Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkný barvičky :FINE: a tank je taky hezkej, to je vlastní výroba?
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Podvozek tanku (Tiger 1/16) i s koncepcí pohonu jsem tak koupil. Nově jsem na tom dělal komplet nové zavěšení kol (původní bylo v plastu a už praskalo), nová jsou také kovová kola s gumovými obručemi, napínáky pásů. Je to běh na dlouhou traťale bude to mazel - už teď váží podvozek přes 5kg - a ještě tak kilo a půl přibyde.

Na pajero ještě budu letovat zahrádku a ochraný rám (mosaz 4+3mm,cín)
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Leptama myslíš opravdu lepty, nebo samolepky ?
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jasněže lepty, z plechu tloušťky 0,16mm (klasika co se dělá pro plastikové modely)
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

vím že uživatel Slick7 se tu s tím pere a nevypadá to že by to bylo nejjednodušší udělat takové detaily .. taky bych je chtěl a právě jsem čekal na něj jak to dopadne ..... tak jsem zvědavý jak u tebe ... nebo to máš už vyzkoušené ? :P
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Výrobou plechů se už nejaký čas přiživuju - plastiková modelařina. Tohle bylo nakreslený za chvilku - cca 20min práce. Už je to i odleptané, ale dostanu se pro to až v pondělí ráno. Pak to nafotím a hodím sem. Technologie je ale už dávno odladěná, tak nepředpokládám že by se něco moc nepovedlo.

Ještě se chci trochu zaobírat interiérem, ale to musí počkat až bude nové zasklení. Na to se to pak bude pasovat. Jinak díly dnes dorazily tak snad do neděle budu pojízdný.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Slick 7 to řeší laserem - jiná technologie - já umím tohle a vím že to bude fungovat.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

..interiér? Ten jsem dělal, přístrojovka je fakt kulatá, jsem na to zvědavej :-)
Jinak ty lepty by mě taky zajímaly :P
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tady je fotka leptů:
Obrázek
ma Páju to vypadá asi takhle:
Obrázek

ostatní fotky jsou na rajčeti:
http://griffoncz.rajce.idnes.cz/Pajero#

Začal jsem také pracovat na podvozku, udělal jsem trochu upgrade do hliníku. Z použitého nedoporučuji horní ramena přední nápravy a 4link. Horní ramena mají kulový čep zajištěný zalisovaným hliníkovým kroužkem který na mém kusu moc nedržel a neustále vyskakoval. 4link je kapitola sama pro sebe - když jsem ho namontoval dle fotek výrobce tak celá náprava totálně zuhla, takže jsem použil vnitřní linky původní tamiye - stejně to časem příjde předělat. Zbytek je vcelku v pohodě. Elektronika půjde do gumoplastikových krabek - viz fotky dělají se ve dvou velikostech. Ve větší je regls přijímačem, a do menší časem půjde rc spínač a baterie ledek osvětlení. Ty krabky se mi dost líbí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě k těm leptům - několik lidí mi psalo SZ. Jednak že by brali tyhle plechy ale taky by něco chtěli nakreslit. Zůstalo mi 5ks spztek a 7ks těch malých plechů, k případné ceně spz vychází na 60czk a malý plech na 40czk. Každopádně pokud má někdo zájem tak přes SZ ať to tu neplevelíme. Osobně si pro sebe ještě chci kreslit loga Land Roveru, pokud by byl zájem i o jiné leptíky tak bych na to nejspíš po dohodě s moderátory udělal zvlášť chlívek.

Postup jak jsem barvil malé plechy sem hodím zítra nepo pozítří. S SPZ se ještě trápím, ale už jsem asi vykoumal postup jak to ůjde aby vypadaly pěkně.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak zase menší progres:
Dodělány podběhy - vyrobeno z linolea tloušťky cca 1mm. Lepil jsem to chemoprenem.
Obrázek

Vyroben držák na rezervu. Je to trubička z PSH (evergreen) a plastový hex co mi zbyl. Středem prochází mosazná trubička a v ní samotný šroub.
Obrázek

Prozatím je tam daná origo guma - stejná jako mám obuté je na cestě.
Obrázek

Takhle to pak bude vypadat
Obrázek

Teď už se můžu věnovat exteriéru (značky - ještě jsem se k nim nedostal, rám, zahrádka a nakonec osvětlení). Interiér jse se nakonec rozhodl nedělat. Budu muset ještě poladit pérování a tlumiče - už teď se to kolébá jak kachna i při malé akceleraci.
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

GriffonCZ píše:Budu muset ještě poladit pérování a tlumiče - už teď se to kolébá jak kachna i při malé akceleraci.


Lepsi nez aby to skakalo jako koza.. :mrgreen: Hele pekny to mas, jen maly dotaz, ta PSH trubka, kdes ji vzal ? :wink:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

[quote="Kuba93... jen maly dotaz, ta PSH trubka, kdes ji vzal ? :wink:[/quote]
Já to kupoval na nějáký soutěži plastikářů. Značku Evergreen ale seženeš tady:
http://www.litomysky.cz
jak plast tak mosaz a další - vláčkaři znají. Trochu problém je že Evergreen se dělá v palcových mírách - já se s tím většinou ale srovnávám v pohodě. Jsou to malé rozdíly.
Naposledy upravil(a) GriffonCZ dne 21.06.2011 23:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

S dovolením ti zaseru vlákno.

Různé PSH profily má v Praze Bílek na Koněvce.

http://www.bilek-eshop.cz/cz/produkty/n ... /plastruct
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No problemo, V Brně je zase něco na Táborské. Já mám zásobu doma protože to používám na výrobu masterů - doplňkové sety na letadla (obvykle 1/144).
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Slíbil jsem že tu písnu něco k těm SPZ. Samotné plechy mám nalepené vteřiňákem na 0,8mmPSH, co vyteklo na plech jsem očistil debondérem (rozlepovač vteřiňáku). Co se týká barvení tak postup jsem zvolil následující: stříkuté černým autolakem (2vrstvy) pak ještě jedna vrstva bílého autolaku. Nakonec smirk 2000 za mokra a probrušovat. Leze to pak pěkně ven a docela to šlo ale pak jsem se probrousil durch na kov. Takže postup je upgradován takto: 2 vrstvy černého autolaku a pak jedna vrstva bílošedé (kvůli menšímu kontrastu) Gunze Sanyo - barva na plastikové modely - dělá tenkou vrstvu takže by proboušení mělo být snažší. Zatím mě to schne, brousit to budu až zítra. Uvidíme jak to dopadne - pak dám fota.

Zpět na „CC-01“