Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

To je v pohodě jen že sem o ní nevědel tak sem se divil :wink: už je to OK díky
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

minotaur píše:O těch vysílačkách si můžeš počíst u mne:
1) http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=volantove-rc-soupravy-od-flysky&cisloclanku=2010100007
2) http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=trikanalova-volantova-rc-souprava-eurgle-24ghz&cisloclanku=2010100004
Než jsem si pořídil tu GT-3, tak jsem prolezl hromady hlavně venkovních fór a hledal zkušenosti - našel jsem veskrze pozitivní. Teď mám na cestě ještě tu GT-3B. Tu, co nabízej na Hobbykingu, mám v podstatě taky - Ansmann W5, je to to samý, jen jiný futrál. Funguje spolehlivě.



Tak snad se mi povede pořídit ta Flysky GT3. Uvidím, jestli to příjde.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

tak zakoupena FlySky FS-GT3. Tak počkám, až donde.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

Tak, dneska jsem byl u Akroshopu........mám to "za rohem", tak jsem nakoupil pár věciček:

servo: BlueBird BMS-620MG, tahá při 6V 10,6kg.
http://www.akroshop.cz/cz-detail-225088 ... orque.html
jestli se vejde? Uvidím večer ;-)

Aku-pack - prozatím Ni-MH 4500 Ansmann
http://www.akroshop.cz/cz-detail-179380 ... -7-2v.html
Jestli se vejde? Uvidím večer. Stejně asi nezůstane do budoucna na místě pro něj určené. Pokud seženu převodovku z High-liftu, tak zkusím udělat zástavbu, což ale zas znamená pravděpodobně výměnu RC soupravy.

No a prozatím jsem nepořídil regulátor od DSYSu, ale zatím od Ansmannu crawler-a.
http://www.akroshop.cz/cz-detail-494587 ... awler.html

Uf, doufám, že se to povede večer nebo zítra nahrubo navrčet. Asi největší strach mám z párování RC soupravy a možná regulátoru.
Snad jsem nekoupil nějakou bejkárnu, která nebude dokupy fungovat.
Kdyžtak zkusím píchnout prozatím regl od Tamyie, co je k Pajeru dodán.

Jinak RC souprava Flysky 2.4Ghz FS-GT3
http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=t ... 2010100004

Doufám, že na prozatimní ježdění sem tam doma to bude stačit. Stejně pak rozeberu podvozek přes zimu a budu dělat úpravy podvozku. Vůbec se mi nelíbí kraťoulinkej chod tlumičů. Musím taky zapracovat na lepším chodu řízení. Inspiraci mám ze zdejšího fóra, za což díky.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Docela mě děsí tvoje představa dát do Pajera tříkvalt z High Liftu, ta převodovka je obrovská, navíc s převodem v autě by to i s rychlim motorem bylo strašně pomalý, nehledě na to že se strašně zvedne těžiště. Mám jak Pajero tak v šuplíku schovanou tu převodovku na nějakej projekt, opravdu si nedovedu představit dát jí do Pajera.
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

PetrBarty píše:Docela mě děsí tvoje představa dát do Pajera tříkvalt z High Liftu, ta převodovka je obrovská, navíc s převodem v autě by to i s rychlim motorem bylo strašně pomalý, nehledě na to že se strašně zvedne těžiště. Mám jak Pajero tak v šuplíku schovanou tu převodovku na nějakej projekt, opravdu si nedovedu představit dát jí do Pajera.


Tak uvidím, až ji budu mít v ruce. Naživo jsem ji neviděl. Ale nechávám to zatím koňovi. To bych tu převodovku musel koupit za pár šupů, abych nakonec do toho šel.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
Uživatelský avatar
PetrBarty
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 31.12.2009 0:00
Bydliště: Děčín

Momentálně jí mám rozebranou, jinak bych jí klidně změřil, ale je fakt velká.
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Jeden obrázek pro ilustraci Obrázek

rozvor podvozku je myslim 257mm. Změřil bych ji, ale to bych musel vstát, vzít metr a vlízt pod stůl.... a to se mi fakt nechceeeeeeee :wink: Každopádně ji do CCčka nenarveš aniž by jsi nemusel vyřezat 80% podvozku.
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

tak se mi to snad "podařilo" dát dokupy a spárovat. Ale mám následující problém. Když mám pistoli ve volné poloze a zapnu auto, tak mi točí motor vzad......až když lehce přitáhnu plyn k sobě - povel vpřed, jako by se dostal teprve do neutrální polohy. Předpokládám, že budu muset asi rozdělat pistol a seřídit střed, aby seděl........nebo byla chyba v párování? Abych pravdu řekl, ani nevím, jestli jsem to párování dělal dobře, ale návod na jak na RC, tak na regl je mi fakt krapet nesrozumitelnej, ale možná proto, že to dělám poprvé.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

tak snad vyřešeno. vypodložil jsem plynovou páčku na jedné straně do "nulté"polohy.

Objevil se další zádrhel - někdy, když se chci rozjet, jakoby auto "zamrzne" a rozjede se po chvíli vpřed.....dělá to nepravidelně.

Ještě upřesním, že jezdím teď na aku-pack 9,6V Ni-Cd, který jsem prozatím vzal z jiného auta do té doby, než mi dojde poštou nabíječka na Li-po a Ni-MH.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Musíš plyn do nuly vytrimovat na rádiu...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

marekRS píše:...až když lehce přitáhnu plyn k sobě - povel vpřed, jako by se dostal teprve do neutrální polohy. Předpokládám, že budu muset asi rozdělat pistol a seřídit střed, aby seděl...

Hele, neber to zle, ale když jsem tohle četl, málem jsem se sesypal pod stůl + následné vypodložení páčky plynu ... :mrgreen:
Vysílačku postav před sebe a kukej na volant. Kolem volantu máš čtyři tlačítka. To horní slouží k vytrimování (nastavení střední polohy) plynu, to vlevo k vytrimování řízení. Ta tlačítka fungují jako kolébky. Trimem plynu srovnáš regl s motorem tak, aby ti v klidové poloze páčky plynu motor stál, netočil se. Trimem řízení nastavuješ to, aby ti auto jelo s volantem v klidové poloze rovně. Jasné?
Hele, já vím, že číst návody, kór napsaný v čingličtině, je náročný, ale zvykni si na to a používej třeba translátor.
V tom mém odkazovaném článku najdeš i obrázek s popisem ovládacích prvků pro GT3.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

minotaur píše:
marekRS píše:...až když lehce přitáhnu plyn k sobě - povel vpřed, jako by se dostal teprve do neutrální polohy. Předpokládám, že budu muset asi rozdělat pistol a seřídit střed, aby seděl...

Hele, neber to zle, ale když jsem tohle četl, málem jsem se sesypal pod stůl + následné vypodložení páčky plynu ... :mrgreen:
Vysílačku postav před sebe a kukej na volant. Kolem volantu máš čtyři tlačítka. To horní slouží k vytrimování (nastavení střední polohy) plynu, to vlevo k vytrimování řízení. Ta tlačítka fungují jako kolébky. Trimem plynu srovnáš regl s motorem tak, aby ti v klidové poloze páčky plynu motor stál, netočil se. Trimem řízení nastavuješ to, aby ti auto jelo s volantem v klidové poloze rovně. Jasné?
Hele, já vím, že číst návody, kór napsaný v čingličtině, je náročný, ale zvykni si na to a používej třeba translátor.
V tom mém odkazovaném článku najdeš i obrázek s popisem ovládacích prvků pro GT3.


Jj, ten článek jsem četl asi 4x už :-) Přečtu po páté. V ten večer jsem měl radost, že to vůbec reaguje. Jj. těch zábavných textů bude z mé strany asi více, než budu mít chvilku a víc o tom číst. Díky za trpělivost.
Jinak včera jsem namontoval na zadek špéru a jízda po dlažbě doma se změnila v docela pekelnou zábavu. Taky mi došla konečně nabíječka na Ni-MH, tak jsem včera o půlnoci ještě poprvé vyjel s novou baterkou.

Stále přetrvává problém, že někdy auto zkrátka zamrzne - většinou při změně vpřed-vzad. Snad bude dneska večer trochu čas a najdu nějakou radu na to.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

marekRS píše:... že někdy auto zkrátka zamrzne - většinou při změně vpřed-vzad...

Když z jízdy vpřed dáš páčku dopředu, zastaví ti auto vždy nebo opravdu náhodně? V prvém případě je to brzda a normální chování. Teprve když vrátíš páčku do neutrálu a znova dopředu začne couvat. Záleží na nastavení / typu regulátoru.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
marekRS
Nově příchozí
Příspěvky: 25
Registrován: 20.09.2010 0:00
Bydliště: Bobnice

nene, pokud to zamrzne, mohu páčku dát do neutrálu, můžu ji dát povel vpřed, či vzad, tak nic nepomáhá....trvá to někdy 3 někdy 5 sekund, než začne reagovat na povel vpřed, či vzad. Na povel zatočit reaguje pořád a bez problémů i při tom zamrznutí.

ještě projdu to menu ve vysílačce, jestli tam není něco v nepořádku.
CC-01 Pajero -, RC FlySky-FS-GT3, regl Ansmann crawler, lehce propilováno, nová kola, jiné tlumiče(85mm)
Scania R470 in progres(lakování,atd), RC prozatím 6ch Hobbyking. Regl servonatu M20+(výměna za Dsys MDD56), zvukáč servonaut SMX

Zpět na „CC-01“