Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Scale nárazník pro CC-01

Protože na našem trhu nejde sehnat opravdu Scale nárazník na tento podvozek, nemluvě o tom, aby vypadal, rozhodl jsem se si ho udělat sám a Vám ho zde představit, snad se bude líbit. Tento dil se přidělává na originální otvory v podvozku, není potřeba nic vrtat, jako u jinych radoby home výrobků a při tom zajišťuje vysokou odolnost proti nárazu a realistický vzhled, vhodný na expedice. Za takto uchycený nárazník můžete nosit celý model, tak jak jste byli dříve zvyklí z originálniho nárazníku. Materiál je použit dural 6mm a 2mm. Mám s ním zatím po jedné sezoně jen ty nejlepší zkušenosti, jen ty oka na štěkle, co jsem tam udělal občas dřou o terén více, než je rádno, takže další nárazník co si udělám bude pozměněn, aby jsem tento neduh odstranil.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Postupně by jsem chtěl přidávat i mé další tunning vychytávky, co jsem vytvořil na tenhle nesmrtelný podvozek :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Dovolím si nesouhlasit s tím realistickým vzhledem. Moc realistický mi to nepřijde. Provedení sice dobrý, ale vzhledově na Pajero je to moc masivní.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, ta realičnost byla opravdu přehnaná, real by to bylo z trubky. :?
Uživatelský avatar
Knedlousek
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 12.02.2011 0:00
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Kontaktovat uživatele: WWW

Je to hezký, a oproti těm bazmekům co se prodávaj je to hezký, ale na pájo dost masivní, v blízké době se chystám udělat jednoduchej rám na mojeho Range Rovera, fotky budou, ale tohle je fakt dost masivní
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Taky budu dělat jeden na Range Rovera, možná by jsme mohli zkusit udělat společný návrh. Tohle byl můj první, byl to prototip na kterém jsem zkoušel jestli je to vůbec funkční, takže ty další už můžou být tvarově zcela odlišný. Je to vytvořené v počítači, můžu si s tím pěkně hrát, pak se to jen vyřízne vodním paprskem a dodělá.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

U Pajera je jeden zásadní problém a to v tom, že se musí nechat dostatečná mezera, aby šla oddělat kastle.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tady ještě jedno foto, na tom už ten masivní nárazník tak nevyčnívá.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Pedro píše:Dovolím si nesouhlasit s tím realistickým vzhledem. Moc realistický mi to nepřijde. Provedení sice dobrý, ale vzhledově na Pajero je to moc masivní.

Súhlasím, toto by sa hodilo skôr na nejaký zdvihnutý pic up truck v americkom štýle. A zdá sa mi, že rám podstatne znižuje nájazdový uhol.

Slic7, máš pravdu, že na odloženie kasne treba pomerne veľa priestoru, ale čo tak vyskúšať spraviť odklápací rám? Alebo inak vyriešiť jej uchytenie.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Když to tak shrnu, tak tady jen píšete kritiku, že je masivní a nesedí k tomu autu, ale zatím tady nikdo z vás nenapsal, který by byl pěkný. Hoďte sem nějáké foto opravdu tvarově povedeného a funkčního nárazníku na Pajero, rád se nechám inspirovat. :roll:
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

zpracování je super, vo tom žádná, ale vizuálně mi to moc nesedí a jak napsali kluci, nájezdovej úhel se podstatně zhoršil...většina ccčkářů řeže i tu cihlu, ke který to máš uchycený
věc se má tak...kastle už má nárazník, pokud budeš dělat další před něj, nebude to vono...takže bych to viděl buď nechat původní nárazník s tou hrazdou, ta mimochodem vypadá suprově, a třeba ho zevnitř vyztužit nějakym profilem
Obrázek
nebo ho šmiknout a udělat pevnosťák-nějak takhle:
Obrázek
a nebo ten novej začlenit do původního trochu víc
Obrázek Obrázek
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Na té předposlední fotce je podlě mě nejlepší... Ale tam by nastal ten problém se sundáváním kastle, ne? :?
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za foto, ale když jsem psal, aby sem byly vloženy fotky pěkného a funkčního nárazníku, myslel jsem na RC modelu :lol:
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Kolik toho dokáže udělat fotograf s modelem a kulisama :lol: :lol: :lol:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz

Zpět na „CC-01“