slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Děkuju moc za uvítání a za rady do začátku. Teď asi ještě budu chvíli koukat po fóru a sbírat vědomosti. Určitě bych si chtěl pořídit stavebnici. Ať můžu nadávat jenom sám sobě, když něco nebude fungovat :lol:
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Tak snad už se konečně dokopu k tomu, abych si pořídil CCéčko.

V hlavě mám pár nápadů jako bych si představoval karosérii a její design. Vím, že to není to nejdůležitější, ale od něčeho začít musím :lol:

Aktuálně hledám nenalakovanou karoserii pro Wranglera nebo Pajero. Ideální by bylo, aby neměla zatmavená skla. Zatím se necítím na to, abych řezal do karoserie.
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

okna jsou na šroubky
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

slavick píše:Tak snad už se konečně dokopu k tomu, abych si pořídil CCéčko.

V hlavě mám pár nápadů jako bych si představoval karosérii a její design. Vím, že to není to nejdůležitější, ale od něčeho začít musím :lol:

Aktuálně hledám nenalakovanou karoserii pro Wranglera nebo Pajero. Ideální by bylo, aby neměla zatmavená skla. Zatím se necítím na to, abych řezal do karoserie.


Okna zatmavené budou...to je tmavý plast od výroby....
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Aha, jestli jsou okna na šroubky, tak mám po problému :-)
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Jsou máš po problému kterej nikdy neexistoval :lol:
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Už to vypadalo, že si expediční auto nikdy nepořídím. Pořád jsem dělal něco jiného a tak vůbec to nějak nevycházelo. Nicméně letos jsem byl asi hrozně hodný ;-), protože mi Ježíšek naježil stavebnici CC-01 Toyota :-D

Regulátor a motor asi zatím nechám ty ze stavebnice a časem koupím lepší. Jako RC soupravu si asi pořídím Modelcraft GT3. Servo a baterky ještě nemám rozhodnuté. Projdu si tady forum a uvidím. Dám vědět, jak stavba pokračuje...

Omlouvám se za možná trochu zbytečný post, ale měl jsem potřebu se pochlubit :-D
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: CC-01 z Kobylis

Myslím, že na tomto fóru najdeš všechny možné / i nemožné / úpravy tohoto podvozku. Taky jsem ho pročítal, než jsem začal upravovat svoje Pajero. Ale první byly nové gumy a pomalejší motor. Pak bych řekl, že je taky dobré zavřít oba diferenciály, někdo zavírá jen zadní. A silnější servo řízení se taky vyplatí. Hele, jestli jseš z Kobylis, tak my chodíme jezdit do Ďáblického háje, je tam parádní terén i pro CC v základu zvládnutelný.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
DJPeters_2009
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 23.01.2011 0:00
Bydliště: Teplice, Krajní

Re: CC-01 z Kobylis

tak tě tu vítám mezi cc-01 čkama.. :BYE: a doufám že budeš mít dosti radosti ze svýho jako mi z našich.. :-D časem poznáš co budeš muset měnit... ale jak již ti tu několikrát doporučovali kup si jinej motor aspoň 50T nebo větší ať ti to nelítá jak splašený a pak časem nějaký ty gumky.. na ty originály nejsou špatný ale na nějaký prudší kopeček a nebo listí nejsou moc dobrý.. no poznáš sám.. Tak tě tu ještě jednou vítám a dodej nějaký to foto.... :OK:
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Pleskanec píše:Myslím, že na tomto fóru najdeš všechny možné / i nemožné / úpravy tohoto podvozku. Taky jsem ho pročítal, než jsem začal upravovat svoje Pajero. Ale první byly nové gumy a pomalejší motor. Pak bych řekl, že je taky dobré zavřít oba diferenciály, někdo zavírá jen zadní. A silnější servo řízení se taky vyplatí. Hele, jestli jseš z Kobylis, tak my chodíme jezdit do Ďáblického háje, je tam parádní terén i pro CC v základu zvládnutelný.
Petr


Z Kobylis opravdu jsem. A rád se přidám, až půjdete zase jezdit. Jenom se mi ze začátku nesmějte, protože budu určitě uplně levej :-D

Nicméně už jsem spáchal první malý tuning. Vyměnil jsem kluzná ložiska za kuličková a zamknul zadní diferenciál. Nějak během příštího týdne bych rád sehnal zbytek elektroniky a vrhnul se za karoserii.
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

DJPeters_2009 píše:tak tě tu vítám mezi cc-01 čkama.. :BYE: a doufám že budeš mít dosti radosti ze svýho jako mi z našich.. :-D časem poznáš co budeš muset měnit... ale jak již ti tu několikrát doporučovali kup si jinej motor aspoň 50T nebo větší ať ti to nelítá jak splašený a pak časem nějaký ty gumky.. na ty originály nejsou špatný ale na nějaký prudší kopeček a nebo listí nejsou moc dobrý.. no poznáš sám.. Tak tě tu ještě jednou vítám a dodej nějaký to foto.... :OK:


Ještě jednou díky za uvítání :HOPS: Pár fotek ze stavby mám, tak je jenom projdu a trochu upravím (třeba ořiznu svoje nohy :-D ) a pak je sem hodím.
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: CC-01 z Kobylis

Nikdo se ti smát nebude, každý z nás nějak začínal. Dnes jsme byli pojezdit v Ďábličáku, ale bylo to celkem narychlo domluvené. Když jseš v těch úpravách, tak by asi bylo dobré zavřít i přední diferenciál, já dříve jezdil jen se zadním, ale oba zavřené je úplně o něčem jiném. Vyjel jsem dnes v Ďábličáku to samé, co kolega s axial podvozkem.
Petr
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Po neuvěřitelných třech měsících přidávám malou aktualizaci. Podvozek mám postavený už skoro ty tři měsíce, ale nějak nebyl čas pokračovat. V průběhu stavby jsem se setkal s jediným větším zádrhelem a to byla hnací hřídel. Stavebnice, co jsem dostal, byla původně určená pro Unimog a k tomu byla karoserie pro Toyotu. Z tamiyausa.com jsem si stáhnul manuál pro Toyotu a v něm jsem objevil, že 4-link má Toyota kvůli rozvoru trochu jinak uchycený a je potřeba delší hnací hřídel. Takže teď sháním hnací hřídel, která je určená pro Toyotu.

Zatím se tedy vrhnu na karoserii a doplňky. Auto bude v barvě České zemědělské univerzity a Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, takže kombinace zelené a takové okrové. Na dveře pak přijde logo FAPPZ a na kryt motoru logo ČZU nebo obráceně. Ještě musím vymyslet rozvržení barev a jestli je kombinovat nebo použít jen jednu.

Co nejvíc doplňků bych si chtěl vyrobit sám. Zatím mám v plánu nosič na střechu, nářadí a nějakou krabici, do které schovám vypínač a samozřejmě kryt přední nápravy.

Pár fotek ze stavby s ještě původním uchycením 4-linku: http://tarsius.rajce.idnes.cz/01_Toyota ... _podvozek/. Podvozek je úplně standardní, bez úprav. Nějaké úpravy určitě časem přijdou.

Tady budou přibývat fotky ze stavby karoserie: http://tarsius.rajce.idnes.cz/02_Toyota ... karoserie/.

S elektronikou se to má následovně:
- motor - pro první rozhýbání zatím ponechám původní plechovku
- regulátor - Tamiya TEU-104BK ze stavebnice
- servo - ještě se rozhoduju
- RC souprava - rozhoduju se mezi Modelcraft MC-30 (přijímač má BEC) a Modelcraft GT-3 a dokoupit BEC kabel
- baterie - vzhledem k regulátoru nějaká NiMH 5000 mAh, kterou případně později využiji u jiných modelů

Ještě přemýšlím o originálním krytu proti nečistotám, na který bych po obvodu přilepil ještě nějaké těsnění.

Doufám, že další update nebude zase za tři měsíce :-)
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CC-01 z Kobylis

neupraveny CC podvozok je tu pomaly rarita. pekne, ciste...drzim palce, toyota je pekna kastla...
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: CC-01 z Kobylis

Ta NiMH 5000 mAh je o trošku větší než ty s nižší kapacitou, takže se do prostoru pro baterii bez úpravy vany nevejde, osobně vyzkoušeno. Nebo jí dát dopředu nad převodovku, pro výjezdy do kopců je to dobré, ale zase se zvyšuje těžiště. A ten základní motor je moc rychlý do terénu, dej tam nějaký pomalejší, taky to nebude tolik žrát baterky.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA

Zpět na „CC-01“