Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jinak Pájo jsem už konečně zajel i v terénu. Chová se vcelku obstojně, budu ale muset pořešit ty tlumiče a pružiny. Testnul jsem i kaluže, podběhy fungují skvěle, chytají většinu (troufnu i tvrdit 90%) špíny a vody co by jinak letěla komplet dovnitř. Jediné co, tak voda co nacáká dovnitř pak nemá jak odtéct. Napadlo mě do nejnižších míst vrtnout odvodňovací kanálky (díry tak cca 3mm) Má s tím někdo nějakou zkušenost nebo jak jinak tohle pořešit?
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Zase kdyz tam navrtas diry, tak ti to tam bude tyct i v pripadech, kdy by to tam bez dir neteklo.. Ja nevim, ja to neresim, mam podbehy z duse, ty chyti temer vse, neco nalita maskou a neco se dostane, kdyz je voda moc hluboka.. Plno vody ale vytece, kdyz jedes zkopce, tak to vytece cumakem a taky nakejma dirama, ktery tam uz jsou aspon teda me.. Nejak zasadne bych toa si neprozival.. ;-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mám podběhy z lilolea. Jde mi o to že se voda drží v těch dvou kolejích co imitujou rám. To že by těma navrtanejma dírama teklo i dovnitř mě taky napadlo. Podběhy tam mám hlavně kvůli tomu aby tam nelítalo něco zbytečně. Pokud budu brodit tak tam voda stejně nateče. Těma dírama by ale tento typ nečistot neměl nějak rapidně vnikat - alespoň si to tak snažím logicky zdůvodnit. Jde mi hlavně o ten odtok.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Trochu jsem si pohrál s hořákem a udělal rám masky a nášlapy:
Obrázek
Zbytek fotek na rajčeti. Budu muset přitvrdit předek.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Tak musím ti ten rám pochválit ! Pajeru to sluší. Okopíroval si reálný? nebo je to tvar z tvojí hlavy ? Podle mě mu to perfektně sedí :wink: Vidím dobře že to máš mosaz pájenou cínem ?
Jen mi na tom nesedí ta šedá barva ..... pokud to teda není základ.

A příště kdyžtak hoď rovnou odkaz na rajče, nebo si ho dej do podpisu ... abych to nemusel hledat :)
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Moc pěkný
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak ta středová část (5mm) je podle fotek, ale pak jsem si řek,l že když bych dělal kotrmelce (což jsem si dnes ověřil tak by mě moc nepomohla. Proto jsem přidal brejle z 3mm kolem světel - osvědčily se. V reálu by se asi neměly opíraly o plastový nárazník, ale udělal jsem to tak z pevnostních důvodů. Fotky to trochu zkreslují ale barva není šedá ale "bílý hliník" - původně jsem zkoušel chrom - vypadal skvěle ale netuhlo to - po 24 hod stále lehkým tlakem vytvořené daktylky. Takže to šlo do ředidla a znovu ale jen do hliníku. Jinak je to mosaz v průměrech 3 a 4 a 5mm ( nakoupeno ve Feroně) letováno plamenem a cínem plus letovací pasta MTV 125 R (od GES)
z pevnostního hlediska to chce ale železo a mosaz - už na to makám - technologie už je doma. Nicméně rám je asi dobře pevnostně naplánován protože ustál jednu neplánovanou tečku na čelo bez ztráty kytičky.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ještě jedna poznámka: Dnes jsem se zatavil na pokec u Slicka 7 a postavil jsem svoje Pajo vedle jeho. Jeho Pajero se mi moc líbí, ale musím říct že jsem rád že jsem se vydal cestou Pájo moc nezvedat a pokud možno ho udělat co nejvíc do reálu. Asi neprojede vše co to Slickovo, ale mě jde spíš o to aby zvládlo projet to co skutečné auto. No prostě jsem bývalej plastikář - snad maketář. každej má nějakou úchylku.
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

GriffonCZ píše:...jsem se vydal cestou Pájo moc nezvedat... Asi neprojede vše co to Slickovo...

Ono všchno má svoje. Když auto zvedneš, jde s tím nahoru i těžiště, takže někde Tě pojede zvednutá kára a jinde dáš zase Ty jí v bočním náklonu až tobě to bude sedět a zvednutý auto se bude kácet :wink:
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No právě. Stejně jde ale hlavně o to aby se nám ty naše popojíždědla co nejvíc líbily :lol:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Souhlasím s tebou a jdu stejnou cestou .. líbí se mi to tak nejvíc :wink:
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Taj moje Pájo dnes zahučelo v Rudicích cca tak 10cm pod vodu (střecha byla 10cm pod hladinou). Elektronika v té elektroinstalační krabici co mám na fotkách na rajčeti přežila, pár kapek se dovnitř dostalo, ale i to by se dalo omezit ještě lepším utěsněním víčka. Regl i přijímač mám cca 1cm nade dnem krabice na tenkém pásku styroduru, právě z těchhle důvodů. Vzhledem k tomu že krabice byla odhadem v hloubce cca 20 cm pod hladinou to obstálo myslím dobře. Takže mám ověřeno i v praxi že to funguje a můžu to s klidným srdcem doporučit i ostatním.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěknej rám :FINE: Sedí dobře k čumáku. K tomu železu - myslím, že je to zbytečný, plná mosaz od tý 3 je pevná dost, záleží tedy i na velikosti - beru to z hlediska spojování (cín). Pokud ale máš možnost svařit i železo, proč ne.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
maverick53
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 10.10.2011 0:00
Bydliště: NZ, Slovensko

Krásne Pajero, vidno, že vzniklo pod rukami skúseného modelára :wink:
Páči sa mi riešenie "blatníkov" pomocou linolea - praktické, dobre tvarovateľné - super. Takisto vyzerá fajn ochranný rám - tiež sa na niečo podobné chystám.

Veľa zdaru!
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

No moje Pájo už dávno nemá brejle na rámu - Můj syn ho za ně zachraňoval když se převrátilo a nemohlo vyjet. Cín to neustál a odlomilo se to.Proto jsem přemýšlel o tom železe. Spíš to ale vypadá na celej novej přední nárazník - pevnostní. Jinak zkušenosti v RC teprve sbírám. Pájo je moje první auto - ale 25 let dělám plastikovou modelařinu - to je ale jiný soudek.

Zpět na „CC-01“