelaření jde.

A omluvím se ještě jednou: Promiň že Ti píšu OT do Tvýho vlákna, ale jak je vidět, tak spousta lidí pochopila že jsem psal o Tobě (a to jsem neměl v úmyslu), Ty jsi mě přímo oslovil, tak jsem to chtěl veřejně i vysvětlit.

Byl jsem předběhnut ...
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Musím souhlasit s klukama.

Tenhle web nesdružuje lidi s podvozkem CC/SCX/Mex apod. ale lidi, kteří mají/staví terénní modely na těchto podvozcích a rádi se spolu sejdou na nějaké akci aby se prošli/zajezdili/vyměnili informace. Neznamená to, že tvoje auto je špatné. Znamená to, že tady nebude doceněno tolik jako třeba někde jinde, kam by mohlo patřit.

To, co je napsané v hlavičce fóra to vystihuje.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

Tady malá ukázka toho spodního dílu. Auto je zase o kousek těží a snad to i vydrží. Je to z 1mm měděného plechu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Trochu bych se bál jestli se to nebude ohýbat v tom uchycení dolních ramen. 1mm je sice dost, ale když s tím někde drbneš v tý rychlosti....
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Vassek
Nově příchozí
Příspěvky: 62
Registrován: 05.08.2010 0:00

já bych se toho nebál, ty ramena drží v ohybu plechu, kterej je dál zase přychycenej šroubama. Když se koukneš na ten nákres a představíš si to kde je to ohlý, tak to pochopíš. Drží to zatim slušně, už jsem s tím trochu drbnul do nohy lavičky...
CC-01 Touareg, 8,5T brushless, Gr. XS-6 syntéza
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Já to pochopil :-D

Ale když se ti podařilo zrušit ten plastový díl, který je docela pružný. Tak bych čekal, že v lepším případě se ohne ten plech. A v tom horším plech vydrží a praskne nějaký plastový díl-nejspíš asi šasi
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz

Zpět na „CC-01“