Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Sice auto nemám, ale četl jsem o něm hodně a stále hodně čtu...souhlasím s kolegou nademnou... CCčko je schopné auto a myslím, že by byla nuda, kdyby to bylo Koupit, nabít, jezdit, nabít, jezdit, nabít jezdit... ne? 8(
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

Presne to je chyba toho CC linku, že pruží ten plast a nie pružina a presne to čo písal Slick7 - uchytenie tlmiča a pružiny je fakt na dve veci - vyhodiť a prerobiť, pretože pri pôvodnom uchytení sa to zbytočne krúti.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ...

DavePr píše:Sice auto nemám, ale četl jsem o něm hodně a stále hodně čtu...souhlasím s kolegou nademnou... CCčko je schopné auto a myslím, že by byla nuda, kdyby to bylo Koupit, nabít, jezdit, nabít, jezdit, nabít jezdit... ne? 8(

Tak se nám to něják zamotalo, kterého kolegu nad sebou jsi myslel? :lol:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

JanoS píše:Presne to je chyba toho CC linku, že pruží ten plast a nie pružina a presne to čo písal Slick7 - uchytenie tlmiča a pružiny je fakt na dve veci - vyhodiť a prerobiť, pretože pri pôvodnom uchytení sa to zbytočne krúti.


A proč neudělat z chyby přednost! Opravdu stačí jen to prodloužení a vyfrézování v táhlu a je to super!!! Ten link právě tím, že je tak pružný napomáhá při pružení a zároveň se krásně prohne, čímž vytvoří pod autem více místa-zn. ideál.
Berte sakra, že se bavíme o autech pro expedice, takže nechtějte po těch nápravách, aby se křížily, jako třeba u Crawlera. Co jsem se díval na fotky aut co tady kluci mají, tak většina ani na takové křížení nemá dostatečné místo, mezi kastlou a kolama!!!
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Tím kolegou jsem myslel Slick7.... Ááá to jsi ty :lol: Jestli jsem špatně pochopil tvůj příspěvek tak jsem teď za blbce :o
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ...

DavePr píše:Tím kolegou jsem myslel Slick7.... Ááá to jsi ty :lol: Jestli jsem špatně pochopil tvůj příspěvek tak jsem teď za blbce :o

Já myslím, že jsi to pochopil správně, nic není dokonalé, ale proč zas až tak moc ty chyby vyhledávat a dělat z komára velblouda.
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick7 píše: Berte sakra, že se bavíme o autech pro expedice, takže nechtějte po těch nápravách, aby se křížily, jako třeba u Crawlera. Co jsem se díval na fotky aut co tady kluci mají, tak většina ani na takové křížení nemá dostatečné místo, mezi kastlou a kolama!!!

S tím naprosto souhlasím, dost lidí se snaží z expedičních cc-01 udělat crawlery s příšerným křížením a karoserií položenou příliš vysoko, tak že to nevypadá hezky a už vůbec reálně. Když se kouknete na klasický pajero s mírnými off-roud úpravami tak rozhodně nemá 1,5m křížení.
A co se týče tvého nápadu, tak není vůbec špatný a hlavně je cenově dostupný. Navíc mám tu zkušenost, že plastový linky u cc-01 vydrží mnohdy víc než kovový :mrgreen:. Jen tak dál :wink: .
Naposledy upravil(a) gyzmo777 dne 28.02.2011 22:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Zajímavej nápad :wink:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Já teďka sice trochu dost toužim po něčem expedičním, bohužel teď mi to peníze prostě neumožňují, ale kdybych měl, tak volím právě CCčko, a myslím, že by mě to ani nebavilo tím způsobem, jak jsem to popisoval předtím: Koupím, nabiju, jezdím, nabiju, jezdím, nabiju, jezdím, ... :-( To se toho netýká, mám doma malý revo a co myslíte, že dělám, když přijdu ze školy? Sedim u stolu a šťourám se v tom... Jinak to ani prostě nezvládnu... Vždy jsem rád za to, že se na autě dá něco dělat...
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Děkuji za vaše další kladné ohlasy, ale hlavně, že se mnou souhlasíte, že jezdíte expedice a ne Crawlery, ale i o těch Vám tady toho můžu spoustu napsat, pár let jsem se jimi, jejich konstrukcí a stavbou zabýval.
Mám doma docela dost tunning dílů na CC-01, ale použil jsem jen ten tunning na řízení, ku.... to jsem si dal, snad při dvou vyjížďkách se mi rozsypalo a můj malej smrad se mi chechtal, že si musím auto nést :evil:
Pak jsem všechny spoje vylepšil delšími šrouby, ale hlavně jsem je zajistil proti povolení tekutou závlačkou a mám snad klid.
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

Mě crawlery přijdou takový moc ujetý... Mám rád Scale vzhled 8)
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Rukama mi prošlo taky dost expedičních modelů, první bylo cc-01, později trailfinder a scx10, ale nakonec jsem se vrátil k cc-01 a to právě díky reálnému vzhledu a proto ho nehyzdím 100mm tlumičema, 10cm kolama atd.
Za nějaký čas jsem na něj nakoupil veškerý tuning a jediné na co si pořád stěžuji jsou převody a řízení. Jinak je to parádní expediční model.
Crawlera mám teď také Gmade R1 a je to úplně něco jiného než expedice, u crawlerů jde v první řadě o průjezdnost a na vzhledu tolik nezáleží, zatímco u expedic je to naopak.
Naposledy upravil(a) gyzmo777 dne 28.02.2011 22:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JanoS
Uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Martin/Bratislava, Slovakia

No práve ani mne sa nepáči extrémne kríženie ani dvíhanie kasne na Pajere, ale ani ohýbanie tých spodných linkov a to nie len pri záťaži, ale aj v pokoji keď auto stojí, čo potom naozaj znižuje jeho svetlú výšku, kríženie a prejazd v teréne. Ale koncepcia toho podvozku je naozaj dobrá a asi si treba uvedomiť že CC 01 nebolo navrhnuté pre také "zveriny", čo s ním v poslednom čase stvárame.
Mitsubishi Pajero Metal Top + pár doplnkov
Hitec Optic 6 Sport 40 MHz, 53 kanál

project Suzuki Jimny 2010 (construction in progress)
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

No, ohledně té průjezdnosti si já myslím, a to myslím i s mým revíkem nejde o to, aby všechno hned projel jako nějaký traktor nebo tank... Ale mě baví, když občas někde zapadnu a musim se z toho dostávat... Nevim proč a jak, ale i s revem se dá jezdit "expedice"... Sice to nemá moc scale vzhled, ale jde to :lol: :lol:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No, kastle se zvednout musí, pokud s tím chce člověk jezdit v těžším terénu, protože jinak bude mít za chvilku prodřené pneu a ošoupanou kastli. Já ho vyšrouboval tak o 2,5cm oproti originálu. Co kdybych Vám zítra napsal článek o tom, jak jsem si vytunil střeva v zadní nápravě? :wink:

Zpět na „CC-01“