Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CC-01 z Kobylis

Muj názor je, že úplně stačej jiný pneu a motor, s více závitama, 55T nebo 80T, originál regl jsem jezdil dva roky a je v pohodě, kdybych ho vlastní blbostí neodpálil mam ho asi dodnes. Dokonce při jízdě z kopce dosáhneš s ruční bzdou krásného pomalého sjezdu jakoby na neutrál. Když se to člověk naučí je to mnohem zábavnější.
RC4WD Gelande II
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

calvin píše:neupraveny CC podvozok je tu pomaly rarita. pekne, ciste...drzim palce, toyota je pekna kastla...


Díky moc :wink:

Pleskanec píše:Ta NiMH 5000 mAh je o trošku větší než ty s nižší kapacitou, takže se do prostoru pro baterii bez úpravy vany nevejde, osobně vyzkoušeno. Nebo jí dát dopředu nad převodovku, pro výjezdy do kopců je to dobré, ale zase se zvyšuje těžiště. A ten základní motor je moc rychlý do terénu, dej tam nějaký pomalejší, taky to nebude tolik žrát baterky.


Děkuju za upozornění. Vůbec mě nenapadlo, že by ta baterka mohla být větší. Jakou kapacitu máš ty? Myslíš, že baterka s 4000 mAh se tam už povejde? Aspoň ty peníze, co ušetřím budu moct investovat do pomalejšího motoru.

PALI píše:Muj názor je, že úplně stačej jiný pneu a motor, s více závitama, 55T nebo 80T, originál regl jsem jezdil dva roky a je v pohodě, kdybych ho vlastní blbostí neodpálil mam ho asi dodnes. Dokonce při jízdě z kopce dosáhneš s ruční bzdou krásného pomalého sjezdu jakoby na neutrál. Když se to člověk naučí je to mnohem zábavnější.


Jen abych věděl, čemu se mám vyhnout. Jak se ti povedlo ho odpálit?
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CC-01 z Kobylis

Úplně normálně jsem ho vyzkratoval. Moje chyba.
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: CC-01 z Kobylis

Ja mam v Cecečku baterii lipolku 5000 mAh a po par mensich upravach se to tam vleze akunrat ani tam nemusim mit ten drzak na jisteni jak to tam drzi
Jukni sem staci trochu odrezat ty jakoby obloucky na normalni baterku

Edit: Jeste se musi malinko liznout baterky trochu v pravo dole aby tam vlezla bez obtizi
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: CC-01 z Kobylis

Jestli budeš používat klasický šestičlánek NiMH, tak rozměrově větší je jen ten 5000 mAh, menší kapacity se do prostoru pro baterii normálně vejdou. Já jezdím 3600 mAh, motor Speed Eco 7,2V a vydrží mě tak asi 1,5 hodiny. Pajero mám ale dost těžké.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Tak jsem ještě tady brousil po fóru a narazil jsem na rc soupravu Flysky GT3B a trochu mě to zvyklalo v přesvědčení jakou soupravu si koupím. Je prima mít osm kanálů, ale když přijímač umí jen tři... :-) Nevím, jak je to s kompatibilitou s vícekanálovými přijímači.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: CC-01 z Kobylis

bflmpsvz
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Díky. A mám zase, co číst :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: CC-01 z Kobylis

Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Ahoj všem,
tak jsem po hoooooodně dlouhé době udělal revizi v modelářské skříni a vrátil jsem se k rozpracovaným věcem a jedna z nich je i moje Toyota, na kterou jsem dva roky nesáhl a vlastně jí nikdy nedokončil.

Momentálně jsem ve stavu, že bych rád dokončil aspoň podvozek, aby byl schopný jízdy. Mám ale menší problém s kardanem. Mám jeden krátký (asi původně pro Unimog) a jeden moc dlouhý (dlouhá historie, jak se ke mě dostal). Umím si představit, že dlouhý zkrátím a vybrousím plošku. Jenže otázkou je, o kolik ho zkrátit. Nejspíš budu používat metodu postupného zkracování, až se dostanu na správnou velikost. A pokud to nevyjde, tak objednám třeba z MZ Racingu ten správný :-)

Nevíte někdo, kolik má správně měřit kardan pro Toyotu Land Cruiser?

Zatím všechny komponenty jsou originál od Tamiye. Vím, že to není žádná sláva a možná jsem trochu masochista, ale plán je postavit auto z originálních dílů a potom začít pomalu vylepšovat. Vzhledem k tomu, že jsem modelář začátečník, tak mám pocit, že si tímhle musím projít.

Další krok je model rozjet. Regulátor mám opět originál, i motor je původní plechovka. Otázkou je jaké použít servo. V šuplíku mi leží nevyužité Hitec HS-311. Ideální asi není, ale pro začátek by to mohlo stačit.

Někdy k předloňským Vánoců jsem dostal ještě vysílač Eclipse 7 Pro, takže bych se časem mohl vyřádit s více kanály :-)

Na víkend je ještě v plánu připravit karoserii na lakování a třeba i nalakovat :-)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CC-01 z Kobylis

A on má Unimog kratší kardan než Toyota?
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Jestli jsem dobře hledal tak ano. Bohužel moje stavebnice byla tak trochu hybrid z Unimogu a Toyoty.
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: CC-01 z Kobylis

Já žil v tom, že krom Hondy CR-V byly všechny podvozky stejné. No jestli to s tím modelařením myslíš opravdu vážně, kup si http://www.mstechnology.cz/kardan-pro-k ... m-d143.htm Jsem s ním maximálně spokojenej. Je dražší, ale investice se ti proti originálu vrátí.
slavick
Nově příchozí
Příspěvky: 22
Registrován: 26.02.2011 0:00

Re: CC-01 z Kobylis

Koukal jsem na stránky MZ Racingu a mají tam tři různé verze. Ten od MS Technology vypadá dobře. Asi si ho objednám. Díky moc za tip.
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: CC-01 z Kobylis

Ahoj.Já už mám asi 2 roky JunFac,myslím z MZ-racing a stále bez vůlí.A o malinko levnější.viz http://www.mz-racing.net/p8781-j90027-c ... shaft-1ks/ .Petr

Zpět na „CC-01“