Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Tak som sa rozhodol po poslednej expedičke mierne upraviť Moga. Intenzívne sa na ňom pracuje už druhý deň, zatiaľ, čo môžem uviesť je, že dostal nový kardan, čaká sa na osvedčený regulátor Losi a úpravami prešla aj ložná plocha, umiestnenie elektroniky a zmena osvetlenia. Foto update sa budem snažiť spraviť čo najskôr. 8)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Zástěrka fajnová, co to je za materiál?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

minotaur píše:Zástěrka fajnová, co to je za materiál?


Je to z Baumax-xu a je to niečo ako geotextília. Používa sa to ako podklad pod kamienky a rôzne takéto veci, aby ti nerástla cez to tráva a burina. Materiál je to pomerne pevný, vodeodolný.

A teraz k updatu, čo sa dialo za posledné dni. Najprv Hudy vymenil starý vymlátený (ešte origo) kardan za nový, pričom hlavy kardanu sú z Tamiye CR-01 spolu s kĺbikmi a samotný kardan je poskladaný od firmy Traxxas. Malo by to zniesť dosť. Ešte pred expedíciou boli na boky a zadok Mogu aplikované reflexné prvky podľa nariadenia smernice Európskej únie EHK č.104 :lol:
Obrázek

Následne došlo k presunutiu komplet elektroniky (okrem serva a bateriek) na korbu vozidla, kde bola umiestnená do krabičky. Tá ešte prejde menšou úpravou po dodaní regulátora zo zahraničného zdroja.
Obrázek

Taktiež došlo k menšiemu upratovaniu pod kapotou, bolo potrebné predĺžiť káble od svetiel a od serva, aby sa dalo pohodlne manipulovať s vozidlom pri tankovaní.
Obrázek

A na záver, kuk z korby...Mog išiel na preplachtovanie, ale Hudy zistil nejaké nedostatky na uchytení plachty, tak musí ísť ešte na reklamáciu. Po odstránení závady prídu na ňu ešte nápisy, aby nebola taká fádna.
Obrázek
Obrázek

Dá sa povedať, že to je nadnes všetko. S Hudym sme sa riadne zapotili za posledné dni na úpravách auta. Takže, upratať garáž, počkať na dodávku dielov a zase bude na dlhší čas pokoj. Ostávame s pozdravom, Peter a Hudy :roll: 8)
Obrázek

PS: Zadná zásterka je dočasne demontovaná, podarilo sa mi ju odtrhnúť z nárazníka na poslednej expedičke. Musím vymyslieť iné upevnenie, ako tavné lepidlo...
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

tá plachta vzadu je skvelá :wink: :tleskam:
http://www.ggeerrii.rajce.net :)
Každý , kto mi lichotí, je mojím nepriateľom. Každý, kto ma kritizuje, je mojím učiteľom
Pajero Wagon ´93 - výstavba
DCC 006_Defender 90
Sakura Zero S
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

:lol: :lol: :lol:
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Plachta tomu dává vzhled skutečného vozu, chválím :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
janqosvk
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 27.01.2011 0:00
Bydliště: PovažskaBystrica SVK

Ta plachta vizera výborne
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

Tak, dnes som bol vyzdvihnúť nový regulátor na pošte. Takže na aute sa zase makalo, letovalo, izolovalo, opravovalo atď. Taktiež som dorobil nápisy na plachtu, aby to nebolo také fádne. Ak sa nájde nejaký vrták, tak ten znak Mercedesu je schválne taký. Proste žabiak bol dnes na pretrhnutie. A tu je výsledok našej práce:
Obrázek
Obrázek

Chudáčiska tá námaha a práca tak zmohla, že po odstavení auta v garáži vyliezol na korbu a zaspal. Takže, pssssssst, nech ho nezobudíte. Prajeme pekný víkend.
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Kolikpak se do takového Unimógu vejde západoněmeckých soudruhů pod plachtu? :lol: Ta plachta se ti povedla, mogovi to takhle sluší.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Me se plachta taky zamlouva.. Zato mi tam vpredu vubec nesedi ten naraznik z Honcha.. Proste mi prijde, ze se tam nehodi, dal bych reflektory na nakej ram tesne pred kasli a naraznik tam nedaval.. Ale je to tvoje auto a hlvne ze se libi tobe.. :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

No vojde sa tam v každom prípade asi 20 východonemecký súdruhov žabiakov :roll: :lol:
Ďakujem za pochvalu, cením si to a motivuje ma to k ďalším úpravám. No a ten nárazník tam je čisto z funkčného hľadiska, zatiaľ sa mi tam páči, ale nevylučujem, že sa to časom prerobí, ako všetko :mrgreen:
Uživatelský avatar
hpridal
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 29.08.2011 0:00

Upravoval jsi nějak řízení? Na jedné fotce máš vytočené kolo do rejdu. Já mám CC-01 ale takto vytočit mi kolo nejde. Máš na tom svém uzavřené diferenciály? dík
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

hpridal píše:Upravoval jsi nějak řízení? Na jedné fotce máš vytočené kolo do rejdu. Já mám CC-01 ale takto vytočit mi kolo nejde. Máš na tom svém uzavřené diferenciály? dík


Bolo tam tuningové alu riadenie. Diferáky som mal uzavreté oba, v teréne sa bez toho nehneš. V súčasnej dobe mám už len karosériu na podvozku SCX 10.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Peter509 píše:... V súčasnej dobe mám už len karosériu na podvozku SCX 10.

Tomu se říká zrada :lol: odvrhnout cécéčko.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Peter509
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 18.07.2010 0:00
Bydliště: Nemce, okres Banská Bystrica

minotaur píše:
Peter509 píše:... V súčasnej dobe mám už len karosériu na podvozku SCX 10.

Tomu se říká zrada :lol: odvrhnout cécéčko.


Nestíhalo za kolónou 8)

Zpět na „CC-01“