Uživatelský avatar
Carlos
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 22.01.2009 0:00
Bydliště: DEJVICE

Kuba93 píše:...GPM kit neni moc ku pomoci, chvili vydrzi ale ve finale je snad horsi nez puvodni rizeni...
ddyť vovotomm ppřesně m m mluvim... Al tuning páka řízení je horší než origo plast. Kdybych nebyl modelář antitalent,
tak bych se v tom vrtal furt. jsem ale jen řidič, takže volím cestu nejmenších domácích úprav.
Vyměním jen když to pasuje, když to ne, nevrtam se v tom.

CC-01 je super allroad a městskej jeep, ale nikdy to nebude OFF road z velkym O.
A přesto je tak oblíbenej na expedicích. Kolikrat nakope prd/./.-../ scxku, hehehe
Carlos
http://dvoj.rajce.idnes.cz/
CC-01, TA-01, TT-01R, TT-01E, LRP S10, TLT, FG Monster Beetle, Axial Wraith, Axial SCX10 Honcho - já nebudu modelářem!
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

:lol: ..tak to bych chtěl vidět ...kolikrát.... :twisted:
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Já to viděl cendo :mrgreen:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

To by musela bejt nějaká velká souhra náhodnejch náhod....jako třeba nějakej patlal za volantem SCX....A nebo ještě jedna možnost....Hned po tom co si to viděl si se probudil z rukou v nočníku.... :lol: :lol: :lol:
Ale je to výzva tak že příště na nějaký akci to můžeme vyzkoušet...a jestli vyjedeš víc než já sem ochoten si tu veřejně vyprázdnit popelník na hlavu.... 8)
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele jestli chceš posnídat v průjezdnosti vyladěnější ccčko s axíkem, tak si vyber hodně prudkej kopec, kde se projeví jak má ccčko krátkej rozvor, protože bude bezvýsledně hrabat. Já osobně nemám mimo hodně prudký stoupání, v bahně nebo šutrech moc problém :wink:
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak tak. Cécéčko když má možnost se rozjet, tak prosviští / přeletí kdeco 8) Co se týče stání v krpálu, nezapomínáte taky na NOHU? :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
zrzek
Nově příchozí
Příspěvky: 55
Registrován: 09.12.2009 0:00
Bydliště: Sibřina

Kdo a hlavně s čím, že to vyhrál loňské Sokolčí???
- Axial SCX 10, ???, RC4WD 45z, DSYS 54, Turnigy - "v rozsypu"
- Axial SCX 10 Honcho, Axial 55z, DSYS 36, Monza 120M - "v přestavbě"
- HPI Blitz SC MK10, LRP 10,5z, Novak GTB
Uživatelský avatar
Stenly
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2036
Registrován: 30.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele: WWW

Když dáš v CC-01 baterku dopředu tak to vyjede všechno :mrgreen: ,počkej až vyleju ten nárazník olovem ti vypadnou bulvy :wink:
___TATRA POWER____
Tatra T815-7 8x8(plány od Hanyse)
........T813 8x8-kolos
FPV Freestyle / Martian II
---- "létající GoPro" Split Pearl
Tamiya Buggy Champ 1979
-
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Nejen vyjet, také sjet je důležité.
bflmpsvz
honzix
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 11.08.2009 0:00

Mám víc než tříkilový CC s prodlouženým rozvorem (motor 55T, regl TEU101BK, převody původní, pneumatiky Prowler XS) a při projížďce s HL (na pneumatikách od RC4WD nevím přesně který) a CR-01 (na origo pneumatikách) jsem vždy projel a dojel, což ani jeden z uvedených říct nemohl. Netvrdím, že je to ten nejlepší podvozek, ale rozhodně bych nad ním neohrnoval nos.

Velice si omlouvám ze OT, nechal jsem se unést eSCéiXovým výsměchem.

A jen abych reagoval na původní téma. S výše uvedenou konfigurací stojím v téměř jakýmkoliv kopci, ale musím držet brzdu, TEU neumožňuje naprogramování pro brzdu v neutrálu. Abych drobně vysvětlil jak "to" vlastně brzdí, tak regl defakto zkratuje motor, takže spotřeba pro brzdu je minimální, v ten moment odebírá pouze řídící elektronika.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Ano, ss motor jde brzdit zkratem, ale je to tak, že čím více otáček motor má, tím lépe se zkratem brzdí, na autodráze kde motory točí 80000 to brzdí parádně, takže by bylo lepší do CC dát nějakou 21/23 + převodovku a pak by to zkratem lépe brzdilo, chce to prostě experimentovat.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Omlouvám se všem CCčkařům za moje předčasné soudy způsobené nezkušeností a tím že jezdím teprve krátce a ještě sem nepotkal cc01 které by v terénu bylo lepší než SCX. :oops: ....Tak že si holt už začínám plnit ten popelník Stenly.... :evil:
honzix
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 11.08.2009 0:00

Neber to tak vážně, je to jenom sranda a hraní, mám doma taky SCX a je to naprosto úžasnej podvozek, celá Tamiya se může jít zahrabat, vlastním tři podvozky značky Tamyia a ani jeden z nich se nedá použít bez brutálních úprav, oproti SCX, který vemeš a jedeš.

Ale s CC jsem si vyhrál a po všech těch úpravách vypadá a hýbe se naprosto reálně, a rozhodně se nemusí stydět ani uhýbat před překážkou.

Popelník rozhodně nechystej, smrděl by Ti pod nos.

Moje CC:
http://honzix.rajce.idnes.cz/101113-Mik ... G_2178.JPG


Ještě jednou se omlouvám za opětovné OT, nechtěl jsem způsobit zbytečný rozruch, proto jsem si dovolil znovu odbočit. Už se to nebude opakovat.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

honzix píše:Ještě jednou se omlouvám za opětovné OT, nechtěl jsem způsobit zbytečný rozruch, proto jsem si dovolil znovu odbočit. Už se to nebude opakovat.

Ale tak trocha srandy nikoho nezabije a já to mazat nebudu, pokud to tu Carlosovi nevadí. 8)
Prostě je to tak, pokud chcete s CC držet na brzdě v krpálech, bez převodovky se to neobejde.
Carlos píše:b) motor s dostatečně zpomalující převodovkou, aby to brzdilo mechanicky. = vytáčím motor o něco víc do otáček.

To je v pořádku, když vezmeš převodový poměr cca 3:1, tak to i odpovídá tomu, že s převodovkou se obvykle používá 27z motor. Ty točej cca do 15000 ot., kdežto taková často používaná 55z cca 5-6000 ot. Přidaný převod samozřejmě celkový převod ztíží.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, tak po svých problémech s volbou spávného motoru jsem se zde nechal inspirovat a dal do svého auta

Obrázek

převodovku MPjet 2,8:1 a motor origo ze stavebnice CC01- Mabuchi RS 540 SH. Výsledné otáčky jsou kolem 7000ot/min. Mezi převodovku a kryt převodů jsem musel udělat mezikus tl. 13.5mm, aby mi to vyšlo pěkně na zuby. A taky mám nový regl- DSYS MDD 90

Obrázek

Obrázek

Převodovka je sice trochu hlučná, ale je to skoro jako zvukovej modul :lol: .
Konečně to vypadá, že auto má sílu.

Tady ještě drží jen na převodech, odhadem náklon cca 20%.
Obrázek

Obrázek

Zbytek fotek jako vždy tadyhttp://mesany3.rajce.idnes.cz/pelmel/
Naposledy upravil(a) mesany dne 20.11.2011 21:11, celkem upraveno 1 x.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!

Zpět na „CC-01“