Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Neber to ako kritiku práce, ale ako výsledného efektu. Aj keď asi by som to kritikou nenazýval, je to skôr názor, ktorý môžeš aj nemusíš prijať.

Tu sú foto môjho rámu, netvrdím že je najkrajší (nemyslím teraz tú ošúchanú farbu) alebo najlepší, ale môže to byť spôsob ako sa vysporiadať so sundávaním kastle.
Obrázek

Obrázek

rám je prichytený na tú "kocku", čo väčšina odreže, závitovou tyčkou M3 a matičkami
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky za foto, tenhle rám vypadá moc dobře, ale systém jeho přichycení k podvozku, je přesně to, čemu jsem se chtěl vyhnout. Kdyby to tak šlo zkombinovat, tak by to bylo skvělé. Z čeho ho máš udělaný, dělal jsi si ho sám?
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Rám je samodomo výrobok z mosadzných tyčiek, tuším 5 a 3 mm (na fóre je okolo toho popísaná hromada príspevkov), vyrábaný podľa skutočných rámov používaných pre Pajero. Spájkovaný je plynovým horákom a cínom. Funkčný je, pretože prežil gúľanie asi 30 metrovým svahom kedy sa auto rozletelo na dve časti (držali ho po kope len káble elektroniky) a na ráme sa odlomilo len jedno krídlo, ktoré bolo už pred tým poškodené.
Neviem prečo sa tak brániš tomu spôsobu uchytenia, ale vyvŕtať dve diery do "kocky" nie je problém. Navyše som ho pripevňoval tak aby sa dramaticky neznížil nájazdový uhol (k tomuto Pajeru sa mi moc nehodí extrémne zvyšovanie kasne, či podvozku). Ak by si to chcel nechať v pôvodných dierach, tak by bolo možné pripájkovať alebo prišróbovať na spodok rámu niečo ako "montážny plech" a osadiť to do pôvodných otvorov, trochu viac odsadené od samotného nárazníka, čo ale trochu zníži nájazdový uhol.
Alebo ďalšia možnosť, pokúsiť sa vyrobiť niečo na taký štýl ako poslal Leprasol (tuším že rám na tej dlhej LWB V6 je najjednoduchší, ale SWB V6 je zas vzhľadom na typ tvojho Pajera /britská či azijská, austrálska verzia - ale to už zachádzam do podrobností/ najviac scale).
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Zkusím popřemýšlet, jak to zkombinovat, myslím že by to mohlo jít, jen musím sehnat mosazný plech 2mm a trubky. Díky za inspiraci.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem provedl na nárazníku úpravu a trochu jsem ho oproti původnímu seřízl. Celkově je to mnohem lepší i vzhledově.
Na obrázku je vidět původní tvar s nájezdovým úhlem(žlutá barva) a nový tvar s nájezdovým úhlem (zelená barva).

Obrázek
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Krom úpravy, kterou jsem provedl odfrézováním nadbytečného materiálu, jsem do nárazníku zakomponoval i naviják. Mezi navijákem a kastlou je necelý milimetr místa.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

A jaký systém uchycení kastle používáš? S tím originálním bys takhle karoserii nesundal, páč bys jí nemohl povytáhnout vpřed, když je tam jen milimetr, ne?
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Systém uchycení kastle je pořád stejný, ale fígl je v uchycení toho navijáku.
Na to, abych dostal potřebný prostor pro posunutí karoserie, musím povolit dva šroubky, co drží naviják, ten potom klesne dolů mezi nárazník a vznikne tak prostor pro sejmutí kastle.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Zajímavej nápad, ale v zimě se ztuhlýma rukama bych to teda dělat nechtěl...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Já vycházím z toho, že moje auto na baterii o kapacitě 3 500 mAh jezdí zhruba přes dvě hodiny, nebo najede skoro deset Km. Ještě nikdy jsem nepotřeboval měnit akupack při ježdění venku! Nemluvím o tom, že dnes jsou akupacky o mnohem vyšší kapacitě. A v zimě nejezdím :-)
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

To je pak jiná :wink:
Já jezdím furt, v létě v zimě horku dešti...
A na 2400 mAh se SPEED 600 ECO, takže výdrž něco přes hodinu a čtvrt. :-)
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Nevypada to vubec spatne, akorat bych to asi cely nejak ztencil. jak pouzitej plech na tu bocni cast, tak i ten vlastni tvar. takhle mi to pride vuci pajeru dost mohutny.
Obrázek
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

A mě se zas takový nárazníky líběj. Akorát mě tam nesedí ta černá část (ochrana světel) jinak dobrý :wink:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak teď jste mě opravdu pobavili a zároveň dokázali, že co člověk, to jiný vkus a názor :lol: Zrovna včera Honzix při naší společné projížďce obdivoval právě tu černou ochranu světel a fotil mé Pajerko jak šílený, ale krásně šílený a opravdu moc pěkné fotky.
http://honzix.rajce.idnes.cz/110329-Offroadeni/
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

podle mě je to pěknej nárazník... a opravdu hezký fotky :tleskam:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz

Zpět na „CC-01“